Aktualní počasí

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Rudolf M » 29 dub 2016, 15:41

Tak další mrazivá noc za námi, myslím, že co do délky a intenzity ranních mrazů pro toto období, je to už rekordní. Většinou se ochladí přijde 1-2 raní mrazík a pak zase teplo, ale tohle už trvá týden :shock: a ještě dnešní noc pravděpodobně přituhne E11 .

Dnešní byla zatím nejstudenější, metr nad zemí (nad travnatým povrchem, uprostřed zahrady)-4°C. No nádhera, co vám budu vyprávět :D15 .

Vše co šlo, jsme nějak chránili, ve 2 ráno umístili i plno svíček. Kupodivu to leckde pomohlo, ovocné stromy jako meruňky nevypadají úplně špatně, překvapily mě květy na Nashi hrušních (hlavně na té, která měla v koruně prostěradlo a pod sebou svíčky, květy drží. Kdežto jiná Nashi prostěradly obalená do kokonu, totálně v háji i s listama.
Jeden by řekl, že jí spíše to zakrytí vadilo. Na druhou stranu stejným způsobem chráněné Moruše (koruna obalená bundou a přikrytá kýblem), přežila parádně a udržela i plody.
Dlouho odolávaly i nechráněné Akébie, do dneška, omrzly půlmetrové výhony. Květy vypadají že drží, tak aspoň to. Pučící chráněné tomely (koruna stáhnutá, obalená dekou a pytlem), tak většina puků je v pořádku, na části větvích (nesystematicky) puky zaschly. Kiwi přežilo velmi rozdílně. Malé rostliny přikryté pouze kýblem (bílým, černým i plechovým) dopadly všechny stejně (na salát). Ale tam, kde byl kýbl přikrytí ještě nějakým hadrem, jsou skvělé výsledky, omrznutí žádné, nebo minimální :idea: . Velké kiwi kolomikta na plotě, přehozená netkankou s dekou a peřinou dopadlo také bezvadně, udrželo většinu listů. Peřina byla pouze přehozená, z boků normálně průchodné.
Fíky kryté i nekryté jsou nepoškozené. Nejvíc napučené jsou u západní zdi, kde je i pár plodů, vše vydrželo. SD má miniskleník, kde jsem v noci zapaloval svíčky, pro jistotu, už má slušně nasazeno, ale i ten skleník mrazu zabránil.
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1289
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Jakub » 29 dub 2016, 17:41

Rudo, to já ani jedno nashi nezakrýval a nezmrzl ani kvítek, někdy je asi opravdu lepší nezakrývat :) Jinak u mě arguty zmrzlé z cca 98%, kolomikty chráněné přežily, meruňky, broskve a nektarinky letos asi nebudou, leda zázrak, květy sice vypadají nedotčeně, ale pochybuji že by daly tak nízko pod nulou. S ostatními ovocnými druhy to vypadá dobře, ono někdy bydlet výš není jen samá nevýhoda, díky pozdějšímu kvetení mrazům unikly jabloně, hrušně, které jsou u mě teprve ve stádiu poupat a částečně ještě v květu třešně, švestky... Hodně omrzly taky tomely Rossijanka a Nikita, jediné, co jsem nepřikryl, ostatní hybridy, viržinky a lotusy krásně zelené, to samé i nekrytá réva. Snad dnešní noc bude poslední chladná, ledoví muži se snad už vystříleli s těmi mrazy :)
Jakub
oficír
oficír
 
Příspěvky: 517
Registrován: 23 lis 2013, 21:31
Bydliště: Vsetínsko 490 m.n.m. USDA 6b

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Alena » 29 dub 2016, 19:43

Tak jsem obhlížela škody - arguty totálně k.o., navíc zničené od koček - rozlámané, zem kolem udupaná jako mlat a všude na větvičkách nalepené kočičí chlupy do výše 1 m. Pomrzlé květy hrušně a nashi, švestek, zmrzlá réva. Prostě - jak to tvrdím pořád - tady má smysl pěstovat jenom rybíz, angrešt a kopřivy, všechno ostatní je zbytečná práce a vyhazování peněz. Jo, vlastně - vzpomínám si, že před pár lety mi v květnu pomrzly i ty kopřivy :mrgreen:
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod ivan » 29 dub 2016, 20:20

..tretia mrazivá noc za nami( opäť jasno a bezvetrie.. S8 )- aspoň nemusíme oberať úrodu ( hrozno, marhule, kivi , broskyne, jablone...) - fotky vinič v záhrade, na pergole na dvore - aj susedovi takto ako u mňa zmrzol vinič vedený po južnej fasáde domu...
Obrázek
images hosting
Obrázek
print screen windows xp
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1790
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod ivan » 29 dub 2016, 20:58

zabudol som priložiť aj foto- tento vinič bol prekrytý 3 vrstvami netkanky až po zem- nepomohlo, samozrejme na Zobore je všetko nenamrznuté
Obrázek
photoupload
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1790
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Marek83 » 29 dub 2016, 21:12

:shock: Tak to je fakt masakr. Že mráz může v tuhle dobu úřadovat u nás je celkem známé, ale že i v Nitře, to už je docela na pováženou...
Marek83
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 248
Registrován: 20 bře 2011, 00:14
Bydliště: Mirovice , cca 450 m.n.m

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Pavel_CZ » 29 dub 2016, 21:24

Tento rok je velice spatny vsude.
Tohle je fotka z unoru ze Spanelska (Murcia)
Obrázek
V Americe zase meli pred 14 dny polarni vortex a dopadli stejne jak my (s vyjimkou Kalifornie a jiznich statu). Jsem aktivni na jednom foru a lidi tam jsou zrovna tak nestastni jak my (akorat o tyden dyl).
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 409
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod romkrom » 30 dub 2016, 07:20

Tak dnes ráno už mráz nebyl a vypadá to, že už ani nebude. Ještě zítra ráno může hrozit, ale spíš ne.
Uživatelský avatar
romkrom
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 342
Registrován: 01 kvě 2010, 10:39
Bydliště: Kroměřížsko

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod milas » 30 dub 2016, 07:57

Obrázek
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2582
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod romkrom » 30 dub 2016, 19:03

romkrom píše:Tak jsem se jel podívat na zahradu jak mě "jenom" pomrzly rostliny a jako vždy mě ta posr... příroda překvapila. Nějaká narkotickofetišistická kočka se vyřádila v kolomiktách a polámala všechny "pomrzlé" větve. Takže jediná možnost jak nastartovat je od země, pokud to nesežere nějaká zas... housenka :D17 Což už toto jaro udělala u jedné chinensisky... Jinak na zahradě to vodsr... jen kiwi a víno, jinak vše ostatní si z mrazů nic nedělá. Broskve a meruňky jsou OK.

Jak myslíte že dopadl ten zelený výhon u země, sežrala ho nějaká...
Uživatelský avatar
romkrom
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 342
Registrován: 01 kvě 2010, 10:39
Bydliště: Kroměřížsko

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Tchorik » 30 dub 2016, 21:32

Na kiwi jsem se ani nepodívala, to považuji po dnešní noci za zbytečné. Z révy mi přežil pouze Suručenský ve skleníku, ostatní mají všechny pupeny spálené. Suručenský ve skleníku má už poupata, byť malinká. Dokonce i to nashi má nějaké květy spálené, ale ne všechny. Jsem zvědavá, jestli se mi ty zdravé podařilo opylit.
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod ivan » 30 dub 2016, 21:41

Aj som niektoré haluze na kaki obalil asi 3 vrstvami netkanky- výsledok takýto
Obrázek....
....ale podľa štatistík meteorologov takýto mráz tu nebol min. 65 rokov- takže štatisticky sa už takéhoto nenormálneho počasia v apríli nedožijem :D15
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1790
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod stefanos689 » 30 dub 2016, 21:52

Ja si pri prilezitosti mraziku procitam knihu dejiny klimatu zemi koruny ceske a tam se pise, ze 20. kvetna roku 1125 prisly takove mrazy, ze zmrzlo i obili a zamrzly mensi reky... to je vyborna terapie
stefanos689
oficír
oficír
 
Příspěvky: 503
Registrován: 27 pro 2011, 09:10
Bydliště: Závětrná strana Pálavy 172 m.n.m., USDA zona 7a/7b

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod aron » 30 dub 2016, 21:54

U mňa tak isto zmrzlo i to čo som obalil netkanou textíliou.
aron
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: 20 črc 2015, 18:55
Bydliště: Utekáč 402 m.n.m

Re: Aktualní počasí

Příspěvekod Tchorik » 30 dub 2016, 22:07

stefanos689 píše:Ja si pri prilezitosti mraziku procitam knihu dejiny klimatu zemi koruny ceske a tam se pise, ze 20. kvetna roku 1125 prisly takove mrazy, ze zmrzlo i obili a zamrzly mensi reky... to je vyborna terapie

S6 Tomu se říká pozitivní přístup - víc takových kiwifóristů S1 S20
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: radek.god a 125 návštevníků