Aktualní počasí

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Radim K » 22 dub 2024, 13:39

Já ještě dodám, že ten mráz byl zpočátku advekční, posléze radiační, cca po 3. ráno. Škody jsou zatím největší, co jsme kdy měli, ale to se dalo čekat.
Před několika lety byl mrazík kolem 10. května, pouhých -1,2°C hned po deštivém dni a škody byly rovněž fatální, zejména pro plůdky ovocných stromů všech druhů, přitom při suchém radiačním mrazu stejné hodnoty obvykle k poškození nedojde, max. u meruněk.

Z ovocných stromů dnes zmrzly i jindy nejodolnější hybridy myrobalánů, z peckovin vypadá nejlépe jedině pravá mirabelka, která ještě tu a tam dokvétá. Jinak se vše zdá kaput. Ještě může překvapit nějaká třešeň a višeň, aspoň na ochutnávku. Vyhrává opět trojice muchovníky, hlohy, mišpule a taky kdoule a pseudokdoule, které ještě taky nemají plůdky.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1908
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod nene » 22 dub 2024, 13:57

My jsme zatím se štěstím proklouzli, omrzlá je jen arguta dál od domu,,,,,no, po dnešku se vysoce pravděpodobně začleníme. :(
Přemýšlíme, jestli vyběhnout s netkankou nebo se na to jako dosud vybodnout. Nechali jsme to přírodě napospas, ale teď už je nám skoro líto to nezkusit, když už má mrznout jen dva dny a zatím škody minimální.
Ale co dřív? Jahody? Maliny? ...........? Dobře tomu, co (už) nic nemá.... :lol:
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4248
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Argout » 22 dub 2024, 14:06

Kasta: Třeba to byla od toho dobréhou souseda jen rybářská latina :wink:

Shlédla jsem povrchní škody. Jinan a moruše trnavská - komplet omrzlé výhonky. Minijinánek (zakrslá forma) u baráku si zachoval pouze pár lístků do cca 8 cm od zdi.
Réva na zdi domu cca 40% škody na výhoncích - čím dál od zdi, tím hůř. Jahody, na které nevyšla netkanka, černé středy květů.
Surfinie v truhlíkách v pohodě, úniky skrz okna jsou dostatečné.
Argout
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 260
Registrován: 17 dub 2021, 14:21
Bydliště: 220 m n.m., Berounsko

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Tom » 22 dub 2024, 14:12

Rudo to mě mrzí.Nám to ukazuje taky někaký tem mráz kolem- 2,4st -aladin,to je takové nejisté,pořád to mění..výchází mu to tak 50/50 často,ale i pravda občas přesně.. :) .Já určitě zakryju,protože to mám na 5-10 min. :) docela to pomáhá...
Jsem zvědav na tu středu...ohledně srážek...každopádně přežít ještě do soboty..předpovědi se stále mění,hlavně co se týká marzu...Poslední roky to jde fakt do extrému buď je teplo jak prase,nebo sníh pomalu v květnu omaštěný mrazem
..
Tom
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 19
Registrován: 16 dub 2024, 16:10
Bydliště: Vsetín 402 m.n.m

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod kasta » 22 dub 2024, 14:18

Argout: tak u nas na domku bylo -3. takze v zahrade bylo jeste trochu min a verim, ze u reky u zeme klidne -6 byt mohlo

dnes vecer dam kolomikte i svicku, kdyz uz to vsechno prezila. omrzla jen horni cast, pres kterou byla hozena netkanka
Obrázek
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1319
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Flori » 22 dub 2024, 17:44

U nás v Praze nic, taky tu ale skoro nic nemáme..Teplota na nule, žádné problémy, Pepina Gold mám uklizená.Na Vysočině v posledních dnech chumelilo, byl mráz, takže všechny větší stromy budou v háji, menší plus jahody a dvě kvetoucí borůvky byly zakryté plus podpořené kýbly s vodou. Prý nějaká metoda, co prý může také trochu pomoci. Ještě jsem neobhlédla škody, mamka tam děti v téhle zimě nechce, aby nebyly hned zase nemocný..
Doufám, že přežijí pozdní hrušky a jabloně na chalupě v podhůří Vysočiny, před 14 dny ještě moc netušily, že je jaro, hlavně hrušně.
Teta mi povídala a vzpomínala, že to sněžení bývalo v dubnu na Vysočině časté..I občas v květnu, jednou v červnu..
Flori
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: 11 zář 2022, 17:39
Bydliště: Žďársko 630m.n.m., Praha 17 360m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Pampel » 22 dub 2024, 18:33

kasta píše: ... omrzla jen horni cast, pres kterou byla hozena netkanka
Obrázek


Ta horní omrzlá část byla jediná pod netkankou, nebo tu netkanku držela a byla zabalená celá rostlina? Takže kontaktní promrznutí? My to máme na zahradě taky jako panoptikum. Jsem zvědavá, co zítra po rozbalení dárečků...
Pampel
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 11
Registrován: 28 led 2024, 18:15
Bydliště: Praha-východ 480 m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod kasta » 22 dub 2024, 19:04

Pampel: ano kontaktni promrznuti, ta horni vetev tu netkanku castecne drzela (a byla k ni priplacla) spolu s tou konstrukci pres kterou jsem ji prehodil. a jde o tu tlustsi "stavebni netkanku" ktera ma objem a vypada jako tenky fleece
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1319
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Bullets » 22 dub 2024, 21:34

Apokalypsa zapocala E3

Obrázek
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 569
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod moonvil » 22 dub 2024, 21:43

Jojo, kulatý měsíc, bezvětří, teplota právě spadla pod nulu. To, co přežije letos, si opravdu plně zaslouží označení "hardy".
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4100
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Stanley_51 » 22 dub 2024, 22:16

moonvil píše:Jojo, kulatý měsíc, bezvětří, teplota právě spadla pod nulu.

Na západě jako přes kopírák, už ani nemá cenu být nasranej... S13
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9223
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod kaossik » 22 dub 2024, 22:25

Soudě podle oblačnosti to dnes schytá asi i část Moravy...
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1189
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod nene » 22 dub 2024, 22:38

Tak my se už taky hlásíme do klubu .... :(
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4248
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod mirka » 22 dub 2024, 22:53

U nás taky měsíc září a teplota klesá na nulu, bude to zajímavé, dnes je u nás nejchladněji.
Snažila jsem se zakrýt co šlo, mišpuli germaniku ta se chystá kvést,pak jahody, fíkovniky, azalky, kiwi.Meruni mám spálenou už z minule, zastřihla jsem konečky větví no a čekám ještě obrazí listky, jinak více než púlka koruny jde do kopru.
mirka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1533
Registrován: 12 úno 2015, 21:17
Bydliště: Zlín 230 m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod loni » 22 dub 2024, 23:13

Očakávam poriadný mrazík a tak behám hore dole a hádžem netkanky sem a tam. A ono sa zamračí.

No a teraz vážne. Trošku ma ta oblačnost upokojila. Len, aby vydržala do rána. Nám tu v tej doline, vie byť poriadný mráz.
Uživatelský avatar
loni
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1690
Registrován: 27 bře 2012, 22:24
Bydliště: Okr. Svidník - údolie rieky Ondava v nadmorskej výške 283 mnm

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: moonvil a 12 návštevníků