Tropické plody

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Tropické plody

Příspěvekod caver » 01 srp 2020, 10:37

Kdo si tipne, co to tady visí....a snad už neupadne S6

Obrázek
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 459
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: Tropické plody

Příspěvekod vaclav sejkora » 01 srp 2020, 11:50

Anona muricata jedna z nejchutnějších.
vaclav sejkora
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1847
Registrován: 15 črc 2007, 12:07
Bydliště: moravský písek, 177 m.n.m

Re: Tropické plody

Příspěvekod Radim K » 01 srp 2020, 13:39

Tak to je bomba S6
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Tropické plody

Příspěvekod radek.god » 03 srp 2020, 15:41

caver píše:Kdo si tipne, co to tady visí....a snad už neupadne S6

Obrázek


Ahoj, luxus S6 , to teda gratuluji - tohle je muj sen vypestovat.
Tu mas ze seminka nebo kupovanou ? Pokud ze seminka, tak za jak dlouho zacala kvest a za jak dlouho plodit ?
Muzes prosim poslat i fotku cele rostliny nebo idealne spodni casti kmene ?

Ja jsem zasadil kdysi seminka vyndane z plodu ze Sri Lanky a vyrostly mi 2 rostliny co maji kuru kmene jako fejchoa apod (jedna z tech dvou uz mi kdysi chcipla) - proste spis "stromovou" kuru.
A zbytek, vcetne tech co jsem za posledni 2 roky pestoval ze semen annony z Kauflandu maji spis kuru nebo povrch jako maji kere.
Nikde jsem nenasel jak od sebe rozeznat murricatu a cherimoyu nebo jine odrudy podle vzhledu rostliny.
Jeden plod te annony ze Sri Lanky vypadal presne jako Tvoje murricata a ta druha byla asi cherimoya, ale nevim.

Ted mam nakou odhadem az 140cm vysokou ( brano od konce zeminy, nikoliv od zeme ) starou max 2 roky

S21
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Tropické plody

Příspěvekod caver » 03 srp 2020, 20:30

radek.god:
díky. Semena původem z Papuy vyseta roku 2011, o dva roky později jsem rouboval materiálem z ITSZ. Poprvé vykvetla cca v roce 2016, od té doby kvetla pravidelně každý rok mnoha květy, ale nedařilo se mi opylení. Letos květů snad 50, zkoušel jsem různé kombinace odběru pylu a doby receptivity blizny a nakonec se povedlo. Rostlina má cca 180 cm, u báze kmene průměr 9cm.

Muricatu si nemůžeš s cherimoyou splést, jsou zcela odlišné jak listy, tak celkovám habitem rostliny, květy, vším..klíče jsou na webu běžně k dohledání. Navíc vyžadují každá zcěla odlišné pěstební podmínky.

Pěstování tropických kytek je v našich podmínkách hlavně o trpělivosti a snaze o svých rostlinách co nejvíce vědět. dělej na tom a určitě se Ti taky zadaří... S6
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 459
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: Tropické plody

Příspěvekod radek.god » 05 srp 2020, 12:00

caver píše:Rostlina má cca 180 cm, u báze kmene průměr 9cm.
Muricatu si nemůžeš s cherimoyou splést, jsou zcela odlišné jak listy, tak celkovám habitem rostliny, květy, vším..klíče jsou na webu běžně k dohledání. Navíc vyžadují každá zcěla odlišné pěstební podmínky.
S6

9 cm ? Tak to uz je slusnej strom :D Ja jsem tak na 5-10 mm.Ta co mi chcipla, tak mela max 2 cm
Ale je fakt, ze vetsinu mam od semene v metrovem truhliku par cm vedle sebe, jen nektere mam rozesazene v max 20cm kvetinaci.
Zkousel jsem jeden ten kvetinac dat ven na jizni stranu k plotu, ale nemam pocit, ze by to rostlo nejak lepe, nez ty co jsou na balkone nebo vy byte za oknem.
A 9 cm v prumeru nema ani ta pani co je tady https://www.youtube.com/watch?v=Lmf4Jgm9ETo
Takovej nakej vysledek bych rad dosahnul, ikdyz je mi jasny, ze to bude trvat treba 5 let misto ji uvedenych 2 let.
Vim, je to jina odruda, nez murricata.Tu jsem tusim videl a ochutnal jenom na Sri Lance , strom jako krava , kmen min 20, mozna i 30 cm v prumeru 8)
Ted premyslim, ze jsem tam mel mozna jeste jiny druh, mozna to byla squamosa.
Vypadaly podobne , obe mensi a akorat jedna byla hladsi na povrchu.
Ted si jen rikam do jake vysky mi az annona naroste a zda ji nemam treba ve 2 - 2.5 m nahore uriznout, mam je ted na balkone a samozrejme hlavne na zimu v byte.
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Tropické plody

Příspěvekod J.K. » 05 srp 2020, 21:02

radek.god píše:Ted si jen rikam do jake vysky mi az annona naroste a zda ji nemam treba ve 2 - 2.5 m nahore uriznout, mam je ted na balkone a samozrejme hlavne na zimu v byte.

Nechápem tvoje myšlienkové pochody. Veď je to strom ako každý iný. Potrebuješ mu zapestovať korunu. Ak očakávaš, že hore zaštipneš a obrazí ti po celej dĺžke, tak budeš sklamaný.
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 521
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: Tropické plody

Příspěvekod Hofis » 06 srp 2020, 23:21

caver píše:Kdo si tipne, co to tady visí....a snad už neupadne S6

Nádhera! S6
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3763
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Tropické plody

Příspěvekod radek.god » 07 srp 2020, 13:59

J.K. píše:Nechápem tvoje myšlienkové pochody. Veď je to strom ako každý iný. Potrebuješ mu zapestovať korunu. Ak očakávaš, že hore zaštipneš a obrazí ti po celej dĺžke, tak budeš sklamaný.

No nevim, uvidim.Jako stavalo se mi, ze kdyz jsem male semenacky annony 4-7 cm vysoke zastipnul, protoze nahore zacaly hnednout, tak vetsina z nich to uz nedala.Jedna ano a zacaly rust listky nekde dole, ale nemam pocit, ze by to dal rostlo nahore a na rozvetveni se je brzy.Ma do 20 cm vysky.
Nez to doroste do vysky stropu, tak to potrva podle me x let a v CR to ani neocekavam.
Ale treba pistaciovnik jsem na balkone musel nahore uriznout, jinak by prosel k sousedum :-)
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Tropické plody

Příspěvekod Satan » 28 srp 2021, 16:13

Eugenia myrtifolia .
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Tropické plody

Příspěvekod radek.god » 15 zář 2021, 16:01

Satan píše:Eugenia myrtifolia


Moc pěkné :o
Podle názvu mi to něco říká, že to má být chuťově jako dobré a že je v tom rodu/druhu těch dobrot víc :-)
- buďto jsem to hledal a nenašel na tropiku nebo ani semena na ebay :-o
* A jak to chutná ?
* je to samosprašné ?
* přežije to naší zimu venku ?
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Tropické plody

Příspěvekod Satan » 16 zář 2021, 11:20

Eugenia myrtifolia chuť sladko kyselá s kořením, je samosprašná zimu venku nevidrž.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Tropické plody

Příspěvekod caver » 17 zář 2021, 10:20

Hlásím další zralý plod Annony muricaty, resp. lehce přezrálý..včera návrat z dovolené po 14 dnech, soused mi předával samovolně upadlý plod o váze 1,4 kg. Na focení to už není, lehce naprasklý, dužnina velmi měkká, drží ji u sebe jen pouzdra jednotlivých segmentů. Velice intenzivní vůně výborná sladkokyselá chuť s intenzivním aromatem a dlouhou kořenitou dochutí. Spokojenost veliká. Na rostlině jsou další dva plody, očekávám dozrání okolo vánoc.
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 459
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: Tropické plody

Příspěvekod Hofis » 17 zář 2021, 10:34

Gratulace! S6
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3763
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Tropické plody

Příspěvekod radek.god » 17 zář 2021, 11:04

caver píše:Hlásím další zralý plod Annony muricaty

VELKA GRATULACE S9
Tohle vypestovat do plodu, to jsi fakt BOREC :wink:
Me ted prisla naka seminka SQUAMOSY a MURRICATY, tak snad vyklici S21
Kdyz se tu da sehnat Cherymoya, tak fakt nechapu, PROC S21 se sem ta murricata taky nedovazi, tu bych si dal znova az bych brecel :-o
Po kolika letech od vykliceni ze Ti ta murricata zakvetla a po kolika poprve zaplodila (cca ) ? :-o
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků