Aktualní počasí

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod ZdenekCernoch » 22 čer 2019, 19:57

su rád že nepršelo. Celej den v zahradě . Sadilo se blbě sice mám sily dost, ale nosit nacucaný 250 litrový pytle substrátu už je nad moje schopnosti. 3 pytle som dal, s vypětím všech sil. To je tak pro dva a i tak je to těžký.

Včera tu něco muselo projít bo vody všude plno. V květináču je dobrých 10 cm vody za červen S9
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod pavell » 22 čer 2019, 22:59

Tak na JV taky celkem velké rozdíly Drslavice u Uherského Brodu dnes 31mm, Kostelec u Kyjova jen pár kapek. Tak snad zítra.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Alena » 23 čer 2019, 08:19

Pršelo hezky, jemně, ale jenom 10 mm. Pod listy je sucho :?
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod ivan » 23 čer 2019, 09:42

Predchádzajúce 3 dni bolo zamračené aspoň doobeda, vyjasnilo sa až poobede , takže nebolo to spaľujúce každodenné slnko hneď od rána a hlavne aspoň doobeda nebolo také príšerné teplo ( bolo t max. 29°C), ...a celý jún noci sú nezvyčajne teplé ( pod 15°C sme mali iba 4 noci),... nato, že včera+ do rána nám spadlo 14mm ( za jún spolu 17mm),... dnes do rána sme neklesli pod 19°C, aj teraz je zamračené a teplota sa drží na 23°C...na to, že bol chladný máj, jún to "dobehol" parádne S13 ...všetko to ide raketovou rýchlosťou, morúš je už len cca 50% na strome, zrelé marhule známy oberali minulý víkend, naše poloskoré sú už na vrchných konároch v stave "na zaváranie", čerešne už prezreté, višne v úplnej zrelosti, skorá hruška už v "konzumnej zrelosti", ...škoda, že toto "ochladenie" tu nebude ešte aspoň celý týždeň, lebo sme za jún cca +4°C nad dlhodobým priemerom... v máji sme prikurovali v barákoch a od cca 10.6. treba klímovať S15
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1779
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod ZdenekCernoch » 23 čer 2019, 15:59

tady v raichu lije každej den. Přepočteno na plochu kolec kdy maj cirka 40 x 80 cm je dole v kolcach 6,5 cm vody od včerejšího večera. Todle tu spadne letos každý druhý či třetí den. Kolik naprší je mě de facto jedno bo té vody je letos neurekom. Kukurica ide ak nerizená strela a už přesahuje 1 meter výšky .

No kapitola na entou su komáři. Tych žíhaných krvežíznivých bestií letos je mraky . V zahradě nemožu pracovat jinak než v dluhych kalhotách a mikině S13
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Martina » 23 čer 2019, 17:23

Hergot, u nás je takové sucho, že jak nenávidím komáry - asi bych týden deště s přechodnou (krátkou :) ) komáří invazí asi i uvítala.
Martina
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 37
Registrován: 27 kvě 2018, 18:02
Bydliště: Litoměřice, 194mnm

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Jožka » 23 čer 2019, 17:52

U nás od včerejška 17mm, nestíháme likvidovat plevel jak to všechno jede a taky začínají komáři..
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1193
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod sorer » 23 čer 2019, 19:03

Tak toto so casto nevidi, aby v pocte zrazok vyhralo Zahorie-Malacky 69.4mm

Obrázek
sorer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 114
Registrován: 22 říj 2013, 18:04
Bydliště: Malacky 159 m n. m. - Vlado

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Hofis » 23 čer 2019, 22:38

V Práglu za víkend dalších celkem 8 mm. Havěti je tu plno už od konce května. Když jsem udělal tu chybu, že jsem šel večer sekat trávu jen v tričku, pokousaly mě ty muchničky. Při sekání to člověk tak moc nevnímá, jenom to setře rukou, ale druhý den jsem měl ruce v plném ohni a 2 dny předloktí jak Pepek námořník... S13
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3792
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Radim K » 24 čer 2019, 00:46

moonvil píše:
Radime dnes a zítra vám tam zaprší, předpovídám 47mm :wink:


Tož včera v noci jsem fotil srážkoměr s obsahem prakticky přesně 4,7 mm :lol: . Do rána ještě přeháňka, takže za dešťovou epizodu, která nám měla dle modelů přinést od 15 do 45 mm nakonec 9 mm. Žádná novinka. Prostě drobky. I když mělo nejvíc napršet u nás, tak nakonec napršelo víc samozřejmě všude kolem.
Nechápu, proč to nad náma vždycky všechno tak totálně zdechá, veškerá srážková činnost. V červnu jsme s odřenýma ušima dosáhli hranici 200 mm za rok 2019. Vzhledem k teplotám pouštní podmínky. Lituju naše dřeviny, co budou muset příští týden (týdny?) přečkat. Zase bude v červenci všechno žluté a zvadlé, ach jo S13 .

Martina píše:Hergot, u nás je takové sucho, že jak nenávidím komáry - asi bych týden deště s přechodnou (krátkou :) ) komáří invazí asi i uvítala.


Litoměřicko prožívá už roky neuvěřitelnou transformaci na polopoušť. Nevím, kolik srážek od začátku roku máte, ale tipuji to tak kolem 120 mm. Loni za celý rok jste měli kolem 270 mm, čili něco mezi pouští a polopouští. K tomu stabilně nejvyšší teploty z republiky, to je fakt šílená oblast. V jakém stavu jsou lesy na Litoměřicku?
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1899
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod ZdenekCernoch » 24 čer 2019, 04:51

ja bych spíš vyměnil tu nekonečnu vodu za trošku sucha aby vyschly ty pytle s rašelinu. To se fakt nedá jak je to nacucany vodu S20
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod J.K. » 24 čer 2019, 06:22

ZdenekCernoch píše:ja bych spíš vyměnil tu nekonečnu vodu za trošku sucha aby vyschly ty pytle s rašelinu. To se fakt nedá jak je to nacucany vodu S20

Teraz ti to už nepomôže, ale nabudúce ich skús zakryť :lol:
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 525
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod moonvil » 24 čer 2019, 10:25

Radim K píše:Tož včera v noci jsem fotil srážkoměr s obsahem prakticky přesně 4,7 mm :lol: ...


Radime nevím jak se to jen mohlo stát, ale ten déšť co jsem předpovídal tobě (i modely) nakonec asi spadnul u nás - 37mm, což zde během jednoho dne napršelo tuším někdy před čtyřmi lety.
Díky tomu alespoň na nějakou dobu opouštím tento klub "sucharů", ale slibuji, že budu brzy zpět :wink:
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4071
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod tomq » 24 čer 2019, 14:26

Radim K píše:
Radime dnes a zítra vám tam zaprší, předpovídám 47mm :wink:



Radime, na Litoměřicku odedávna moc lesů neni, a ty co jsou ve středohoří nebo podél řek naštěstí nebyly nikdy osázeny smrkovými monokulturami, čili středohoří má poměrně malé procento zastoupení smrku, dřeviny jsou zde listnaté, takže zatím to zvádají bych řekl, jižní svahy hlavně u loun byly vždy stepního charakteru takže holé, jinak tam kde jsou smrky - jsou samozřejmě ve většině rezavé, tady je vidět z dronu loni v létě jak vypadal kopec radobýl vedle Litoměřic https://www.youtube.com/watch?v=YuOEmi23VBA
1. srpna jsem tam pak byl a nahoře byly stromy už suché
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

letos to vypadá že to dopadne podobně, květen byl sice chladný ale moc vláhy nepřinesl a pak přišly sice dvě bouřky, jedna byla silná ale zdá se že to hned zmizelo v proschlém profilu a hodně samozřejmě odteklo
tomq
ouško
ouško
 
Příspěvky: 91
Registrován: 05 bře 2013, 16:15
Bydliště: Litoměřice 160mnm

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod tomq » 24 čer 2019, 14:39

Jak je vidět uschly jasany, akáty, trnky i duby, a to jsem si myslel že akát vydrží všechno, ale je pravda že Radobýl je asi specifické stanoviště, fouká zde prakticky pořád vítr, půda je kamenitá a mělká, takže to samozřejmě odnesly stromy na vrchu, dole to bylo přeci jen lepší, tady ještě pár fotek pro dokreslení, ty 2 kopečky na fotce, celkem jsou tam 3 ale není to vidět (místní jim říkají 3 cecky) byly holé vždycky, takže krajina nebo spíš příroda se přizpůsobí, prostě bude více stepní, ale to neznamená že by nebyla rozmanitá, naopak nejvíc chráněné lokality jsou ve středohoří právě ty holé stepní stráně, kde je nejvíc vzácných bylin i živočichů

Obrázek
Obrázek
Obrázek
tomq
ouško
ouško
 
Příspěvky: 91
Registrován: 05 bře 2013, 16:15
Bydliště: Litoměřice 160mnm

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bullets a 17 návštevníků