Aquarium

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Aquarium

Příspěvekod Tchorik » 24 úno 2009, 22:45

No ne, uz se k nam pridal i Krumme, to je super :D15 . Tvuj tip se mi libi, jen mam dotaz - to jsou africti tlamovci? Ti by asi spravne meli byt v nejakem tom Malawi nebo Tanganica akvarku, co? Nebo muzou byt i s kytkama? Je fakt, ze o nejakem biotopu si muzu nechat tak leda zdat - pri te smesce ryb co uz vsude mozne ve vsech nasich akvariich mame S5

Aminko, ja mam pocit, ze nase velke akva asi nikdy poradne nezaroste. Kryptokoryny tam uz pul roku zivori, prestoze v prostrednim akva krasne rostou. A o nejakych jemnolistych rostlinach, ktere by to hezky zahustily, si mohu nechat jen zdat, jakmile tam neco takoveho vysadim, tak mi to tam ty ryby ozerou - prekvapive hlavne skalary S2 . Ten nas samec betty ty samice taky slusne prohani, mozna je opravdu presunu do toho velkeho, aby meli alespon vetsi moznost si odpocinout. Ale to imponovani dvou samcu muselo byt krasne. Ja takhle pozoruji samce teter konzskych, to je taky super pohled.

Stanley, ty rozhodne neco vymyslis S6 . Uz vidim akvarko o velikosti 1000l, jak dominuje obyvacimu pokoji :mrgreen:
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Aquarium

Příspěvekod Stanley_51 » 24 úno 2009, 22:51

S17 Jo že bych ten obývák napustil vodou ?
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Aquarium

Příspěvekod Tchorik » 24 úno 2009, 23:53

Jasne, pak by sis poridil snorchl a potapecske bryle a mel by jsi relax s rybkami z prvni ruky S16
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Aquarium

Příspěvekod Krumme » 25 úno 2009, 17:16

Tchorik píše:No ne, uz se k nam pridal i Krumme, to je super :D15 . Tvuj tip se mi libi, jen mam dotaz - to jsou africti tlamovci? Ti by asi spravne meli byt v nejakem tom Malawi nebo Tanganica akvarku, co? Nebo muzou byt i s kytkama? Je fakt, ze o nejakem biotopu si muzu nechat tak leda zdat - pri te smesce ryb co uz vsude mozne ve vsech nasich akvariich mame S5

No, vidíš..., tuhle tu "maličkost" jsem zapoměl napsat.
Tyhle ty rybky jsou z jezera Malawi. A jako všichni tlamovci ničí na co přijdou. Já kdysi dávno měl krásně zarostlý akvárko a pěstoval jsem v něm "všehochuť. Pak jsem se ale shlídl v tlamovcích, přesněji právě v tom Malawi. Jsou to překrásný rybky, ale ze zeleně během 14 dní to Malawi udělali... S1 Proto pokud se ti zalíbili, opravdu dej na dno jemný písek - milují ho při páření - a co nejvíc šutrů do pozadí... Rostliny nepřežijí - jedině ty umělý. S15
Uživatelský avatar
Krumme
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 311
Registrován: 08 srp 2008, 14:52
Bydliště: Tišnov

Re: Aquarium

Příspěvekod Tchorik » 25 úno 2009, 21:01

Libi se mi, ale malawi z ted celkem hezky zarostleho akva (kdyz se po desnych peripetiich konecne tem zatracenym kytkam zacalo darit) delat nechci. Spis bych uvazovala, ze bych neco takoveho udelala z toho akva u sedacky, kdyz pises, ze staci i 50l. Kolik bys jich dal do 75l cisteho obj.? U te sedacky by to mohlo byt zajimave, pac tam kytky stejne moc nerostou - spatne svetlo a hezky by se pozorovali. Pavaky bych presunula treba do decaku - 4. akvarko, to uz by manzel neprezil :D10 :mrgreen: A to jeste musim zaridit karantenu :!:
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Aquarium

Příspěvekod Krumme » 26 úno 2009, 12:16

Pokud by jsi tam chtěla pěstovat jen tyto rybky, do 75 litrů dej 2 samce a 6 - 8 samic. Snaž se dodržet minimální poměr 1 samec na 3 samice, jinak budeš mít problém při nošení mladých. Samci jsou "neodbytní" pořád... S19
To akva i bez rostlin je zajímavý... Mrkni třeba sem:

http://malawi.wz.cz/index.htm

a nastuduj si to...

Obrázek
Uživatelský avatar
Krumme
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 311
Registrován: 08 srp 2008, 14:52
Bydliště: Tišnov

Re: Aquarium

Příspěvekod Krumme » 26 úno 2009, 12:57

V současné době se v mým "Malawi" prohánějí 4 KOI kapři. S6 V létě jsou v jezírku, ale letošní rok bych chtěl realizovat pořádný zahradní jezero. S1 .... jen ještě pořád nevím, kdo je vykope.... S15 S13
Uživatelský avatar
Krumme
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 311
Registrován: 08 srp 2008, 14:52
Bydliště: Tišnov

Re: Aquarium

Příspěvekod Krumme » 27 úno 2009, 15:29

Tohle jsou mojí KOIci :wink:

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Krumme
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 311
Registrován: 08 srp 2008, 14:52
Bydliště: Tišnov

Re: Aquarium

Příspěvekod Tchorik » 01 bře 2009, 01:03

Krumme, tak jsem koukala na ty stranky, je to zajimave. Ale trochu me rozhodila tato veta: "Rozměr akvária - 130 x 40 x 60 351 litrů pro tlamovce se doporučuje mít akvarium raději nižší s větší plochou dna." Coz je pravy opak toho, co mam. Ja mam plochu dna malou a vysku celkem velkou.

S jezirkem jsem na tom podobne, moc bych ho chtela, ale zatim neni, ani kdo by rozhodl, kam s nim. Natoz, kdo by ho vykopal S13 . Ale tesim se , ze jednou to bude a to pak bude krasa!!! S11
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Aquarium

Příspěvekod Krumme » 01 bře 2009, 09:02

Víš, kdyby jsi se zaměřila jen na tlamovce, bylo by to skoro podmínkou. Kdyby jsi je pozorovala, divila by jsi se co dokážou... Já chtěl v akvárku písek vzadu, dal jsem si s tím práci, aby to vypadalo pěkně. Během jednoho dne dokázali "přerovnat" písek k přední stěně akvárka. Asi se na mě nechtěli koukat.. S4
Ale u Labidochromisů si s tím hlavu nedělej..., to jsou fakt pohodový rybičky pro začátečníky. :wink:
Uživatelský avatar
Krumme
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 311
Registrován: 08 srp 2008, 14:52
Bydliště: Tišnov

Re: Aquarium

Příspěvekod Tchorik » 01 bře 2009, 21:42

No uvidime, jak to dopadne. Zatim mi v tom akvariu postupne ubyvaji pavi ocka, mecovky se zatim drzi. Nevim, co se deje.

Ale z jineho soudku, byli jste nekdy v botanicke ve skleniku Fata morgana? Je tam uzasne jezirko (neda se mluvit o akvariu) - vlastne jsou to dve jezirka. Prochazite mezi nimi bud horem po mustku nebo spodem po dne. V jednom byly skalary, zivorodky, pestrenci, cichavci - proste takova vsehochut. Ve druhem jsem zaregistrovala mrenku nadhernou, perovce velkoploutveho a dalsi ryby. Uzasny pohled. Bohuzel v sobotu, kdyz jsme tam byly, tak tam byla spousta ryb mrtva - pruvodkyne rikala, ze se jim dostal do vody pesticid S13
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Aquarium

Příspěvekod Tchorik » 16 bře 2009, 23:39

Tak abych mela taky nejake pozitivni zpravy - vytreli se mi skalary - a i kdyz z toho nejspis nic nebude, i tak mi to udelalo radost. Samicka se uz druhy den stara a pecuje, je to hezke. Sedim ted u toho velkeho akva a procitam si zpravy zde na foru - je to krasny pohled. Samecci gavunku a teter konzskych se pred sebou uzasne predvadeji - jsou to frajeri :D11 :mrgreen: . Vcera jsem v akvaristice videla par africkych cihlid - jedna me uplne uchvatila - premyslim, ze bych tu afriku udelala z toho prostredniho akvarka. Ta rybka byla uplne uzasne modra s tmavsimi pruhy a zlutou nebo oranzovou teckou na ritni ploutvi.
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Aquarium

Příspěvekod Krumme » 30 bře 2009, 18:36

Relax debata o akvárkách upadla nějak v zapomění...
Tady je foto mýho současnýho akvária...

Obrázek

Bohužel není moc kvalitní.. :evil:
Uživatelský avatar
Krumme
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 311
Registrován: 08 srp 2008, 14:52
Bydliště: Tišnov

Re: Aquarium

Příspěvekod aminka » 30 bře 2009, 18:56

To sluníčko je tam náhodou moc hezký :mrgreen:
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

Re: Aquarium

Příspěvekod Stanley_51 » 30 bře 2009, 21:52

Ivo, ty máš mořské akvárium ? A není to náhodou spořič obrazovky ?
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků