Aktualní počasí

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod sapmok » 03 lis 2019, 22:36

V 20:00 tepleji než v poledne. S8
Uživatelský avatar
sapmok
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 496
Registrován: 28 dub 2013, 16:17
Bydliště: v okrese Jeseník 230mnm_USDA6b_MT2

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod ZdenekCernoch » 09 lis 2019, 22:17

jak bych to řekl - letos tu dole první mrazíček dnes v noci. zatím kolem nuly a místy -1°C tj. proti Moravě 2 měsíce delší vegetační doba - ještě je pár rajčat na záhoně i paprika S14 S20
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Radim K » 10 lis 2019, 15:10

Letošní podzim je zatím nejsušší za poslední léta, po suchém létě fakt bída toto S13 . Pod navlhlým povrchem o mocnosti tak 3 cm je takový troud, nedá se ani do země kopnout.
Obrázek

Využíváme každou vodu. Soused vypouští bazén, tak všechnu vodu hadicí necháváme odtéct k nám na vyprahlý jižní svah před domem, kde jsou fíky, albizie, kaktusy, ponciry a juky. I na tyto rostliny je stále příliš sucho, tak několik kubíků snad trochu pomůže. Už ani nevím, kdy naposledy poradně zapršelo. Myslím, že na začátku září byl jeden slušnější déšť. Už to sucho trvá moc dlouho S2

Houby začaly trochu růst na konci října, ale jen na severních stranách lesů, kde se držela nějaká vláha. Jinak v lese sucho jako v červenci.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1906
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod ZdenekCernoch » 10 lis 2019, 15:50

no ja tu mám dobrej močál na zahradě. par krát projdu po trávě a bahno leze hore. Cestičky jak od prasat v lese S20 A mimochodem mráz se nekonal banany zustaly v zahradách zelené, ale moc nechybělo.
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Jožka » 10 lis 2019, 18:48

Radim K: taky vypouštím vodu z bazénu na zahradu, ale napadlo mě jestli je to prospěšné pro rostliny když se do bazénu dávají tablety a ruzné chemikálie. Jaké s tím máte zkušenosti?
Jožka
generál
generál
 
Příspěvky: 1202
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Hofis » 10 lis 2019, 19:13

Jožka: Lepší jakákoliv voda než sucho. A takhle na podzim, když už většina rostlin ukončila vegetaci, nemůže voda z bazénu vůbec uškodit. Také vše vylévám na zahradu.

Radim K: tady v Práglu je situace o trochu lepší, neboť na začátku října celkem pěkně pršelo, ale od té doby do teď pouhých 18 mm. Na severu je situace už o dost lepší, tam nás vždycky trochu štrejchlo to, co šlo přes Německo.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3808
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod nene » 10 lis 2019, 19:36

Na východě prší a prší .....
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4232
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Jožka » 10 lis 2019, 19:42

Hofis: je pravda že voda je potřebná, hlavně v posledních létech. Já ji vypouštím k tujím, a tak mě napadlo aby třeba časem neuschli tak jak stromy u cesty když tam silničáři kydají tuny soli.
Jožka
generál
generál
 
Příspěvky: 1202
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod loni » 10 lis 2019, 19:52

Fúriky - kolečka, tak tie som radšej schoval, aby som nemusel stále vylievať z nich vodu. Prší a prší. Všade stojí voda. Aj vany na záhrade sa mi už naplňajú.
Uživatelský avatar
loni
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1685
Registrován: 27 bře 2012, 22:24
Bydliště: Okr. Svidník - údolie rieky Ondava v nadmorskej výške 283 mnm

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Stanley_51 » 10 lis 2019, 22:47

Radim K píše: Už ani nevím, kdy naposledy poradně zapršelo.

Po suchém létě je nyní tak mokro, že už mi čvachtá voda na zahradě. A to jsme kousek od sebe.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Hofis » 10 lis 2019, 22:54

Jožka: Já už i vylévám přebytky na zahradu. Když mám plno a vidím, že bude pršet, zaliju předtím zahradu. Takhle na podzim je to extra potřeba, u plno rostlin voda, co je teď, rozhoduje o násadě příští rok...
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3808
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod moonvil » 10 lis 2019, 23:47

Přesazoval jsem dnes několik starších zimolezů - vrchních 10cm mírně vlhkých, potom prach. Stále se nedaří překonat 500mm, ale možná něco spadne během týdne.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4083
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Radim K » 10 lis 2019, 23:59

To sucho se u nás akumuluje takovým způsobem, že jeho nejhorší projevy byly patrné až v září a říjnu a to tím, že začaly vadnout listy stálezelených dřevin (hlavně rododendronů), které máme jako podsadbu velkých starých dubů. Je to místo, které po nasycení půdy vodou během zimy, vysychá až jako jedno z posledních, neboť je zde mocnost mulče udržovaná na asi 15 cm (kůra+piliny+hrabanka). Toto místo samozřejmě také zavlažujeme, ale jen v létě. Jak jsme v září přestali, začalo to uvadat a doteď jsou patrné známky vadnutí. To je prostě na palici, v listopadu řešit vodu S13 . A nemoct kopnout pořádně do země a sázet.

Jožko, jde o vodu, která je nyní zelená jako brčál, tedy "živá" :D . Soused to s chemií očividně nepřeháněl a pokud jde o chlor, tak takové množství, aby to něčemu ublížilo, ve vodě nebývá ani těsně po aplikaci přípravku do bazénu, natož nyní, měsíce po poslední aplikaci chlóru. Nejde s tím zalévat asi vždy a vše, ale než aby šla voda do kanálu, tak v tomto suchu raději ať jde do půdy.

nene: Jirko, sobecky na Vás myslím, kdykoliv kouknu na radar a půlka Moravy je ve žlutých odrazech :lol: . Jiné to nebude ani v dalších dnech a týdnech.

Stando, to je zvláštní, že byste měli takové bahno. Sice máte o nějakých 120 mm za letošek více, než my, ale i tak mapy deficitu srážek jsou i u vás celkem nešťastné, natož pak u nás.

Hofis: V Práglu by to nemělo být o moc lepší, ale možná jste měli "lépe formulované srážky" v intenzivnějších přeháňkách při té poslední srážkové činnosti, kdy tu bylo prd. V podstatě v říjnu bylo 27 mm, ale z toho kolem 20 mm spadlo na začátku a pak přišla "vlna veder" a všechno poctivě oschlo. Za listopad jen 4 mm...

Jen doufám, že zima doplní půdní vláhu na maximum.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1906
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod nene » 11 lis 2019, 00:46

Radime: Zachytili jsme nějakou reportáž z výsadby aleje stromků (tuším Vestec).....je to neuvěřitelné (pro nás) - hluboká jáma na strom bez sebemenšího náznaku vlhkosti :shock: . Nezbývá než vám přát na zimu metr sněhu....aspoň metr :wink: .
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4232
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Hofis » 11 lis 2019, 01:00

Radim K píše:Hofis: V Práglu by to nemělo být o moc lepší, ale možná jste měli "lépe formulované srážky" v intenzivnějších přeháňkách při té poslední srážkové činnosti, kdy tu bylo prd.


Kupodivu to není tak zlé, odkopával jsem nedávno fíkovník, a ten je opravdu na pěkném místě, tak pěkném, že jsem ho musel přes léto i zalévat, protože prostě usychal, a byla u něj tak do hloubky 40 čísel kyprá půda, nikoliv přemokřená, ale kyprá... :shock:
Je to dáno hlavně srážkově solidnějším srpnem a zářím a i začátek října byl celkem dobrý. Třeba v září mi v Práglu na zahradě rostly houby (dokonce jsem musel i sekat trávu! :) ) a na severu když jsem šel do lesa, bylo to komplet na troud. Ale tam to pak dohnal konec září a i opravdu slušné srážky na začátku října. Plus sem tam něco spadne , no jako v podhůří na podzim. Ale nějaké lepší srážky by fakt bodly, na obou místech.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3808
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků