Tradiční zelenina :-))

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod Stanley_51 » 16 led 2018, 12:19

sasman píše: Přijde mi, že na kiwiforu rajčata moc nefrčí :wink:

Tak ono když řekneš kiwifórum, tak tam nějak rajčata neslyšíš. No a za druhé - není sezona rajčat. Většinou se probírá to, co je právě aktuální a myslím, že i o rajčatech se tu diskutovalo dost.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod PavelKt » 16 led 2018, 17:48

Z rajčat mi nejvíc chutnají Start. Pěstuji je snad od začátku co přišly na trh. Mezitím už jsem toho hodně vyzkoušel. ***** Letos budu zkoušet na výsevy starý jogurtovač. Je v něm 28-30 stupňů, tak to bude fofr.
PavelKt
ouško
ouško
 
Příspěvky: 63
Registrován: 30 črc 2017, 22:54
Bydliště: Klatovy 390 m/n.m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod bradhal » 03 bře 2018, 10:44

Tak co, už máte něco vyseto? Díky těm letošním mrazům jsem letos celkem zabržděná a nevyšiluju. Jinak bych se už snažila piplat něco na okně. Plánuju podruhé chřest, loni mi to manžel usušil, tak letos další várka. Ten už bych asi mohla dat do jiffů.
Přeji pěkný den.
Uživatelský avatar
bradhal
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 552
Registrován: 08 dub 2012, 16:38
Bydliště: Moravský Kras, 500 m.n.m., MT10

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod moonvil » 03 bře 2018, 11:32

Zatím jen papriky, na rajčata myslím času dost - pak to má koncem dubna přes půl metru, člověk to dá předčasně ven a zmrzne to až po zem.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4030
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod Stanley_51 » 03 bře 2018, 12:04

Já jsem v předtuše jara vysel papriky na konci ledna. Bohužel únor se nějak zvrtnul, takže teď mám na okně 15 cm vysoké sazenice a substrát ve skleníku zmrzlý na kost. Loni touto dobou už jsem měl rozsázeno do květníků, letos holt to bude později. Na rajčata je ještě čas, stačí na začátku dubna.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod nene » 03 bře 2018, 12:16

Na rajčata je opravdu času dost, akorát my jsme předávali semínka a potřebovali jsme se ujistit o jejich klíčivosti a tak teď máme na okně 15cm vysoké kytky, protože to klíčilo a bylo nám líto to vyhodit. Navíc po loňské zkušenosti, kdy jsme po tříměsíčním úsilí o přežití sazeniček po vysazení do Agrosubstrátu vysazovali do skleníku a na záhon deseticentimetrové chudinky, jsme rádi, že to roste - a roste to velmi pěkně - Forestina, propařovaný substrát výsevní z UniHobby (díky moonvile :) za tip).
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod petrlcr » 03 bře 2018, 20:43

My máme vyseté papryky i rajčata v jiffech. Děložní lístky už mají volné. Kvůli nedostatku místa na zahradě jsem přistoupil k balkónovým keříčkovým, ty rostou dost pomalu. A vlastně ještě celer. Vysévám zároveň s rajčaty, ale ten se ještě neukazuje.
petrlcr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 325
Registrován: 06 říj 2011, 21:14
Bydliště: Sokolov

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod mates » 23 bře 2018, 15:51

Stanley a příp. další, kde teď sehnat semínka rajčete Bombonera? V CZ krámech nejspíš ne, já jsem koukal v únoru na nějaké e-shopy v Německu a někde Estonsko/Lotyšsko/Litva, pošovné by bývalo bylo min. to co semena, tak jsem o tom tak dlouho rozmýšlel až se mi to z hlavy vykouřilo a vzpomněl jsem si až včera když mě napadlo, že bych mohl začít s výsevem....
Naposledy upravil mates dne 23 bře 2018, 17:53, celkově upraveno 1
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 562
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod Stanley_51 » 23 bře 2018, 16:51

mates píše:Stanley a příp. další, kde teď sehnat semínka rajčete Bombonera?

No kdybys to napsal ve středu, tak jsem ti je koupil u Dehnera ve Weidenu, včera jsem tam byl. Já už je mám bohužel všechny vyseté. https://www.dehner.de/produkte/duerr-sa ... 005346838/
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod ivan » 03 čer 2018, 21:47

Kukurica má už 1,5 m ( pred cca 1 týždňom 0,8 m)
Obrázek
...ak nestíham byť každý deň na záhrade, resp. ak neprejdem celú záhradu, po dvoch dňoch sa nestačím diviť, čo už všetko zase dozrieva, resp. už prezrelo... ( moruší nazbieraných už viac ako 40 litrov...), čerešne srdcovky už pomaly už prezreté, jahody sú už neni, 50% višní už zrelých, onedlho ( asi o týždeň) budú marhule...paradajky nasadzujú plody už na 3 súkvetí( sadené boli 8 mája)...zemiaky už odkvitli ( dokonca už majú cca 1 cm zelené plody na súkvetiach)... v júli a v auguste to tu bude ako na vyprahnutej stepi...
Hrášok už v našej oblasti sa neoplatí ani pestovať- oberie sa pár strukov a aj napriek intenzívnemu polievaniu sa "uvarí"- neznáša takéto dlhodobé teploty nad 30°C S13
Obrázek
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1751
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod ZdenekCernoch » 07 čer 2018, 21:47

zkouším letos u šefa na zahradě trochu experimentu. Okurky po vysadbě 20 cm dnes 4 den po výsadbě kdy něměly skoro žádné kořeny maj už 50 cm a listy jak lopuchy.
Rajčata to je hrnečku vař nestačím to štípat jak su furt na cestách. Jede to jen na troše orgevitu a v substrátu z Bbcom.
Foliák tu netřeba horko furt každy den S9
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod mates » 09 čer 2018, 12:35

Donutim rajce ulomene asi 40 cm od zeme nad tretim listem aby vyhnalo nejakou odnoz ze zeme nebo nejaky zalistek, ktere jsem zatim peclive vystipoval?
Naposledy upravil mates dne 09 čer 2018, 19:55, celkově upraveno 1
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 562
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod pavell » 09 čer 2018, 14:50

Určitě, do týdne bude mít nový výhon , třeba od země, mě se to taky někdy stane že hlavní výhon nechtě zlomím, a vždycky to obroste.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod ivan » 10 čer 2018, 22:57

Toto nezvyčajne horúce počasie čo tu panuje od 10.4. vyhovuje kukurici ( má už cez 2 m- o max. 2 týždne budú prvé zrelé klasy)...a aj paradajkám- tie boli vysadené von 8.5. , t.j. po mesiaci od vysadenia už majú nasadené plody na 4 súkvetí a kvitnú už aj na 5 súkvetí - max. o 2 týždne budú prvé začínať dozrievať( majú výšku cca 1,3 m- koly mám 2 m- tak neviem, kam sa budú ťahať...)
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1751
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod ivan » 16 čer 2018, 23:57

..len opravujem predchádzajúci príspevok- všetko to ide raketovou rýchlosťou( nie o dva týždne) ale už teraz- rajčiny dozrievajú:
Obrázek
Obrázek
... a keďže všade naokolí za posledné 2 týždne napršalo viac ako 100 mm- ( na našej stepi za posledných 77 dní spolu 65mm S13 )u nás už dnes doobeda uhorky, paprika...takto:
Obrázek
- všetky búrky nás obišli - a máme len sucho a horúco- po dvoch dňoch ochladenia opäť ( dnes už 30°C)- a od zajtra už cez 30°C a celý týždeň bude bez zrážok- takže "hasičské cvičenia" z hadicami mám "zabezpečené " aj naďalej- ...aby som nevyšiel z cviku
Tie najteplejšie flaky na mape- to je naša oblasť( počasie tu blbne tento rok u nás ozaj excelentne...tento rok sme oveľa "teplejší ako napr. aj na J. Morave):
http://portal.chmi.cz/files/portal/docs ... l#T2m,prec?
- včera som bol u zámeho cca7 km od nás - už 2 týždne má totálne blato- burina mu už prerástla papriku- čo má také blato, že sa mu nedá vkročiť do záhrady- ešte nedávno mu stála voda na záhrade...
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1751
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků