Aktualní počasí

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Alena » 10 čer 2018, 17:34

Tady ani kapka, už všechno vadne, vyzalévala jsem napršené tři sudy a teď už není nic. Všude mraky a nic z toho. Jen vedro, vedro, sucho...
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod ivan » 10 čer 2018, 20:12

Ešte stále aj teraz je 28°C( dnes t max. 31,5°C)...
Zrážky apríl + máj spolu 40mm
Jún mám zatiaľ 24mm( aj keď v blízkom okolí spadlo za posledných 10 dní viac ako 90 mm zrážok- )- musím byť vcelku spokojný ( ak si spomeniem na vlaňajšok- tak tento rok máme akože "mokro"...)- je to neuveriteľné, ale zatiaľ je viac bezveterných dní ako veterných...takže super S6 ...dúfam, že to tak aj ostane celý rok...
-v sobotu ráno na poliach cca 7 km JV od Nitry na poliach stála voda- aj táto silná búrka šla V od nás...u nás len omočilo cesty a chodníky-tá silná prietrž - to bol zbytok tej ničivej búrky čo v Slovinsku a v Maďarsku narobila veľké škody- v Slovinsku boli krúpy viac ako 5 cm...takže stále si hovorím, že radšej sucho- ako rozbité strechy, autá...
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1790
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Lenkalor » 10 čer 2018, 22:06

Alena- u nás je to podobné. Kde jsou ty časy, kdy z černého mraku vždy pršelo. Teď ne. Ale tyhle hrátky s počasím neovlivníme, můžeme na ně reagovat jenom větším počtem nádrží.
Na druhou stranu, letos nejsou ( jak jsem jim říkala) azbestové, izolační mraky - když takové přišly, tak jsme se museli obléct i když chvilku před tím byl hic. A když přešly, tak zase svléknout.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1132
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod bradhal » 11 čer 2018, 08:22

Chodí mi na mobil výstrahy proti bouřkám, pro Blansko město. V sobotu hned tři, nespadla u nás ale kapka. Teplota na třicítce. Včera přišly dvě, už to i venku vypadalo nadějně, začalo i pršet. Než jsem oběhla dům a posbírala pár věcí, tak i přestalo, v měřáku asi litr. Čekám dál, tento týden prý ochlazení a déšť. Ha ha ha...
Přeji pěkný den.
Uživatelský avatar
bradhal
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 552
Registrován: 08 dub 2012, 16:38
Bydliště: Moravský Kras, 500 m.n.m., MT10

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Jakub » 11 čer 2018, 19:05

No nevím, co bylo lepší, jestli to sucho od zimy do půlky května nebo to co je teď každý den: nechutné dusno a horko ráno a dopoledne a pak následně bouřka... Po včerejší hodinové průtrži jsme si připsali dalších 47 mm, od začátku června je to už 86 mm a od konce května nějakých 130 mm. Jen tak dále...louky slehávají, to samé plodiny na poli, voda přestává vsakovat, ovoce praská, pro plísně to nejlepší.. Proč nemůže být tak nějak normálně :) Z extrému do extrému. Na druhou stranu chodím denně z lesa s plnými koši hřibů :) Letos dostáváme díky změněnému proudění ( netypicky V) zásah od každé bouřky.. při běžném Z proudění se nám pro změnu všechny vyhýbají.
Jakub
oficír
oficír
 
Příspěvky: 517
Registrován: 23 lis 2013, 21:31
Bydliště: Vsetínsko 490 m.n.m. USDA 6b

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod nene » 11 čer 2018, 21:32

Jakube, je to fakt děs běs..., deset km vzdušnou čarou a u nás ani kapka....dneska jsme jeli přes Bečvu, to co tam teď teče je čisté bahno, voda nikde. Mysleli jsme na tebe, jestli v té vodě neteče i vaše zahrada... :(
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4237
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Rudolf M » 11 čer 2018, 21:58

No, to se máte, tady sušíme furt huby. Dneska kousek od nás se prohnala extrémní supercela, jeli jsme to nafotit. U nás z toho napršelo 1,5 mm, ale asi lepší než toto..
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1289
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod ivan » 11 čer 2018, 22:19

Je to presne tak, kde je teplo, bude ešte teplejšie a tam, kde je sucho, bude ešte suchšie- je to "prerozdelované" zle......ak niekto túži po horúčavách a suchu- mohol by som poslať resp. vymeniť ( pošlite trochu dažďa a chladu...)
Donedávna sme mávali 2 mesiace letného počasia( júl, august), postupne sa pridával jún ( niekedy aj september) a tento rok to budú 4 mesiace horúčav (máj až august)...
A tak som sa od minulého týždňa potešil, že má prísť ochladenie ( od stredy sa u nás má ochladiť a to na 28°C-toto neni ani ochladenie... aspoň týždeň by mohlo byť max. 20°C - a aj by mohlo poriadne zapršať (pod stromami je stále hľbkové sucho od konca zimy)...ešte je len jún a už mám horúčav plné zuby- aby o 20,00 hod. bolo ešte stále 29°C... S15
Len pre porovnanie- zo všetkých 31 uverejnených staníc na CHMU:http://portal.chmi.cz/historicka-data/pocasi/mesicni-data#
(ani jedna nedosiahla také vysoké priemerné mesačné teploty ako tu na JZ Slovenska v mesiacoch apríl a máj ):
-napr. Hurbanovo apríl 16,2 °C, máj 19,8 °C
-Bratislava- letisko apríl 15,9 °C, máj 19,2 °C
-Nitra apríl 15,7 °C, máj 19,1 °C ( jún zatiaľ 22,4 °C... S13 )
- pod 25°C sme mali v máji len 6 dní- stále len teplo a horúco... S13 - (onedlho to tu bude ako v Egypte)
Pre ilustráciu- takto u mňa napr. kukurica výška už cez 2 m- je to presne 2 mesiace od vysadenia ( a to neni na celodennom slnku)- inak by už mala zrelé klasy- cca o týždeň budú prvé klasy na konzum( je to u nás ako na juhu Európy):
Obrázek
- aj hrozno má 1,5 cm bobule,
Rudolf- to je fakt príšerné! ( myslím, že onedlho to už bude bohužial "normálne" S13
Radim K sa nám tuším dlho neohlásil...
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1790
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod bradhal » 12 čer 2018, 08:52

V noci kolem třetí nás lízla krajem nějaká bouřka, pršelo v jeden moment i dost silně, ale nebyl to ten lijavec, co všecko utluče. K měřáku jsem ráno nešla, ale z dálky to je tak do půlky, to bude nějakých 20 mm, hurá.
Přeji pěkný den.
Uživatelský avatar
bradhal
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 552
Registrován: 08 dub 2012, 16:38
Bydliště: Moravský Kras, 500 m.n.m., MT10

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod triodyn » 12 čer 2018, 09:37

U nás taky huráá,bylo to obdobny,1000l bečky plné,poprvé od podzimu.
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod petr » 12 čer 2018, 14:38

Vydatně zalito, naštěstí bez krup.
petr
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 516
Registrován: 02 bře 2012, 23:08
Bydliště: Kravaře ve Slezsku, 237m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Alena » 12 čer 2018, 18:07

Ty holé stromy bez listí a závěje krup jsem zažila před nějakými 5-6 lety na začátku srpna ještě v Budějcích. Tady včera v noci napršelo 33mm, vítr hnal před sebou ulicí záclony deště, nebe v lednom blesku, ale kroupy naštěstí nebyly. Konečně je zalito.
Dopoledne bylo po tom dešti tak příjemně, ochladilo se, krásný vzduch - a odpoledne už zase vedro a dusno, mám toho už plné zuby.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Radim K » 12 čer 2018, 18:13

Ivan:
Já jsem byl s Rudolfem na tom "post-stromchasingu" na Folmavě :mrgreen: . U nás toho času Sahara. V noci konečně po dlouhé době zapršelo krásných 21 mm. Ještě by bylo tak 30 mm potřeba k tomu, aby měl svrchní půdní profil ideální vlhkost kolem 70%, teďka nás to zachránilo od hromadného usychání dřevin, ale na růst a prosperitu dřevin to stačit asi nebude.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1906
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod ivan » 13 čer 2018, 08:32

Aj od nás cca 10 km pred pár dňami v Cabaji bola takáto spúšť:
Obrázek
Obrázek

Včera 1. tropická noc v tomto roku, včera cez deň už len 28°C(+dusno), - na noc boli výstrahy na 20-40 mm zrážok, nakoniec dnes do rána 1 mm zrážok a t. min. 17°C, ale už teraz ráno je 23°C, ....po 3 dňovom "ochladení" na 25-27°C už od soboty bude zase 30 a viac... S13
Dnes malo byť 44mm zrážok, modely to už okresali na 4 mm ... :D2
Naposledy upravil ivan dne 13 čer 2018, 09:22, celkově upraveno 2
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1790
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod bradhal » 13 čer 2018, 09:10

No ty jo, to je teda mazec. U nás nakonec spadlo jen 17 litrů, ale v noci začalo znova pršet, takový zahradnický, vsakovalo se to dobře. Bečky jsem odčerpala, rezervu na další vodu mám, dobré je to, konečně.
Přeji pěkný den.
Uživatelský avatar
bradhal
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 552
Registrován: 08 dub 2012, 16:38
Bydliště: Moravský Kras, 500 m.n.m., MT10

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jožka a 80 návštevníků