DŘÍN (Cornus mas)

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: DŘÍN (Cornus mas)

Příspěvekod pavell » 20 črc 2019, 08:14

Pěstuje někdo dřín hlavatý cornus capitata? Zajímala by mě jeho mrazuvzdornost jestli je možné ho pěstovat celoročně venku, třeba s nějakým krytem.
pavell
člen
člen

Příspěvekod Radim K » 20 črc 2019, 09:32

Z těchto stálezelených jedlých dřínů zkoušíme Cornus capitata, Cornus angustata a Cornus hongkongensis, avšak teprve druhým rokem v květináčích. Pouze Cornus angustata vysazen na jaře do volné půdy. Dále kříženec Cornus kousa x cornus capitata, rovněž teprve na jaře vysazen. Zbylé druhy budou vysazeny asi až příští jaro, ale kromě hongkongensisu očekávám, že v chráněné poloze by mohly být odolné dostatečně, pro ty z nás, kdož jsme v zóně 7 :).
Radim K
desátník
desátník

Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Příspěvekod pavell » 20 črc 2019, 09:43

Tak já mám Cornus capitata od borců z tropiku :D , taky má dva roky a celkem hezky roste, tak ho dám do 35l kontejneru a na zimu půjde ještě do sklepa.
pavell
člen
člen

Příspěvekod Radim K » 20 črc 2019, 10:00

Super S20 . To už budeš sázet slušný keř :) .
Radim K
desátník
desátník

Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Příspěvekod Lenkalor » 22 zář 2019, 13:42

Začátkem měsíce jsme ochutnali několik plodů dřínu Vydubecký a byl opravdu dobrý, kyselosladký. Překvapil , přirovnala bych to k vyzrálému měkkému šípku, žádnou jinou pachuť jsem tam necítila.
Lenkalor
ouško
ouško

Příspěvekod Tibor » 26 zář 2019, 19:29

Lenkalor píše:Začátkem měsíce jsme ochutnali několik plodů dřínu Vydubecký a byl opravdu dobrý, kyselosladký. Překvapil , přirovnala bych to k vyzrálému měkkému šípku, žádnou jinou pachuť jsem tam necítila.

Minulý víkend som v Rakúsku jedol drieňe ktoré mali silnú hruškovú chuť. Dosť ma to prekvapilo, u drieňa som sa doposiaľ s niečim podobným nestretol. Keď si odmyslím konzistenciu dužiny, tak to bolo ozaj ako keby som jedol chutnú aromatickú hrušku. To len ako taká zaujímavosť...
Tibor
ouško
ouško

Předchozí

Zpět na VŠE OSTATNÍ