Netradiční zelenina ;-)

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Netradiční zelenina ;-)

Příspěvekod Tchorik » 17 dub 2016, 00:29

bradhal píše:To je dobré využití, vydrží to aspoň jedno hnízdění? Můžeš dát nějaké foto? To by mohlo bavit děti, jako pěstovat si rostlinku a z ní pak něco vyrobit. Budou zas o rok starší, je potřeba jim vysvětlovat fungování přírody. Zatím chápou pozalévám záhonek = narostou jahody a mrtvý slimák dobrý slimák. :D


Tak to mě dostalo, také malému vysvětluju, že zaléváním jahůdek nám vyrostou jahůdky apod., ale k mrtvým slimákům jsme se ještě nedostaly. Podle dešťů to ale vypadá, že lekce slimák brzy přijde i k nám S1

Jinak se připojuji s prosbou o fotky výrobků (všech možných) z těch lagenárií, prosím prosím S12 Zajímavý nápad, taky bych to s dětmi vyzkoušela. Jinak mě napadá pouze to, že by se s nimi mohli mlátit po hlavě S18
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Netradiční zelenina ;-)

Příspěvekod Alena » 17 dub 2016, 06:44

Tchorik píše: Jinak mě napadá pouze to, že by se s nimi mohli mlátit po hlavě S18


Hele, Tchoříku, ale to je nezbytná příprava na život :mrgreen: Pak je aspoň nic nepřekvapí.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Netradiční zelenina ;-)

Příspěvekod Tchorik » 17 dub 2016, 12:09

No jo, ale hlavně aby to neviděli Norové S1
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Netradiční zelenina ;-)

Příspěvekod Prcek » 22 srp 2016, 15:10

Obrázek
Obrázek

I přes varování jsem si toto šílenství nasadil do skleníku. Jelikož se to rozplevelilo naprosto všude, tak jsem to musel značně zredukovat a nalezl jsem tam v hromadě šlahounů urvané 3 plody. Pokusím se je nechat dojít za oknem, tak jsem zevědavý co z toho bude. :(
Prcek
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 314
Registrován: 21 dub 2013, 18:40
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Netradiční zelenina ;-)

Příspěvekod Miroslav » 22 srp 2016, 17:57

no vypadá to hustě, snad to jeste zezloutne, ta chut je ale super, kdyz dozraje :)
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Netradiční zelenina ;-)

Příspěvekod Alena » 22 srp 2016, 19:10

Mirku, tobě kiwano chutná? Já ho pěstovala před mnoha lety a dozrálé mi připadalo jako přezrálá okurka. Hnusný.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Netradiční zelenina ;-)

Příspěvekod Miroslav » 23 srp 2016, 06:27

no mne chutnalo, onehda co jsem jej mel tak bylo půl zelene a půl žluté a v teto zralosti bylo moc dobré
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Netradiční zelenina ;-)

Příspěvekod Prcek » 23 srp 2016, 09:14

Já jsem koupil dvě rostlinky. Jednu jsem dal do skleníku a jednu mám venku. Má to strašných šlahounů a nechal jsem to bohužel moc bujně růst, ale stejně nevím jak se to má správně pěstovat. Že se to má zaštípnout v 150 cm jsem si přečetl, ale to má tolik výhonů, že nevím kolik jich má správně být a plazí se to všude. To se snad ani nedá redukovat. Roste to jak z vody. :roll:
Prcek
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 314
Registrován: 21 dub 2013, 18:40
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Netradiční zelenina ;-)

Příspěvekod Jakub » 23 srp 2016, 19:33

Tak letos jsem kiwano taky zasadil do skleníku, po 2 měsících šlo ven, nemilosrdně jsem ho zlikvidoval, neskutečně prorostlo skleník a květy téměř žádné, příští rok se vrátím k staré osvědčené metodě, do kýble nebo většího květináče, což mu nedovolí tak bujně růst a věnuje se tvorbě květů a plodů :)
Jakub
oficír
oficír
 
Příspěvky: 517
Registrován: 23 lis 2013, 21:31
Bydliště: Vsetínsko 490 m.n.m. USDA 6b

Re: Netradiční zelenina ;-)

Příspěvekod Prcek » 23 srp 2016, 20:27

Jakub píše:Tak letos jsem kiwano taky zasadil do skleníku, po 2 měsících šlo ven, nemilosrdně jsem ho zlikvidoval, neskutečně prorostlo skleník a květy téměř žádné, příští rok se vrátím k staré osvědčené metodě, do kýble nebo většího květináče, což mu nedovolí tak bujně růst a věnuje se tvorbě květů a plodů :)


Kubo, nemáš prosím Tě někde fotku jak to kiwano vedeš a jaké máš podpěry? V květináči si to nedovedu představit. Dnes jsem částečně zlikvidoval i to venku, fakt bylo všude. :D4
Prcek
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 314
Registrován: 21 dub 2013, 18:40
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Netradiční zelenina ;-)

Příspěvekod Jakub » 24 srp 2016, 10:45

To bohužel nemám, jen na předchozí stránce co jsem dával fotku ( ještě v otřesné kvalitě) jdou vidět tyčky, po kterých se to plazilo, kiwanu to stačilo, protože v tom květináči tolik neroste. U dalších kiwan jsem to měl udělané stejně, tyč, kterou jsem opřel o barák a už jsem se o nic nestaral, semtam nějaký šlahoun co vykukoval jsem přivázal a to bylo vše, esteticky to nevypadalo sice nějak extra, ale účel to splnilo, příští rok na to ale použiju síť na okurky :)
Jakub
oficír
oficír
 
Příspěvky: 517
Registrován: 23 lis 2013, 21:31
Bydliště: Vsetínsko 490 m.n.m. USDA 6b

Re: Netradiční zelenina ;-)

Příspěvekod Miroslav » 24 zář 2016, 20:11

sklizen batátů začla a ja jsem nadmiru spokojen, nektere jsou sice načlé od myší, tak je zuzitkuji drive, ale jinak paráda
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Netradiční zelenina ;-)

Příspěvekod Radim K » 24 zář 2016, 20:54

Jak je Mirku pěstuješ? Z velké podzemní hlízy, nebo listové hlízky? Chtějí oporu? Nějaký speciální nárok na půdu?
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1906
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Netradiční zelenina ;-)

Příspěvekod Miroslav » 24 zář 2016, 21:23

co jsem se tak bavil s navstevniky, kteri je pestovali, tak rikali, ze je pestovat nebudou, ze jim nic nenarostlo, z cehoz usuzuji na velkou teplomilnost batatu, fotku neumim zmensit, takze sem ji sem nedal, leží na zemi na plachte, zadne opory nepotrebuji, i kdyz tusim, ze jsem nekde cetl, ze jsou popinave sorty a polehave, ja mam ty ležící
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Netradiční zelenina ;-)

Příspěvekod Jakub » 25 zář 2016, 14:18

Jakon ( Polymnia sonchifolia) :) Chuťově zajímavé, křupavé, velmi šťavnaté, mírně nasládlé, opravdu s jakoby pryskyřičnou příchutí. Budu pěstovat dál :)
Obrázek
Jakub
oficír
oficír
 
Příspěvky: 517
Registrován: 23 lis 2013, 21:31
Bydliště: Vsetínsko 490 m.n.m. USDA 6b

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 78 návštevníků