HLOH ( Crataegus )

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: HLOH ( Crataegus )

Příspěvekod kasta » 18 říj 2023, 10:49

hloh mekky z Tropiku, zitra ho prevazim na vysadbu do prirodni zahrady na berounsku, dostane svobodu :)
Obrázek
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1359
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: HLOH ( Crataegus )

Příspěvekod kasta » 08 kvě 2024, 09:42

pestujete nekdo hloh pojarkove? (hloh vychodni pojarkovae)? ja ho mam asi 5. sezonu a moc neroste. je tak nejak porad stejny, kazdy rok kvete a ma par pludku. je docela napadan msicema a housenkama (coz je u me na zahrade spis vzacnost). plody jsou moc dobry, i kdyz jsem jich za celou dobu ochutnal asi tak 5ks.

dal jsem ho na suchy, vyhrevny misto s neprilis urodnou pudou, jak se doporucuje. tak nevim, jestli jsem to s tou suchosti a neurodnosti stanoviste zase neprehnal. loni na podzim dostal aspon trochu kompostu. taky je mozna na necem naroubovany, vypada, ze je "na kminku" (i kdyz vetvicky, co rasi z kminku jsou stejne jako koruna). mate nekdo nejakou zkusenost?
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1359
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: HLOH ( Crataegus )

Příspěvekod TOMMB » 08 kvě 2024, 12:21

Před dvěma týdny jsem ho zasadil, zatím dobrý :-)
TOMMB
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 12
Registrován: 23 úno 2023, 09:52

Re: HLOH ( Crataegus )

Příspěvekod robo » 08 kvě 2024, 20:23

kasta, letos jsem ho po sedmi letech vykopal. Neplodil každý rok a když jo tak jen pár plodů s tím rozdílem, že měl plody nedobré. Plody malé plné tvrdých pecek, chuť kyselého jablka. Po sedmi letech měřil přes dva metry. Je pravda, že jsem mu k vůli tvarování občas uřízl větev čímž se mi odvděčil tím, že ten rok neplodil. Také mu dávali co proto hryzci, kterých je na okraji zahrady dost, což se zřejmě také odrazilo na kvalitě plodů atd.
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 306
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: HLOH ( Crataegus )

Příspěvekod kasta » 08 kvě 2024, 20:55

robo: to zni trochu povedome :( jen ty plody mam asi sladsi, pecicky tam jsou, ale plody mi chutnaly.

Mam ho na miste, kam bych uz asi nic jinyho stejne nedaval, takze tam zatim klidne muze byt. Vloni jsem pred nej zasadil ten hloh mekky, co tu mam na fotce o par prispevku driv, tak az se nekdy, za par let, rozroste a budou si treba prekazet, vyresim to...
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1359
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: HLOH ( Crataegus )

Příspěvekod Radim K » 08 kvě 2024, 21:21

kasta píše:pestujete nekdo hloh pojarkove? (hloh vychodni pojarkovae)? ja ho mam asi 5. sezonu a moc neroste. je tak nejak porad stejny, kazdy rok kvete a ma par pludku. je docela napadan msicema a housenkama (coz je u me na zahrade spis vzacnost). plody jsou moc dobry, i kdyz jsem jich za celou dobu ochutnal asi tak 5ks.

dal jsem ho na suchy, vyhrevny misto s neprilis urodnou pudou, jak se doporucuje. tak nevim, jestli jsem to s tou suchosti a neurodnosti stanoviste zase neprehnal. loni na podzim dostal aspon trochu kompostu. taky je mozna na necem naroubovany, vypada, ze je "na kminku" (i kdyz vetvicky, co rasi z kminku jsou stejne jako koruna). mate nekdo nejakou zkusenost?


Ta půdní preference právě záleží na tom, jestli je roubovaný, nebo ne, ale tipl bych si, že bude roubovaný na C. laevigata. Potom jsou lepší půdy spíše trochu vlhčí, jakkoliv i klasický hloh snese katastrofální podmínky, tak v horších má tendenci růst křovitě, takže "hlavní" kmínek podrůstá a není správně dovyživován. Ve výsledku pak roubovaná část přirůstá pomaleji, než lišejníky na ní. Přidávat kompost je asi cesta, jak to postupně vyřešit .
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1912
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: HLOH ( Crataegus )

Příspěvekod kasta » 09 kvě 2024, 05:42

Radim K: bude to asi presne jak pises. Postupne se mu ty pudni podminky budou trochu zlepsovat, tak uvidim. Je v nejzpustlejsi casti zahrady, ale uz se tam taky propracovavam, diky vykopani vetsiny naletu uz to tam neni tak brutalne suchy, taky jsem to tam zacal vic mulcovat... Pozitivni je ze tam zatim v pohode prezil :)

dik vsem!
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1359
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Předchozí

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků