Aktualní počasí

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod nene » 20 srp 2018, 12:14

Předpověď počasí začíná vypadat aspoň trochu rozumně, přes víkend déšť a potom zrušili to "zase bude horko" a vypadá to na normální teplo - 25stupňů a zalitá zahrada - co víc si přát. TAK SNAD JIM TO VYJDE!
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4223
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod pavell » 20 srp 2018, 12:55

NEUVĚŘÍM DOKUD NEUVIDÍM, už slibovali déšť několikrát a nevyšlo jím to, proč by jim to ted mělo vyjít?
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod sasman » 20 srp 2018, 12:59

u nás slibují 120 mm za týden :D snad spadne aspoň půlka
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod nene » 20 srp 2018, 13:09

To se skoro chce napsat - snad spadne JENOM půlka :) .
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4223
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod nene » 20 srp 2018, 13:11

pavell píše:NEUVĚŘÍM DOKUD NEUVIDÍM, už slibovali déšť několikrát a nevyšlo jím to, proč by jim to ted mělo vyjít?

Ale je to hezké těšit se..... :D12
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4223
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod ivan » 20 srp 2018, 14:18

Radim K píše:Jirko, nechtěj. Tady fouká neustále mírný východní nebo Severovýchodní vítr a vysušuje strašným způsobem.
Za srpen jsme sotva překročili 10 mm, takže po šesti extrémně suchých měsících bude srpen asi tím sedmým a nejsušším.
Dnes letošní 29. tropický den a 82. letní den s letošním maximem 36,8°C počátkem srpna. Letos cokoli vysadit nebyl dobrý nápad. A my zrovna ze 300 stromů a keřů :lol:

Radime, koľko zrážok máš doteraz?...
- " oslavujeme" S13 u nás do dnes 100 letných dní ( nad 25°c)- oficiálne údaje meteo stanice ( centrum mesta určite viac- ale tam SHMU nemeria)... Hurbanovo už 103 LD ...
- včera 34°C, dnes zatiaľ iba 34°C S13
- a už máme 38 tropických dní (nad 30 °c)- vlani sme mali 45 TD
...už je to neskutočne dlhotrvajúce a unavujúce teplo...dúfam, že v sobotu sa už konečne ochladí a nad 30 °C to už nepôjde
- nene:
- aj nám modely slubujú 80 mm zrážok, ak bude z toho 1/4 tak bude dobre
- tento rok je veľa bezveterných dusných dní- (oproti vlaňajšku neuveriteľný rozdiel -to fučalo až príliš - silný severný vietor- potom južný vietor a tak dokola)- aspoň to tak strašne nevysušuje všetko ako vlani- aj prašnosť je oveľa menšia
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1783
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod nene » 20 srp 2018, 19:32

Tak dneska je to síla, skoro celé odpoledne 35 stupňů, a to se v šest zatáhlo a nesvítilo slunko. Teď je venku 27.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4223
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Radim K » 21 srp 2018, 13:31

Ivane, nejbližší profi stanice Horšovský Týn má k dnešnímu dni 236 mm, u nás naměřeno do konce července 248 mm, od té doby spadlo asi 12 mm, takže kolem 260 mm. Vzhledem k tomu, že nejvíce srážek spadlo v lednu a během roku byl jediný úhrn nad 20 mm (22 mm) počátkem června, všechny ostatní srážky byly téměř k ničemu. Díky tomu to u nás již vypadá místy i hůře, než v roce 2015, přičemž toho roku bylo u nás sucho v rámci ČR největší (stanice Staňkov a Blatná).
Dobrá zpráva je, že už se to prakticky nemá jak zhoršit, takže člověk už vzdal to věčné vyhlížení srážek a "trpení" za rostliny. Předevčírem jsme měli v modelech na příští víkend až 80 mm. Dnes je to kolem 6 mm. Už mě to nechává chladným.

Od února neustále fouká severovýchodní až východní vítr, který denně vysušuje (už vím, jaké jsi to loni musel mít, to jsi měl vítr násobně silnější). Dneska (předpokládám bude) 32. tropický den, do roku 2015 stále "chybí" 10 takových dnů, ale přesto je to vysoké číslo, vzhledem k tomu, že normál pro centrum Prahy je 7 tropických dnů :D . Pravdou je, že od dubna trvá léto bez přestávky, myslím, že asi 2 nebo 3 dny bylo pod 20°C za celé léto. Na naši nadmořskou výšku je to šílenost, ale už jsem si na to tady zvyknul, letos mě však udivuje, že je extrémní sucho i na místech, kde jsem to nikdy neviděl, například severní Vysočina - Žďársko, ale zejména západní Čechy - Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko. Největší sucho je ale na severozápadě Čech, kde něco podobného bylo jen v roce 2003, ale ne v takovém rozsahu. Překvapující je také situace v Krkonoších a podkrkonoší a také na Liberecku a Jablonecku, kde jsem nikdy nic podobného nezaznamenal. Ale ono to jde ruku v ruce s tím, že právě nejsuššími státy jsou ty úplně nejméně obvyklé - Británie, Německo, Holandsko, Belgie, 3/4 Skandinávie, Dánsko a další pobaltské státy. Teď už se to od severu pomalu zlepšuje, ochlazuje se a ve Skandinávii už zapršelo natolik, že plošně rostou houby.

JInak by mě zajímalo, kde v Česku spadlo zatím nejméně srážek letos. Nejméně, o čem vím, je Děčín s tuším 173 mm doposud.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1906
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod nene » 21 srp 2018, 13:51

My máme od 1.1.2018 do teď 220mm....taky nic moc - a to na jaře na zdejší poměry docela dost pršelo. Od 1.7.2018 máme 27mm. Dvě konve na metr čtvereční za měsíc a půl...no a taky koukáme, že podle předpovědi se asi už zase není moc na co těšit...jak psal pavell - nepršelo zatím nikdy, proč by mělo teď? :lol:
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4223
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod moonvil » 21 srp 2018, 16:34

Tady teda letos rozhodně mnohem horší než 2015, stále jen 195mm, z toho největší úhrn (20mm) v lednu.
Doufal jsem, že po třech letech budou konečně zas jabka - už je sklizeno, nehodí se to ani na mošt:

Obrázek
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4078
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Rudolf M » 21 srp 2018, 18:29

Budiš ti útěchou Michale, že o víkendu tohle šílenství u vás zřejmě skončí. Po přechodu fronty se vytvoří tlaková níže, aktuálně se jen upřesňuje její dráha přechodu a jestli se pak ještě vrátí přetočená. Ty nejoptimističtější předpovědi měl včera model GEM, který pro Brněnsko měl 102 mm (Ostravsko 150 mm), dnes je už situace předpovědí jiná, ale vypadá to nadějně v tom smyslu, že takový scénář se skutečně odehraje a vydatně zaprší ve východní polovině republiky. A to nemluvím o bouřlivém čtvrtku a pátku, kdy mohou vzniknout lokální předfrontální bouřky, ale o těch se nahlas nemluví, protože já po letošku nevím jestli existují, u nás třeba letos taková nebyla ani jedna.

Pro západ republiky to vypadá hůře, svým způsobem i nejhůř, jelikož vzniklá níže, pokud se nevrátí přetočená, tak u nás zaprší jen se studenou frontou, což může být nic až pár jednotek mm, vzácně i víc.

Aspoň se už ochladí, já mám sice teplo rád, ale tohle je na mě letos už nějak moc. Nejvíc mě serou ty otevřená okna přes noc, pak lítá po bytě kde co a ráno řve do oken kde kdo :D12 .

Ovoce je v tuhle roční dobu spíše za trest, všechny švestky, mirabelky a ovoce co teď zraje je totálně červavé, pokud to tedy neleží zkvašený na zemi. Dříny předčasně dozrávají a i ty co jsou měkké a zůstanou v ruce se jíst nedají přes trpkost a zbytek škoda mluvit. Rajčata jsou fajn... :D .
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1287
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Stanley_51 » 21 srp 2018, 21:30

Rudolf M píše:Ovoce je v tuhle roční dobu spíše za trest, všechny švestky, mirabelky a ovoce co teď zraje je totálně červavé, pokud to tedy neleží zkvašený na zemi. Dříny předčasně dozrávají a i ty co jsou měkké a zůstanou v ruce se jíst nedají přes trpkost a zbytek škoda mluvit. Rajčata jsou fajn... :D .

Zajímavé je, že moje nadúroda nemá chybu. Blumy nejsou červivé, nektarinky mají jedinou vadu, že jsou malé a broskve už jsou vlastně skonzumované. Vše sladké, nedostatek vody se projevil v cukernatosti. Dokonce i réva už zraje a je tak sladká, že až pálí v krku. Jsem ještě zvědav na pawpaw, je obalené, že má větve až k zemi, ale klustry jsou stále malé. Jen ta voda....kdyby už konečně zapršelo. Poslední vydatný déšť byl u nás v dubnu.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9218
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod ivan » 21 srp 2018, 21:32

...aj dnes 33°c...
Tento rok to sucho je plošne na veľmi veľkom území- ( vlani nad 200 mm som bol až v septembri)...tento rok je takých miest viac...napr. aj hladina Dunaja v Štúrove je 13 cm a teplota vody viac ako 25°C?!:http://www.shmu.sk/sk/?page=1&id=ran_sprav
-nenormálne dlhotrvajúce horúčavy... zrejú v centre mesta ( od 10.8.) a aj na Zobori - (mal som cestu cez Zobor dnes) - volne vysadené figovníky (druhá úroda!!!):
Obrázek
Braňo- to je ten zo Zobora, čo som si na jar navrúbloval a čo má už u mňa 2 m tohtoročné výhonky...
Dozrieva granátovník S15 ....Dozreli už aj mandle S15 -... hrozno čo mávam až do oktobra - sa už scvrkáva- je prezreté... zimné jablká dozrievajú už teraz ( dokonca golden del. - je už "prezretý- alebo uvarený"....tak ako som písal už koncom júna, že ma to vôbec neteší, že sa to zrenie akosi rýchlo ponáhľa- potvrdilo sa mi to- je to nanič- ovocie bolo suché, červivé, veľký opad plodov.... jediné na čo je toto počasie dobré- je na sušenie fíg- sušia sa veľmi dobre a rýchlo S15
PRIEMERNÁ TEPLOTA U NÁS ZA AUGUST ZATIAĽ: 24,7 °C, HURBANOVO MÁ 25,4°C :D14 ( pre malé porovnanie Zadar za júl mal 24,4 °C...)
Naposledy upravil ivan dne 22 srp 2018, 08:39, celkově upraveno 4
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1783
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod ZdenekCernoch » 21 srp 2018, 22:12

hm koukam na prutoky a je to síla. Jak jezdím tak čumím do vyschlych koryt řek co tečou z Alp. Dunaj po soutoku s Innem má vody stejně jako Inn když je voda v normálu.

Normální stav Innu je kolem 700 - 850 m3/sek aktuální 505 m3/sek a Dunaj jen necelých 250 m3. Normální stav po soutoku má být kolem 1300 - 1500 m3/sek S15

mezi Straubingem a Degendorfem uvízly lodě na Dunaji z nedostatku vody - prutok fakt mizernej.
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Pavuk » 22 srp 2018, 01:02

ivan píše:...... zrejú v centre mesta ( od 10.8.) a aj na Zobori - (mal som cestu cez Zobor dnes) - volne vysadené figovníky (druhá úroda!!!):
Obrázek
Braňo- to je ten zo Zobora, čo som si na jar navrúbloval a čo má už u mňa 2 m tohtoročné výhonky...


Trochu OT, no zaujali ma tie zlte figy :wink:
Ivan, su to nejake chutne a skore, po ktorych by sa mi oplatilo sa poobzerat? :mrgreen:

Dik
Slovo balkón je odvodené od slova kaktus, nie od slova prádlo!
Martin
Pavuk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 188
Registrován: 19 bře 2017, 20:05
Bydliště: Sady nad Torysou (Košice-okolie), 214 m.n.m., západne orientovaný svah

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: gr81, Jožka, speedy a 15 návštevníků