Aktualní počasí

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Bullets » 06 srp 2021, 07:43

Snad je po dešti... Prozatím od začátku srpna atakujeme 100mm a okolí docela slušně zamokřené...
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 567
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Rudolf M » 07 srp 2021, 21:20

V srpnu tedy těžce zaostáváme za Moravou, ku dnešku u nás pouze 60 mm. Zatím pršelo pouze každý srpnový den a pokud vezmu i minulý měsíc, kdy pršelo 4 poslední dny v měsíci, prší ku dnešku 11 den v řadě.
Dnešní úhrn do zápočtu zatím nedávám, srážkové pásmo bude přecházet celý večer.

Včera nás překvapila po půlnoci nečekaná bouřka co se vytvořila při 12°C, kousek za námi z ní vzniklo i bílé jádro. Ale lilo jen 4 minutky, přes den pak ještě 3 rychlé lijáky.

Takže i letos se opět vyplnilo to, co se stává když třeba umejeme doma okna (prší), akorát trochu jinak- když dám pod kytky podmisky, tak je vlhký rok S6 . Naposled jsem dával podmisky v roce 2016, kdy mi pak skoro uhnily citrusy. Pak jsem podmisky raději 4 roky nepoužil ...... a hořce litoval každý srpen že jsem si mohl ušetřit půl práce, kdybych je dal. Letos tedy od května stojí některé kytky nonstop ve vodě. Již mám i takový denní standart, první věc co ráno dělám, že prstama vystříkám vodu z podmisky 1,5 m vysoké Opuntii indici, zítra tedy po 12x za sebou S14 .
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1289
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod radek.god » 07 srp 2021, 21:45

Rudolf M píše:Již mám i takový denní standart, první věc co ráno dělám, že prstama vystříkám vodu z podmisky 1,5 m vysoké Opuntii indici, zítra tedy po 12x za sebou S14 .

Posli sem fotku ty opuncie Rudo :-)
Jsem zvedavej jestli zaprsi i v Praze jak porad strasej se silnejma bourkama, trochu fouka a je zima, ale zatim se zadne peklo nekona :-o

P.S Ted mi doslo, ze mam v Troji odkrytovanou lodzii a tam temer 2m opuncie a pitahaye :-o
Tak snad neodletej :-)
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1741
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod dzani696 » 07 srp 2021, 21:52

Dážď? Fuj,hnus, už aspoň 2 týždne nie! S12 S12 S12
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 878
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod antarian » 10 srp 2021, 06:06

Tak jsme zatim u nas na 42 mm :-( Bohuzel v tom tydnu kdy melo furt prset vlastne nakonec skoro neprselo, respektive to byli jen takove lehoulinke srazky a nakonec aspon trochu zaprselo v sobotu a nedeli 15 mm tak jsme aspon na tech 40 mm

Zato na dovolene kde jsem byl prselo skoro furt :-D :-D :-D (tak jsem si dobre vybral :-D)
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Bullets » 10 srp 2021, 07:27

Kde jste byli Chorvatsko? :D
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 567
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod antarian » 10 srp 2021, 10:09

Nene jen v orlickejch :-) kdyby to bylo Chorvatsko tak budu nastvanej asi vic :-)))

Takhle mi tam prselo a na mobilu jsem sledoval jak se u nas vzdycky rozpadnou mraky a nic z toho neni :-) nejhorsi je ze kolikrat v koline i prsi ale u nas na kopci nad kolinem ne :-)

Kazdopadne asi si nemuzu i tak stezovat. Stale je to v porovnani s tim obdobim pred dvemi lety vlastne super :-)

Prislo nekolik privalaku v minulych mesicich a ty dodali vlahy dost (jen jsem trochu doufal v dalsi a neprisel)
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Bullets » 10 srp 2021, 11:19

Za prijemny destik jsem taky rad ovsem to co se tady delo minuly tyden uz tolik prijemne nebylo… Voda uz nechtela vsakovat
Obrázek
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 567
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod BXL » 17 srp 2021, 08:27

V noci sa obrala záhrada. Ľadová búrka.
BXL
oficír
oficír
 
Příspěvky: 523
Registrován: 01 lis 2011, 10:01
Bydliště: skoro LC,254 m n.m

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod moonvil » 17 srp 2021, 10:04

:(
Místy to bylo opravdu divoký, u mě relativně pohodový déšť 30mm, díky čemuž jsem se srážkami lehce nad plán (přání bylo 300mm do konce prázdnin, realita je 400 již nyní).
Pokud bude pršet i nadále, tak se trochu sníží mohutný deficit za poslední roky, ale třeba vinaři už mají teď celkem problém - praskají bobule, šíří se plíseň a plevelu všude neuvěřitelné množství.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4085
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Pavel_CZ » 17 srp 2021, 11:56

Nas to chytlo vcera v aute u Pohorelic, tak mam docela pomlacene auto, sklo to nastesti vydrzelo.
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 409
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod kaossik » 20 srp 2021, 17:59

To počasí nic moc, kompenzace teplotního deficitu z první poloviny roku se ne a ne dostavit, alespoň k nám do středních Čech. Předpověď dokonce ve výhledu dává možnost poklesu teplot k 5°C v noci za cca týden, začínám zvažovat předčasné stěhování fíkovníků na zasklený balkón...
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1184
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Rudolf M » 22 srp 2021, 02:28

Jop, léto skončilo. Plumérie má od června nasazeno venku na květy a nestihnou se ani rozvinout, to samé Lagerstroemie, těch pár teplých dní nestačilo. Fíky letos nebudou ani ve skleníku, exotika má letos útrum, připomínka kde vlastně bydlíme :wink: .
Za srpen 69 mm, zítra to možná trochu navýšíme, v hustě osázených místech to již dávno nestačí, jinak je vlhko stále krásný. Ale vzhledem k tomu, že se má ochladit na průměrnou denní teplotu 12°C, už voda ani potřeba nebude S13 .
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1289
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Radim K » 23 srp 2021, 22:28

Tak skončilo druhé letošní krátké období "sucha", kdy vlhkost půdy dočasně klesla pod 50 a asi i 40%. Včera spadlo 18 mm a dnes dalších 6 mm, čili opět po popvrchovém "suchu". Neuvěřitelné letos :shock: .
Avšak ty teploty jsou letos opravdu v Čechách nízké, kromě června vlastně od února pořád. A teď to půjde opravdu hodně nízko. Být o 3 týdny později, tak by to bylo i s mrazíky.
Takže můj předpoklad naměření nejvyšší teploty na území ČR se absolutně nekonal, spíš naopak. Ale v rámci Evropy by mi to vyšlo slušně :D . Evropský rekord to letos neustál a atakován byl na všech možných místech, nejprve v Řecku, posléze v Itálii, kde nakonec padl a pak i ve Španělsku. Tedy vedra v Evropě byla skutečně extrémní, jen se ku podivu vyhnula naší republice. Historická vedra šla obklikou a částečně zasáhla i Slovensko a pokračovala přes Bělorusko i dál na severovýchod. Naše území "ochránily" neustále se tvořící tlakové níže, takže severozápad Evropy byl neustále v chladném vzduchu a bude i nadále.
Teď už se pomalu nabízí otázka, jaký to bude mít efekt na zimu, neboť korelace mezi normálním až chladnějším létem a chladnější zimou tu je. Vidím 2 možnosti, buď bude situace pokračovat a prosinec bude po 10 letech studený (viz prosinec 2010, kdy bylo leckde kolem -20°C) a nebo se spolu s ochlazujícím se severním pólem směrem k podzimu "nastartuje" vlivem teplotního gradientu západní proudění a budeme tu mít velmi teplé počasí od cca pol. září až třeba do zimy či jara, viz podzim/zima 13 a 14.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1906
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Stanley_51 » 24 srp 2021, 09:36

Radim K píše:Tak skončilo druhé letošní krátké období "sucha"

A to jste na tom ještě o trochu lépe, než já. Měsíční úhrn srážek je za srpen +- stejný, ale roční už je u vás o nějakých 130 mm výš. Teploty máte také o něco vyšší, u mně Tmax.za srpen rovných 30°C ( pouze 1x ), u vás 31,8°C. I Tmax za celé léto u vás 35,3°C, u mně pouze 33,1°C Takže na tak malém území ( cca 40km ) docela rozdílné podmínky. U mně Sibiř a u vás Tropical rainforrest. :lol:
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 93 návštevníků