Aktualní počasí

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Hofis » 23 dub 2024, 00:01

Nechápu, proč vždycky ta poslední noc musí být ta nejhorší... E7 Na severu už -3,2°C a tentokráte klasický radiační mráz s potenciálem i pod -5°C a změna v nedohlednu. Takže zatímco mě 2 minulé noci nechaly zdánlivě doufat, dnes přichází nemilosrdná poprava... :(
Praha se ještě uvidí, klesá to taky rychle, ale zatím jsem jen jemně pod nulou. :?
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3823
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Radim K » 23 dub 2024, 00:26

Honzo, to je síla :( . Dnes zůstane bez poskvrnky jen jih Čech a více méně jihozápad Moravy. Čím víc na severozápad, tím větší šance na -5°C, i méně, bohužel.
Tady jsme stejně, jako včera touto dobou na nule, ale od jihu se generuje slabá oblačnost, takže takový pokles jako včera už tady nečekám. Ale je to jedno, už stejně prakticky nemá co zmrznout. Navíc do soboty ještě bude určitě slušná šance na mrazejky.
No, prostě další rok, který jasně ukazuje, co má a nemá smysl pěstovat :( . Jako náhradu za desítky ovocných stromů vysadím aspoň nějaký jistoty ve formě bobulovin a mišpule. Meruňky naposledy naplno rodily v roce 2015, čili letos je to 9 let a opět nic a kdo ví, jestli by rodily i příští, desátý rok :lol: S13 , Necháme si jen ze dva stromy čistě pro jejich zajímavou kůru, srdčité listy a pěkné, rané květy :lol: .
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1908
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Jožka » 23 dub 2024, 05:11

V noci bylo jasno a teplota klesala, pak se zatahlo a už to bylo v pohodě. V noci jsem koukal na meteostanici Hofise a Stenlyho a to byl masakr.
Jožka
generál
generál
 
Příspěvky: 1207
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Tom » 23 dub 2024, 05:52

Tady východ CZ v 4.30 asi kolem -1,5 ale díky oblačnosti už to jde k nule...Však prudí s mrazem skoro celý týden...hnus bílý,ještě začne sněžit a bude to ok. :D Takhle ke konci dubna...
Tom
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 19
Registrován: 16 dub 2024, 16:10
Bydliště: Vsetín 402 m.n.m

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod speedy » 23 dub 2024, 06:45

U mne v Podkrkonoší žel je téměř -6C, tohle nevydychaji v plodech ani leckere ty bobuloviny.
Radim K: nechci u mispuli srážet optimismus, jo ještě u mne nekvetou, ale zase bývají poškozené ve dřevě, a to až postupně do likvidace. Ukáže se až za čas, ne hned do týdne. Držák je u mne v podstatě jen aronie a s odstupem možná drin a muchovnik, tedy že dřevo přežije a symbolicky si i zobnu.
speedy
ouško
ouško
 
Příspěvky: 91
Registrován: 10 zář 2023, 14:20
Bydliště: Podkrkonoší, 430 m n. m., mraz. kotlina, svah JV, jílovačka, půdní profil nízký, zahr. osada 4 ary

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Argout » 23 dub 2024, 06:53

Dobré jitro z Berounska, dnes opět -4. Tentokrát je sežehnutá i jedna surfinie za oknem, shodou okolností ta, co má metr nad sebou čidlo, které hlásilo Tmin +2 stupně.

Kolem 2-3 ráno jsme šli ještě šaškovat s přehozem na révu, která už včera částečně omrzla. Vzpomněla jsem si, že má vlastně celkem dobré bobule, tak snad to ocení.
Argout
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 260
Registrován: 17 dub 2021, 14:21
Bydliště: 220 m n.m., Berounsko

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod nene » 23 dub 2024, 07:11

Asi se nám včerejší běhání s netkankama po zahradě vyplatilo, snad se podařilo uchránit kvetoucí jahody a řádek " nesmyslů " (moruše, réva, tomely, fíkovník) taky vypadá v pohodě - jsou těsně u zdi domu, netkanka do dva a půl metru a ještě přetopený barák a otevřená vnitřní okna. :lol: . Arguty jsou v háji a riskli jsme broskev, tak ta to taky asi nedala, ale u té to nevadí, spíš naopak, potřebuje zesílit.
Bobule - to se uvidí časem, škody jsou většinou mnohem větší než to vypadá.
No, nebýt té oblačnosti, nebylo by už co řešit.....
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4250
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Hofis » 23 dub 2024, 07:23

Skončili jsme jasná zpráva... :( Na severu Tmin -5,9°C, kdo má míň? S9 Netřeba to dál rozvádět, škody budou skutečně masivní, ani se mi tam nechce.
V Praze Tmin -2,8°C, tady snad budou alespoň nějaké bobule a uvidíme, jak to zamává s ostatními stromy a keři, hlavně těmi na chráněných stanovištích. Na hodnocení je ještě brzy.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3823
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod kasta » 23 dub 2024, 07:24

u nas dnes taky nejstudenejsi noc, Tmin na dome -1, na zahrade jeste urcite o stupen min, na nejblizsich mericich stanicich u obou zahrad je podobny prubeh teploty jako vcera jen asi o 0,7 stupne hloubeji do minusu.
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1320
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod kaossik » 23 dub 2024, 08:00

Tak i u nás jsme klesli opět o pár desetin hlouběji. Dnes minimum -4.6°C. Paradoxně nejlépe současnou situaci předpověděl kanadský GEM, který ji viděl už dlouho dopředu a i v pátek vypadal v porovnání s ostatními modely jako "úlet", jelikož ty předpovídaly nejhůře lehce pod -2°C.

Uvidíme co tohle poslední minimum udělá s ochranou. Stále udržuji pár větví kiwi naživu petrolejkou, ale každou noc je méně a méně a omrzne to blíž a blíž k lampě, tak bych se nedivil, kdyby už bylo po všem.
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1189
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod moonvil » 23 dub 2024, 08:06

Upřímnou soustrast všem pozůstalým...
Zde se nakonec po půlnoci zatáhlo, takže necelý -1C. Bez té oblačnosti bychom dali -5 s přehledem.
Teď už bojuju především o bobule. Čistě teoreticky by mohly znovu vyrašit jujuby (první výhony jsou černé) a nějakých pár záložních květů na asiminách. Dříny předpokládám v pohodě.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4100
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod gr81 » 23 dub 2024, 08:36

Přidávám se ke kondolenci, také jsme dostali na rozloučenou polibek smrti. Namšřil jsem -3, ale mohlo být i víc. Kiwi jsem neubránil, vydrželo pár větviček u země kolem petrolejek. Na všem listy po vzetí do ruky křupají. Uvidíme, jak si s tím, co poradí.
Ale vidím to tak na rybíz a jostu.
Soused používá protimrazové svíce, ale pochybuju, že očeše tolik, aby se mu vrátily alespoň náklady v ovoci.
Je to na prd, jdu truchlit. :cry: :cry: :cry:
gr81
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 239
Registrován: 13 zář 2020, 14:05
Bydliště: Praha

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod loni » 23 dub 2024, 09:15

Tak u mňa sa večer natiahla oblačnosť. Následne okolo 22:00 hod. sa to začalo rozpadávať. Teplota rýchlo klesla z + 3 na +1°C. Pozerám na mesiac a ono sa zase naťahuje oblačnosť. Hovorím si - paráda. Takže do rána sa to udržalo na necelých -1°C.
Uživatelský avatar
loni
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1690
Registrován: 27 bře 2012, 22:24
Bydliště: Okr. Svidník - údolie rieky Ondava v nadmorskej výške 283 mnm

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod EvaOstrava » 23 dub 2024, 09:20

Tak došlo i na nás. Za oknem -2,2. Arguty omrzlé i přes několik vrstev netkanky. Loni jsem sklidila 20 bobulí, tak jsem o ně letos přišla :? Vinná réva na některých místech rovněž K.O.
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 911
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Josef » 23 dub 2024, 09:56

Tak dnes u nás na Vysočině další mrazivý polibek smrti, nám teploměr ukazoval ráno -6°C, u vody se z toho vzpamatovávají asi ještě nyní, tam pochopitelně více. Asi tak jak psal Michal a Standa, to se nedá na tuto dobu dál vůbec komentovat. Jsem také hrozně zvědavý, co tohle počasí z rostlin vůbec zde přežije. Dnes čekáme opět sníh a co bude dál, to je velký otazník.
Josef
oficír
oficír
 
Příspěvky: 632
Registrován: 04 bře 2022, 14:01
Bydliště: Žďársko, 560 m.n.m - Vysočina

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků