Tradiční zelenina :-))

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod Satan » 16 pro 2022, 13:25

Mangold a salát chráněný před mrazem.
Obrázek

Obrázek
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod Satan » 22 pro 2022, 13:50

Příprava na jaro.
Obrázek
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod mitas » 22 pro 2022, 20:48

Pokiaľ je tá paprika hybridná ( F1 ), tak z toho vyrastie všetko možné, len nie to isté, čo máš na fotke :D
Uživatelský avatar
mitas
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 215
Registrován: 01 čer 2020, 21:04
Bydliště: Trnava, Slovenská republika 153 m. n. m. USDA 6b

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod dzani696 » 22 pro 2022, 21:47

Pripájam sa. Pokiaľ nepoznáš ani spôsob akým boli vypestované je ti to nanič.Tieto semienka sú vhodné tak do bioodpadu.(Osobná skúsenosť :wink: )
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 878
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod Jožka » 23 pro 2022, 08:47

Koupil jsem papriku v Kauflandu a semínka vysel, vyrostla krásná paprika. Nemusí to být vždy F1 je potřeba to vyzkoušet.
Jožka
generál
generál
 
Příspěvky: 1205
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod dzani696 » 23 pro 2022, 09:06

Ale z rozumom. :) 1až2 rastliny. Z väčším množstvom by to neriskoval.
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 878
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod nene » 23 pro 2022, 09:38

Jožka píše:Koupil jsem papriku v Kauflandu a semínka vysel, vyrostla krásná paprika. Nemusí to být vždy F1 je potřeba to vyzkoušet.

Ty červené dlouhé papriky z Kauflandu (Tesca, Alberta....) vyséváme každý rok a vždycky se skvělým výsledkem. Jediný problém je, jak zajistit, aby se rostliny pod váhou plodů nepolámaly . A chce to radši skleník, i když sousedka na jihu je pěstuje venku - jsou spíš pozdní.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4240
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod moonvil » 23 pro 2022, 09:56

Taky je pěstujeme už několikátou sezónu (semínka vybraná z kupovaných paprik) a zcela bez problémů.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4087
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod Jožka » 23 pro 2022, 10:03

Mě se papriky nejvíc daří ve skleníku. Výška kolem jednoho metru, postupně nakvetaji a bezvadně plodí ale je potřeba vyvazovat jinak by se pod tíhou plodů polamali.
Jožka
generál
generál
 
Příspěvky: 1205
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod svazenka » 23 pro 2022, 10:05

Taky jsem je pěstovala ve skleníku loni, semínka z červené papriky z Lidlu, rostliny obsypané plody, ale fakt dozrávaly až v září. Měla jsem 8 rostlin.
Obrázek

Obrázek
svazenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 177
Registrován: 06 lis 2018, 17:37
Bydliště: Vesnice nedaleķo Veselí nad Moravou 214 m n. m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod nene » 23 pro 2022, 10:31

Nádherné fotky, ano, takhle přesně to vypadá :) .
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4240
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod dzani696 » 23 pro 2022, 10:47

V 2019 som ich tiež pestoval a bol som celkom spokojný, až na to dozrievanie. viewtopic.php?f=6&t=142&p=89646&hilit=Lidlu#p89646 Rok na to som to skúšal zas, neuspel som,rastliny šli do zeleného a nechcelo sa im kvitnúť. Nakoniec,keď sa im zaráčilo zakvitnúť , bolo už dosť neskoro. V 2021 síce z lepším výsledkom ale plody boli polovičné a prišlo mi že trošku bez chuti. Tak tento rok som to už vzdal. Popravde,tento rok mi papriky veľkú radosť neurobili a to som mal z 90% F1. Ono (z tých kupovaných) bude asi záležať aj na období kedy sú semienka odoberané.
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 878
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod Hofis » 23 pro 2022, 12:16

Ano, připojuji se k ostatním, ty papriky z Lidlu jsou super. Akorát jsou opravdu celkem pozdní, ale zase né tolik, jako ty silnostěnné červené papriky. Je potřeba je včas předpěstovat a vyset už v únoru. Pěstuji je v rozbitých velkých květináčích, pro které jinak nemám užitek. Stačí je naplnit tak do třetiny až půlky zeminou (podle velikosti), přidat do ní Plantacote 6M a prdnout to k jižní zdi. V každém květináči mám 3 kusy. Funguje to super. :)
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3813
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod dzani696 » 10 led 2023, 18:39

Máte už vybrané odrody zeleniny ktoré by ste odporučili na tento rok? Keď som si nahádzal do košíku semena čo by som chcel sadiť,spomenul som si na hlášku ,,Velebnosti, du blejt" :)
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 878
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: Tradiční zelenina :-))

Příspěvekod Flori » 10 led 2023, 21:49

Hofis píše:Ano, připojuji se k ostatním, ty papriky z Lidlu jsou super. Akorát jsou opravdu celkem pozdní, ale zase né tolik, jako ty silnostěnné červené papriky. Je potřeba je včas předpěstovat a vyset už v únoru. Pěstuji je v rozbitých velkých květináčích, pro které jinak nemám užitek. Stačí je naplnit tak do třetiny až půlky zeminou (podle velikosti), přidat do ní Plantacote 6M a prdnout to k jižní zdi. V každém květináči mám 3 kusy. Funguje to super. :)

Také jsem uvažovala, že letos vyseju semínka nějaké papriky koupené v Lidlu a pod. Loni a předloni jsem vysela zejména F1 plus nějaké zeleninové rané odrůdy, pár dětských papričkek od Sema a beraní rohy. Je to pro balkon v Praze i pro skleník na Vysočně, takže se vyplatí vlastní sazeničky..A výsledek - ve skleníku začaly dozrávat opět celkem pozdě, někdy v srpnu, kapie až v září a bylo jich jen pár na rostlině. Nejlepší byly zeleninové papriky, ty se osvědčily a beraní rohy, ty ale nemají rodiče rádi. Na balkoně byl nálet svilušek a mšic, takže dvakrát šly květy dolů, někdy v srpnu byly nejlepší co do úrody beraní rohy (už třetím rokem), jinak pár paprik, dětské papričky (Semo dětská paprika Hamík) dozrávaly v září a koncem srpna, bylo to zklamání. Ale ještě v listopadu jsme měli papriky vlastní, jak bylo hezky. Před nasněžením jsem dala truhlíky s beraními rohy do budoucího dětského pokoje, kde je chladněji, a právě odkvetlé papriky ještě dorostly a dozrály..Několik z nich opět kvete, ale opět byl nálet svilušek a mšic, takže je už zlikviduju. Na fotce je včerejší miniúroda ze dvou truhlíků. Samozřejmě jsem na konci září květy zaštipovala, ale v říjnu a část listopadu byly děti i já nemocné, takže jsem neměla čas se jim věnovat, a tak nasadily znova na květ..
Papriky a rajčata vyseváme s mamkou každoročně už v lednu, pokud se neujmou, tak druhá várka jde v únoru, takže pozdním výsevem ta pozdní úroda být nemůže.
Můj cíl pro letošní rok je najít papriky, co budou plodit brzy, pokud možno alespoň v červenci. Děkuji za tipy a nápady. S6
Obrázek
Flori
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: 11 zář 2022, 17:39
Bydliště: Žďársko 630m.n.m., Praha 17 360m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 106 návštevníků