Aktualní počasí

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Hofis » 08 dub 2019, 22:34

V neděli jsem v Praze již po čtvrté musel zalít celou zahradu, půda je na troud.

Je neuvěřitelné, že o 100 km severně vzdušnou čarou to vypadá pod kamčatkou takto:

Obrázek
Foto: Varnsdorf, 07.04.19

Sever to zasáhne asi naplno, takže na meruňky tam můžu zapomenout. Má to jít od severovýchodu, takže suchý břitký vzduch, na oblačnost bych moc nesázel...
Snad v Praze to přežije... :(
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3813
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod nene » 09 dub 2019, 08:17

S tím mrazem to vypadá podle momentální předpovědi podstatně krotčeji ....?
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4238
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod mates » 09 dub 2019, 10:26

Na Morave ve ctvrtek rano pravdepodobne ano, dle ventusek i v 850 hPa tam maji byt dva nad nulou. Ale u nas ma byt pod nulou, dle Noru a forecy to taky pujde k nule. Vikend je porad nejasny.
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 573
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Hofis » 09 dub 2019, 16:02

Ano, už to trochu zmírnili, tak uvidíme...
Ale u nás na severu je na pátek ráno stále předpověď na -1.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3813
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod mates » 10 dub 2019, 01:45

Hmmm, predpoved na ted polojasno/oblacno, kolem peti nad nulou, realne jasno a na teplomeru nula......

edit
Rano minus jeden a pul, pomalu se zacinam loucit s urodou, kdyz maji byt dalsi noci jeste horsi.
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 573
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Satan » 10 dub 2019, 07:13

Střelná v noci 3.1,°C .
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Jakub » 10 dub 2019, 11:17

Zdravím po delší době :) Tak takouvou zimu jako letos jsem snad ještě nezažil ( doslova nezažil, stávil jsem její podstatnou část v Latinské Americe) :) tedy nic jsem ani pořádně nezazimoval, spíš jen tak sporadicky, o vše se postarala příroda ( minimum za celou zimu u nás bylo prý pouhých -12°C a sněhu požehnaně, až 55 cm) nejspíš díky tomu přežily všechny fíky venku, omrzly jen vyšší části rostlin,větvičky, i ty tenké blízko u země dokonce raší ze zelených vrcholových pupenů :shock: Paseku nadělal sníh pouze na malých tomelech, těm kompletně olámal všechny větvě, ale to se snad nějak zregeneruje, větší tomely raší z každého pupenu, nezmrzl žádný, neomrzly ani semenáče lotusu. Kéž by bylo více takových zim, sněhu dostatek a žádný větší mráz. Jedinou škodu teď mohou napáchat mrazíky, snad to nebude tak zlé, pod -1°C nehlásí, u nás zatím kvetou naštěstí jen meruňky (zato velmi bohatě), broskve, nektarina a nashi vykvetou cobydup, ty už mají pupeny hodně napouklé.. :)
Jakub
oficír
oficír
 
Příspěvky: 517
Registrován: 23 lis 2013, 21:31
Bydliště: Vsetínsko 490 m.n.m. USDA 6b

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Hofis » 10 dub 2019, 16:34

Tak to podle nejnovějších modelů vypadá, že to nebude pro většinu republiky tak hrozné, měla by většinu republiky přikrýt oblačnost. Bohužel jde ale od jihu a k nám na sever se pravděpodobně nedostane. Takže jasno a mrazy, hlavně sever a severozápad republiky... :(
Ale budeme bojovat, volal jsem mamce, ať tu meruňku (ne nadarmo jsem pořizoval zakrslíka) zakryje tou rákosovou rohoží, co jsem stáhnul z tomelu. Tento kryt v kombinaci s vyhřátou jižní zdí by snad mohl udržet teplotu v potřebných mezích, ale je to trochu hádanka, tak uvidíme...
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3813
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod robo » 10 dub 2019, 17:51

No tak já dneska ráno skoro 1cm ledu v kbelíku a pak mi soused říkal že měl -2,5°C a to předpovídali minimum +2°C. Kolomikty a Arguty zatím v poho. Argutám jsem vyrobil přístřešek a pod něj dal čtyři kbelíky s rozžhavenými uhlíky a přikryl nehořlavou deskou. To by mohlo snad fungovat, zítra udělám to samé.
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod robo » 11 dub 2019, 12:24

Výborně, na zítra ráno v 5cm hlásí -4°C no tak jdu pálit, aby byly uhlíky no snad to trochu pomůže.
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Radim K » 11 dub 2019, 14:02

Dnes už +0,7.
Kdo by chtěl být optimista, počkejte s tím nejméně do středy. Jako obvykle to bude nejhorší až po samotném ochlazení od neděle do úterý, kdy už bude nad námi sice o 5-9 stupňů teplejší vzduch, ale nejspíš bude jasno a bezvětří a i když nejsou pak mrazíky předpovídaný, očekávám, že se teploty podívají na -1 až -3 až začátkem příštího týdne :( .

Ale zatím dobrý, třeba to zvládnem.
Aktinidie už mají regulérní přírůstky a to i deliciosy a chinensiska. Už téměř kvetou Asiminy, takže cokoli pod -1 bude bolet.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1907
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod mates » 11 dub 2019, 14:30

jenomže dnešní mrazivou noc už nejspíš nic neodvrátí, zatímco po víkendu může být všelijak, začátkem týdne předpovědi slibovaly, že mrazivá bude noc st/čt a pá/so, nakonec byla mrazivá noc út/st a bude i ta dnešní, takže předpověď nevyšla :-) no uvidíme, když budu mít večer čas, tak něco přihodím na meruňku a broskve, možná i na višeň a třešeň, ostatní ovocíčko si bude muset poradit samo
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 573
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Hofis » 11 dub 2019, 15:11

Dnes v 7,00 Varnsdorf -1,8, Praha-Motol + 2,3.
Na zítřek mají být u nás na severu asi největší mrazy, až -3. To platí i pro západní Čechy, východní části republiky řekněme od Prahy na východ (kromě severních oblastí) by měla pomoci oblačnost. Asimina už mi ve VDF taky začíná vyhazovat takový ten první "prstík" z květních poupat, tak uvidíme, co z toho bude... :(
Tobě do toho robo vstupuje ještě gradient, takže bych těm -4 i věřil... :(
Musíme se modlit a doufat, že to nějakým zázrakem nevyjde.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3813
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod nene » 11 dub 2019, 16:08

My tady na Moravě ani nedutáme, aby si ten mráz nevšiml, že taky patříme k Česku :wink: (zkušenosti bohužel učí, že na nás časem taky dojde.)
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4238
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Alena » 11 dub 2019, 17:49

Pro nás předpovídají Němci -2, takže klidně může být ještě míň. Zakryla jsem malou broskvoň a meruňku netkankou, že kdyby náhodou to jenom trochu šlehlo kolem nuly, že se to uchrání, ale jestli to klesne níž, je to prd platný. Zjistila jsem, že tady bývá vždycky ještě o 2-3 stupně míň než jinde ve městě, takže si iluze nedělám S13. Letos to zřejmě nejdřív zmrzne a potom uschne :mrgreen:
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 111 návštevníků