Punica granatum - granátové jablko

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Punica granatum - granátové jablko

Příspěvekod antarian » 27 zář 2020, 18:05

Nejaky typ na to kde poridit nejaky odolnejsi granatovnik? Co bych mohl zkusit dat ven?

Zrejme bude asi potreba pockat a na jare se mozna neco ukaze?
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 797
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Punica granatum - granátové jablko

Příspěvekod pavell » 27 zář 2020, 19:42

No před nedávnem měly nějaké odolné granátovníky kluci na Tropiku, tak se domluv s nimi, určitě zas nějaké namnoží.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Punica granatum - granátové jablko

Příspěvekod antarian » 27 zář 2020, 19:56

Jojo sem to furt sledoval, sledoval, sledoval..

Zapomnel, vzpomnel a jsou fuc :-)
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 797
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Punica granatum - granátové jablko

Příspěvekod mirka » 27 zář 2020, 20:44

Dovezla jsem dva řízky granátového jablka z dovolené tak snad se ujmou, prozatím vypadají že jsou ok. :wink:
mirka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1518
Registrován: 12 úno 2015, 21:17
Bydliště: Zlín 230 m.n.m.

Re: Punica granatum - granátové jablko

Příspěvekod Radim K » 27 zář 2020, 22:10

Brano70 píše:Radime, pekna granatovnikova alej sa Vam tam rysuje S6. Na buduci rok snad aj ja povysadzam cca 12 odrod von do zeme...

Tak držím palce, Braňo. Máte podobné klima jako my :) .


Antarian: granáty určitě budeme nadále množit, příští léto zas něco bude, když se podaří :) .
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Punica granatum - granátové jablko

Příspěvekod misoo83 » 07 lis 2020, 22:55

This is how my pomegranate bush looks like this year, i have few ripe fruits :) .
Takhle vypadá můj keř z granátového jablka letos, mám málo zralých plodů.

https://youtu.be/z-LdL-zr_bY
Uživatelský avatar
misoo83
ouško
ouško
 
Příspěvky: 67
Registrován: 28 dub 2016, 16:44
Bydliště: Serbia (Pancevo)

Re: Punica granatum - granátové jablko

Příspěvekod Brano70 » 09 lis 2020, 09:37

misoo83 píše:This is how my pomegranate bush looks like this year, i have few ripe fruits :) .
Takhle vypadá můj keř z granátového jablka letos, mám málo zralých plodů.

https://youtu.be/z-LdL-zr_bY


Misoo, nice bush S14
Uživatelský avatar
Brano70
oficír
oficír
 
Příspěvky: 504
Registrován: 19 úno 2017, 19:38
Bydliště: Žibritov,okr. Krupina(SR),500mn.m.;USDA7a; Rézhegy (Belianske kopce),155 m n.m., USDA7b/8a

Re: Punica granatum - granátové jablko

Příspěvekod meyer » 19 led 2021, 23:05

Tak jsem tu, konečně jsem to zde na granátech také našel. :)
Něco mám, ale je to ve stadiu zrodu, loňské semenáčky, ovšem je to ze stromu v přírodní lokalitě - u kláštera Blagaj v Bosně. Já tedy v domnění, že zima v Bosně v okolí Sarajeva je něco jako u nás sem myslel, že to bude zajímavost na přezimování v našich podmínkách. Ale toto je až pod Mostarem a to už je údolí Neretvy a téměř Přímoří a nikoliv hory. Takže případnou zimu a mrazy mateční strom spíše moc nezažil, ale zase je to v podstatě divočák a to mi vyhovuje.
:)
Uživatelský avatar
meyer
oficír
oficír
 
Příspěvky: 567
Registrován: 19 pro 2020, 18:15
Bydliště: Praha 17

Re: Punica granatum - granátové jablko

Příspěvekod History » 28 led 2021, 19:01

Máme dva cca 5tileté semenáčky původem ze školní zahrady v severní italii, od druhého roku jsou v květináči na ostravsku trvale venku, mrazy až -20 a dosud žádný problém. Jen by to chtělo, aby už zakvetly
History
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 222
Registrován: 12 úno 2013, 23:07
Bydliště: Vítkovsko, 500mnm

Re: Punica granatum - granátové jablko

Příspěvekod Pavel_CZ » 28 led 2021, 19:28

meyer píše:Tak jsem tu, konečně jsem to zde na granátech také našel. :)
Něco mám, ale je to ve stadiu zrodu, loňské semenáčky, ovšem je to ze stromu v přírodní lokalitě - u kláštera Blagaj v Bosně. Já tedy v domnění, že zima v Bosně v okolí Sarajeva je něco jako u nás sem myslel, že to bude zajímavost na přezimování v našich podmínkách. Ale toto je až pod Mostarem a to už je údolí Neretvy a téměř Přímoří a nikoliv hory. Takže případnou zimu a mrazy mateční strom spíše moc nezažil, ale zase je to v podstatě divočák a to mi vyhovuje.
:)

V Blagaji roste i hromada fikovniku, v Mostaru na zacatku dubna byly fiky jak u nas na zacatku cervna. To klima tam je nekde jinde :)
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 407
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

Re: Punica granatum - granátové jablko

Příspěvekod mirka » 29 led 2021, 21:39

V létě jsem dovezla z dovolené 2 řízky granátového jablka, zdá se že se ujaly, začínají rašit spící očka S11
Obrázek
mirka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1518
Registrován: 12 úno 2015, 21:17
Bydliště: Zlín 230 m.n.m.

Re: Punica granatum - granátové jablko

Příspěvekod meyer » 31 led 2021, 16:51

S tím Blagajem, no asi ano, fíky, granátovníky atd., ale já to mám od syna, který tím místem v roce 18 cestoval a dovezl mi to jako zajímavost. S fíky bych asi pořídil lépe, ale musím se tam vypravit sám. Až nebude kovid, snad. :)
Klíčení bylo loni, v truhlíku na topení, ale bylo to dlouhé, lezlo to pomalu a zkraje jsem z toho moc nadšený nebyl. První rok to ovšem udělalo přes léto venku na lodžii docela pokrok, až jsem to musel střihat.
Bylo jich dost, něco jsem rozdal,ale teď doufám, že to druhým rokem popoleze.
Vysazení do terénu bude náročné,. zahrada za Prahou má 400 m.n.n.a docela specifické mikroklima, začíná tam Posázaví. Ale kaštanovník samovolný semenáč z původního stromu sázeného ještě před válkou roste bez problému. Plodí též. Tak marhaník snad též posléze přežije. :)
Uživatelský avatar
meyer
oficír
oficír
 
Příspěvky: 567
Registrován: 19 pro 2020, 18:15
Bydliště: Praha 17

Re: Punica granatum - granátové jablko

Příspěvekod meyer » 31 led 2021, 17:01

Přitom klíčení jsem přidal i semena ze salátu - tropický salát, kiwi, banán, mango, granátové jablko a ještě snad cosi....
Koupeno někde v centru města loni touto dobou. Také to vylezlo, to mne pobavilo, ze salátu....
Ale určit zemi původu asi nebude možné. Zajedno nevím odkud to ovoce přivezli protože se dovážejí z různých zemí Španělsko, Turecko,loni v Globusu i z Peru. Vzhledově to ale odliším, roste jinak a listy jsou spíše citronově zelené. Bosňák je tmavě zelený, skoro brčál. :)
Uživatelský avatar
meyer
oficír
oficír
 
Příspěvky: 567
Registrován: 19 pro 2020, 18:15
Bydliště: Praha 17

Re: Punica granatum - granátové jablko

Příspěvekod geochelone » 19 úno 2021, 00:11

Takhle velké granátové jablko jsem asi ještě neměl :D koupil jsem ho v novém Uzbeckém obchůdku v Praze - Křižíkova 254/5. Mají tam i luxusní sušené plody, hlavně na rozinky jsem v této kvalitě u nás nikdy nenarazil.
Obrázek
geochelone
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 9
Registrován: 28 kvě 2016, 19:03
Bydliště: Neveklov 413 m.n.m. Matěj

Re: Punica granatum - granátové jablko

Příspěvekod Brano70 » 19 úno 2021, 09:26

geochelone píše:Takhle velké granátové jablko jsem asi ještě neměl :D koupil jsem ho v novém Uzbeckém obchůdku v Praze - Křižíkova 254/5. Mají tam i luxusní sušené plody, hlavně na rozinky jsem v této kvalitě u nás nikdy nenarazil.


To ma este hodnu rezervu, Uzbeci a Tadzici maju vyslachtene (vyselektovane) odrody s hmotnostou do 1,5 kg. Z pochopitelnych dovodov sa k nam nedostanu...Vyvazaju ich do Ruska, Ciny a pod.
Uživatelský avatar
Brano70
oficír
oficír
 
Příspěvky: 504
Registrován: 19 úno 2017, 19:38
Bydliště: Žibritov,okr. Krupina(SR),500mn.m.;USDA7a; Rézhegy (Belianske kopce),155 m n.m., USDA7b/8a

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků