Aktualní počasí

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod ZdenekCernoch » 02 dub 2022, 19:19

Sú zvědavý kam to tady spadne. Předpověď je kolem -3.
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Bullets » 03 dub 2022, 07:54

Vcerejsi nocni Tmin bylo -2 dnesni Tmin -3 takze to jeste docela jde. Jen teda od patecni noci porad lehce chumelilo takze snehu mame na duben slusne… Provizorni stany nad kamcatkama vicemene drzi takze doufam ze jeste jednu noc vydrzi a teploty nespadnou nejak vyrazne hluboko S12
Obrázek
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 568
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Hofis » 03 dub 2022, 08:52

Ve VDF také minimum -3°C, dopadlo to ještě celkem milostivě na to, co se to k nám hnalo. V Praze mám dnešní minimum -1,2°C, také dobré. Tak ještě jednu noc vydržet, a už to bude OK. Pěkně nám zaprší, a pak už by se to konečně mohlo naplno rozjet. :)
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3813
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Jožka » 03 dub 2022, 09:36

U nás se to udrželo těsně nad nulou, ale hodně fouká.
Jožka
generál
generál
 
Příspěvky: 1205
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Stanley_51 » 03 dub 2022, 10:11

Hofis píše: Tak ještě jednu noc vydržet, a už to bude OK.

Dosud to bylo milostivé, ale noc z neděle na pondělí bude asi krutá. Vyjasňuje se a to není dobrá předzvěst nadcházející noci. Na západě je predikce až -8°C a to by byla pro spoustu rostlin u mně konečná. Sice jsem hodně rostlin nanosil do skleníku a v pohotovosti jsou dvě petrolejové lampy, ovšem venku...? S12 Děj se vůle Boží. S12
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Bullets » 03 dub 2022, 10:39

Já se přiznám že jsem taky srab a nanosil jsem vše v květináčích do garáže kde je jen lehce nad nulou (ráno co jsem koukal byly 2 stupně). Když už jsem byl v laufu pobral jsem i ženinou jarní výzdobu v truhlících v podobě prymulí, macešek, narcisů.... Takže aktuálně je garáž slušně naplněná :D
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 568
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod lipoti » 03 dub 2022, 10:40

U nás se zatím teplota nedostala na -1. Dělám si naději, že by se přes noc mohla udělat mlha a nemuselo to tolik klesnout. Ale počítám i s horší variantou. Nejrozkvetlejší stromky jsem zakryl, takže zahrada v noci ve svitu lampy vypadá jako sraz strašidel. Děti jsem tím ale nevystrašil.

Odjíždím ale na týden pryč a přemýšlím, zda stromky ráno odkrýt a riskovat, že se ještě mrazy ke konci týdne vrátí. Ovšem pokud zůstanou pro jistotu zakrytý, těžko je něco opylí.
lipoti
nováček
nováček
 
Příspěvky: 188
Registrován: 22 led 2021, 19:27
Bydliště: Běleč u Litně, 280 mnm

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Radim K » 03 dub 2022, 11:34

Já bych to jen hodil do reality, také jsme tu měli min. -2°C, což však není milostivé, ale v dubnu za zatažené oblohy a větru je to strašlivý výkon! S13 :lol: . Dnes v noci se rozhodne, jestli odejde jen letošní úroda, jako každoročně, nebo jestli to bude horší :wink:. Hurá výjimkám s oblačností, mlhou nebo větříkem na kopečkách S6 .
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1906
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod ivan » 03 dub 2022, 11:36

"Konečne" sa vyjasňuje (aby mohlo do rána poriadne mrznúť), 3 deň po sebe fúka severák (max. nárazy 45km/h)- večer má vietor utíchnuť-to sú najlepšie podmienky na pokles teploty v noci...vegetácia u nás v takomto stave:
Tomely:
Obrázek
... v takomto stave predchádzajúce roky púčky zmrzli- vypučalo cca 1 z desiatich očiek
Broskyne dokvitajú( kvety už teraz nevyzerajú "zdravo")
Obrázek
...ale nebude to nič "nezvyčajné"- za posledné roky- napr. vlani 5.4. bolo -6,4°C, 7.4. -3°C, 8.4. -2,4°C, 9.4. -6,1°C, ( poškodilo to aj neutvorené kvetné puky)... a mrzlo aj od 24.4. do 27.4.....
V predpovedi sme mali 28mm zrážok, namrholilo za cca 20 hod. spolu 10,5mm-( pri tom vetre čo má neustále ešte fúkať) to na pár dní pôdu zvrchu zvlhčilo,...inak fajn rok začína- od 1.1. doteraz máme 50% zrážok oproti priemeru a za zimný polrok 58% zrážok...+ mrazivá noc pred nami...(včera večer trochu snežilo s nemerateľným úhrnom)...a od 22.2. mrzlo 34 :shock: z 38 nocí
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1790
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod EvaOstrava » 03 dub 2022, 13:10

Jelikož poslední nejméně měsíc byly všechny noci (až na několik výjimek) mrazivé, tato noc žádná velká změna.. Pro jistotu jsem několik keřů, které jsou těsně před rozkvetením - obalila textilií. Největší radost z toho měla sousedova úžasně hravá kočka. Tak dlouho na ně útočila, až je částečně rozbalila a částečně polámala.
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 897
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Hofis » 03 dub 2022, 13:59

Radim K: Radime, máš samozřejmě pravdu, je to meteorologický fenomén na tuto dobu, to je jasné. Ale pro ty rostliny na severu to ještě dopadlo i celkem dobře. Dvě noci před tím průběžně vždy o jeden stupeň přituhovalo, takže se to stejně všechno jakž takž zarazilo, a naštěstí to na ty -3°C kleslo jen asi na 2 hodiny nad ránem, a pak se zase celkem rychle oteplilo. Meruňka, co je v květu, musí vydržet. Alespoň jí trochu otestuju... :)

Stanley_51: Stando, na -8°C to nespadne. U tebe bych podle nadmořské výšky a oblasti, i s přihlédnutím k tomu, že jste chladnější oblast, tipoval minimum na max. -4°C možná -5°C, ať nežeru, víc dolů to podle mě u tebe nepůjde. Ale záleží samozřejmě i na místních zvláštnostech, které neznám, takže spíše v obecné rovině pro podobnou nadmořskou výšku.

Od severozápadu bude v noci přicházet o malinko teplejší vlhčí vzduch a přinese oblačnost. Takže třeba na severu ve VDF čekám minima tak kolem -2°C, tam, co neodešlo dnes, zítra již neodejde. :) Větší strach mám o Prahu, kde by to mohlo po dlouhé době klesnout i k těm -3°C, možná i níže, bude hodně záležet na tom, jak rychle přijde ta oblačnost. Tomely mám narašené podobně jako Ivan výše, NBT už má dokonce i zelené špičky na postranních větvích, to už by ty -3°C byly pěkně na prd... :( Ale myslím, že v Čechách bude obecně tepleji, hlavně v severozápadní polovině a nejvíce to asi bohužel schytá jih Čech a hlavně jižní a jihovýchodní Morava... :(
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3813
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Bullets » 03 dub 2022, 14:48

EvaOstrava píše:Jelikož poslední nejméně měsíc byly všechny noci (až na několik výjimek) mrazivé, tato noc žádná velká změna.. Pro jistotu jsem několik keřů, které jsou těsně před rozkvetením - obalila textilií. Největší radost z toho měla sousedova úžasně hravá kočka. Tak dlouho na ně útočila, až je částečně rozbalila a částečně polámala.

To ale nebydlíš v Ostravě jak mám v nicku že? :D
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 568
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod EvaOstrava » 03 dub 2022, 15:29

Jasně, v Ostravě u Zoo.
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 897
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod ivan » 03 dub 2022, 17:17

Táto cca 10-12m vysoká mandľa za posledné "vydarené" roky máva cca 10-20 ks plodov, slúži ako vetrolam:
Obrázek
Na vonkajších figovníkoch väčšina breby už stihla zmrznúť- pár kusov ešte "žije":
Obrázek
Kolomikty -viac ako 50% púčikov už je zmrznutých- suchých:
Obrázek
Chinensisky- veľa konárov ( 1 až 3 ročných) je už od mrazu "potrhaných":
Obrázek
Kvitnú ríbezle- opäť ostane cca 1-2 guličky na strapci:
Obrázek
Dula je už takto silno narašená:
Obrázek
Zimné hrušky, jablone, slivky...:
Obrázek
...čo urobí táto noc z takto "nadbehnutou" vegetáciou- uvidíme....(a vlastne máme ešte cca mesiac "možných" mrazov)...SHMU vydal pre nás výstrahu na -2°C až -7°C....
A bol som viac optimistický- ako je realita- tých 11mm mrholenia neurobilo z tou úplne suchou zemou (tak ako v lete) -vôbec nič- ani v sade ani v obrábanej časti:
Obrázek
Obrázek
...Fotky nie sú "umelecké"- ale fotiť v tom silnom vetre-konáre sa kníšu 8), zuby drkocú,....nie je o umení :)
Naposledy upravil ivan dne 03 dub 2022, 19:18, celkově upraveno 1
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1790
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod antarian » 03 dub 2022, 18:29

Tak u nas bych rekl ze zatim beze skod a n3vypada to zr by mela byt dnesni noc nejak horsi nez tech minus 2.

Horsi asi je ze je teprve zacatek dubna a to neco jeste prijde
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Radim K a 99 návštevníků