Tradiční zelenina :-))

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod nene » 03 led 2019, 14:31

Nám ve skleníku rostou Kumata ze semínek z plodů z Makra velmi pěkně, ale pěstovat je už nebudeme, chuťově nejsou o mnoho lepší než "normální" rajčata vypěstovaná na záhoně na plném slunci (pravda, venku jsme je nezkoušeli), ale hlavně nás letos naštvaly, protože jsme jich měli přebytky a tak jsme je zkusili usušit s červenými rajčaty v IR sušičce - no a sesypali jsme to dohromady a ona ta Kumata tím sušením zhořkly (tmavší a víc cukru) a teď aby byl člověk Popelka, když chce ta sušená rajčata použít - a to naštěstí nejsou v oleji, jen v nádobce v mražáku. Sice jo, není to chyba jen těch Kumat, ale komplikuje to situaci.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4175
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod amy80 » 03 led 2019, 16:35

Já jsem ta tmavá rajčata také zkoušela, různé druhy, ale přijde mi že jsou pozdnější než jiná rajčata, vždy byla k ochutnání až jako poslední... a tak už je nechci...

Chutnají mi hodně bílá cherry rajčata - celkově mám radši cherry než klasická - i když ta bílá jsou už dost sladká a ne zrovna typicky "rajčatová" :-)

Jaká odrůda vám přijde, že má "nejrajčatovější" chuť? :-)
amy80
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 626
Registrován: 13 črc 2014, 10:15
Bydliště: Praha - východ cca 400 mnm

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod svazenka » 03 led 2019, 18:46

Také máme na jídlo radši cherry rajčata, klasická pěstuju jenom na zpracování na kečup a rajčatový protlak. Asi před 5 lety mě ohromila zahraniční odrůda Tomatoberry F1, chutí i vzhledem. Nyní se dá už u nás koupit Gardenberry F1 a Jahodo, které jsou si velmi podobné. Jsou však podle mě dost sladké, mám ráda v rajčeti i trochu té kyseliny. Nejrajčatovější chuť má podle mě Strillo F1, ale má silnou slupku. Letos mně zachutnala i odrůda Charmant F1. Vydrží dlouho pevná. A málem bych zapomněla na sladký Mandat F1.
svazenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: 06 lis 2018, 17:37
Bydliště: Vesnice nedaleķo Veselí nad Moravou 214 m n. m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod sasman » 03 led 2019, 22:10

Nejrajčatovější chuť má z toho, co jsem zkoušel, právě Philovita. Co jsem slyšel, tak červené nehybridní bifteky mají většinou rajčatovou chuť - já jsem loni zkoušel např. Annu Russian a chuť byla taky velmi rajčatová, delikátní, ale rostlina mě moc neplodila - mělo by jít ale o plodnou odrůdu, tak třeba příští rok se ukáže v lepším světle.

Reristentními rajčaty jsem se pořádně zabýval až letos a co jsem vyčetl loni v rešerši, tak nejperspektivnější je právě trojice Philovita, Mountain Magic a Crimson Crush (za mě hlavně první dvě). Nových rezistentních odrůd teď ale docela rychle přibývá, chce to zkoušet. Crimson Crush jsem kupoval loni na dobrasemena.cz a Mountain Magic na aev-vs.cz.
Odolnými rajčaty se hodně zabývá tato paní, pro letošní sezónu jsem se u ní dost inspiroval:
https://tetajana.webnode.cz/rajcata/
Semena jsem pak objednával z eBay od tohoto prodejce:
https://www.ebay.com/usr/olzzzass2891?_ ... 7675.l2559
Jsem dost zvědavý, co z toho vyleze. Semena by mi měly dojít během ledna. Objednával jsem následující odrůdy: Black Gourmet F1, ELIZABETH F1, Kotya F1, Chocolate fingers F1, Thick Cheeks, Puzata Hata, Sokrovišče Inkov, Batyanya, Eagle Heart, TEA ROSE. Ale všechny asi nebudou rezistenty, jde o odrůdy, které mě nějak zaujaly (např. jsem chtěl růžový biftek...) a nechce se mi teď hledat, která odrůda by měla být rezistent (to už si každý případně najde). Většinu odrůd nemám nějak extra prověřenou rešerší, protože neumím azbuku...
Edit: Vím, že některý zdejší člen zkoušel hodně rezistentních rajčat, myslím, že Mike Dundee.
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod peterpe » 04 led 2019, 02:43

u nas ficia hlavne cherry paradajky, minuly rok mala najvacsi uspech ambrosia rose ubx, sa po nej len tak zaprasilo :-)super sladucka, tak tento rok vyskusam ambrosiu gold, ambrosiu orange ubx, New Girl F1, Sungold, Arctic Fire, Rosella, a ine :-)
peterpe
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 30
Registrován: 17 črc 2015, 17:11
Bydliště: Bratislava

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod Stanley_51 » 04 led 2019, 11:32

Z nově zkoušených odrůd koktejlových rajčat u mně bodovala Bombonera. Výborná chuť a bohatá plodnost.
Obrázek
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod dzani696 » 04 led 2019, 15:08

Tiež som skúšal bonboneru,zavrublovanú na kríčkovú mini balkónovku ale letné slniečko jej dalo na balkóne počas dovolenky tak zabrať že až "zhorela". :( nech jej je kompost ľahký.
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 866
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod dzani696 » 04 led 2019, 15:16

Kedy vysádzať chilli papričky. Chcem vyskúšať Bhut Jolokia chocolate, Mate niekto s ňou skúsenosť, okrem tej pálivosti :D15
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 866
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod ZdenekCernoch » 09 led 2019, 20:07

něco sem odtud jede :

https://vsesorta.ru/catalog/plants/ovoshchi_59298/

jsou možnosti tak je využiju S14
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod sasman » 19 led 2019, 22:48

sasman píše:Nejrajčatovější chuť má z toho, co jsem zkoušel, právě Philovita. Co jsem slyšel, tak červené nehybridní bifteky mají většinou rajčatovou chuť - já jsem loni zkoušel např. Annu Russian a chuť byla taky velmi rajčatová, delikátní, ale rostlina mě moc neplodila - mělo by jít ale o plodnou odrůdu, tak třeba příští rok se ukáže v lepším světle.

Reristentními rajčaty jsem se pořádně zabýval až letos a co jsem vyčetl loni v rešerši, tak nejperspektivnější je právě trojice Philovita, Mountain Magic a Crimson Crush (za mě hlavně první dvě). Nových rezistentních odrůd teď ale docela rychle přibývá, chce to zkoušet. Crimson Crush jsem kupoval loni na dobrasemena.cz a Mountain Magic na aev-vs.cz.
Odolnými rajčaty se hodně zabývá tato paní, pro letošní sezónu jsem se u ní dost inspiroval:
https://tetajana.webnode.cz/rajcata/
Semena jsem pak objednával z eBay od tohoto prodejce:
https://www.ebay.com/usr/olzzzass2891?_ ... 7675.l2559
Jsem dost zvědavý, co z toho vyleze. Semena by mi měly dojít během ledna. Objednával jsem následující odrůdy: Black Gourmet F1, ELIZABETH F1, Kotya F1, Chocolate fingers F1, Thick Cheeks, Puzata Hata, Sokrovišče Inkov, Batyanya, Eagle Heart, TEA ROSE. Ale všechny asi nebudou rezistenty, jde o odrůdy, které mě nějak zaujaly (např. jsem chtěl růžový biftek...) a nechce se mi teď hledat, která odrůda by měla být rezistent (to už si každý případně najde). Většinu odrůd nemám nějak extra prověřenou rešerší, protože neumím azbuku...
Edit: Vím, že některý zdejší člen zkoušel hodně rezistentních rajčat, myslím, že Mike Dundee.


Zásilka už dorazila. Doufám, že jsem se tou zásilkou z Ruské federace nedostal do hledáčku BIS :D
Obrázek
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod dzani696 » 16 úno 2019, 10:48

Brázdim si internetom a narazil som na túto debatu:
http://permaweb.cz/forum/topics/k-en-a- ... e=activity
A padla mi sánka ,že S8
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 866
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod nene » 16 úno 2019, 11:06

Do 1. dubna je ještě dost daleko :D
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4175
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod Satan » 16 úno 2019, 12:32

Tak dopadlo pěstování brambory v zimě, dnešní sklizeň.
Obrázek
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod mates » 07 bře 2019, 12:51

Máte někdo zkušenost s pěstováním barevných mrkví? Od koho jste kupovali semena, jestli tam nepřevládaly oranžové kořeny, jestli je tam nějaká přidaná hodnota kromě té barevnosti atd.
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 562
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod nene » 07 bře 2019, 13:40

Pěstovali jsme kdysi ze SEMA, fialové, žluté, bílé....kromě barevnosti přínos asi žádný, snad ty fialové že možná mají víc karotenu ? Ale hezké to v rizotu bylo...vadilo, že u těch fialových nebylo pořádně poznat červivost, pak vadila cena semínek - tenkrát ještě nebyla směska, ...no a jednou jsme pak koupili směsku a většina mrkví byly takové ty "krmné"...no, prostě SEMO , od té doby jsme je už nepěstovali (asi 10 až 15 let to je...)
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4175
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: kasta a 12 návštevníků