Meruňky

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Meruňky

Příspěvekod Stanley_51 » 26 bře 2020, 15:42

No nevím, zda si pomůžeš. Po víkendovém oteplení přijde mráz, poté znovu oteplení a další mráz před velikonocemi. Tak jen abys tu deku neměl na meruňce až do května.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9219
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Meruňky

Příspěvekod Hofis » 26 bře 2020, 17:07

Hmm, něco na tom bude, ale nic netrvá věčně, a takovéto mrazy snad už potom nepřijdou. I na tom severu se to přeci musí nějak ohřívat, když už je tam polární den... :(
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3808
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Meruňky

Příspěvekod mifin » 26 bře 2020, 17:49

Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůře. :D
Ale člověk musí dělat, co se dá a nějak to dopadne. Meruňky u nás letos holt nebudou, obalil jsem část plně rozkvetlého menšího stromu, ale nestačilo to. Aspoň si nevyčítám, že jsem se nepokusil..
Taky mi totálně omrzla plně vyrašená kolomikta (kryt nestačil) a snad jen částečně arguty. Mrzí mě taky rouby nashi.
mifin
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 318
Registrován: 15 led 2017, 21:11
Bydliště: Praha - sever, 236 m n.m.

Re: Meruňky

Příspěvekod Honza123 » 26 bře 2020, 18:02

Takhle teď vypadá většina odrůd co máme
Obrázek
A takhle vypadá ta ze starého sadu, mám dvě různé a obě jsou takhle pozdní.
Obrázek
Obě mám v okolí Řípu, něco přes 200 mnm
Honza123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 157
Registrován: 18 zář 2017, 23:02
Bydliště: Praha/Roudnice nad Labem (cca 200 m n. m)

Re: Meruňky

Příspěvekod Pokuston » 26 bře 2020, 19:24

No jedno je jisté - monilioza letos nemá šanci :mrgreen:
Pokuston
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 344
Registrován: 01 bře 2009, 15:29
Bydliště: okr. UH

Re: Meruňky

Příspěvekod mifin » 26 bře 2020, 20:37

Aneb všechno špatné je k něčemu dobré. :D
mifin
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 318
Registrován: 15 led 2017, 21:11
Bydliště: Praha - sever, 236 m n.m.

Re: Meruňky

Příspěvekod MartinS » 27 bře 2020, 07:33

Vcera som kontroloval stromy, ako sme dopadli. Minima sme mali -4 -3 -3. Kvety su omrznute odhadom na 50%, na totalku to zatial nevyzera. Rozhodnu teda mrazy buduci tyzden alebo neskor ak nieco pride. Clovek s takymito rokmi bemarhul v nasich podmienkach pocita, ale kazdy z nas asi tajne dufa kazdu jar, aby to tento rok vyslo. Potom je to sklamanie ked zostanu stromy prazdne. Pre mna je rozhodne lepsie, ked na strome zostane aspon 10% beznej urody. Aj ked je to malo, je aspon co pozorovat, ako to rastie, zreje, clovek sa tesi aj na tych zopar plodov. Najhorsie je sa pozerat na listie bez jedineho plodu niekolko mesiacov.
MartinS
desátník
desátník
 
Příspěvky: 903
Registrován: 11 dub 2016, 23:02
Bydliště: Šaľa 116 m n. m.

Re: Meruňky

Příspěvekod MartinS » 31 bře 2020, 19:56

Takto vyzera Bergarouge po dnesnej noci. Rovnako vyzeraju aj ostatne, ale staci 1 fotka.

Obrázek
MartinS
desátník
desátník
 
Příspěvky: 903
Registrován: 11 dub 2016, 23:02
Bydliště: Šaľa 116 m n. m.

Re: Meruňky

Příspěvekod Hofis » 31 bře 2020, 20:50

Hmm, vítej do klubu... S13
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3808
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Meruňky

Příspěvekod MartinS » 31 bře 2020, 22:18

Áno, nedobrovoľne vstupujem do klubu zmrznutých. :? Takéto teploty, čo teraz máme, sú naozaj extrém na tento dátum. Akurát rozmýšľam nad tým, ako by to dopadlo, keby bola normálna zima a všetko by rozkvitlo v priemernom termíne. V priemernom roku by sme teraz boli na začiatku kvitnutia a možno by prežili aspoň posledné puky, ktoré by ešte boli uzavreté. Ťažko povedať, možno ani tie nie. Teraz je to už jedno, hádam sa zadarí budúci rok.
MartinS
desátník
desátník
 
Příspěvky: 903
Registrován: 11 dub 2016, 23:02
Bydliště: Šaľa 116 m n. m.

Re: Meruňky

Příspěvekod Hofis » 31 bře 2020, 22:26

Možná budu schopen na tuto otázku odpovědět, až se dostanu na sever do Varnsdorfu. Tam je vše tak o minimálně 14 dní pozadu. Ale kdy to bude, netuším, ten virus mi docela udělal čáru přes rozpočet... :(
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3808
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Meruňky

Příspěvekod MartinS » 31 bře 2020, 23:45

To asi nam vsetkym. Ale hlavne aby sme to vsetci prekonali v zdravi.
Na to som celkom zvedavy, ako to dopadne na severe. Mozno nastane paradoxna situacia, ze na severe sa Ti budu lamat konare pod urodou a tu v marhuliarskom regione budeme smutne pozerat na pekne zelene listie. Ale kazdopadne drzim palce aby Ti to vyslo aspon na severe, ked uz v Prahe nie. Samozrejme aj vsetkym ostatnym, co ste v chladnejsich oblastiach. Vy este mate tento rok teoreticku sancu. Zasluzite si to, predsa len mavate urodu zriedkavejsie ako my tu na juhu.
MartinS
desátník
desátník
 
Příspěvky: 903
Registrován: 11 dub 2016, 23:02
Bydliště: Šaľa 116 m n. m.

Re: Meruňky

Příspěvekod Rudolf M » 31 bře 2020, 23:59

Já jsem tedy všechny meruňky odepsal, některé stromy květy ještě nerozvinuly, ale pokud jsou poškozené pochvy květů, a vnitřek květu bude v pořádku-plody opadají, to už známe. Malinkou šanci dávám jedné meruňce Noname, respektive ona jméno měla, ale Aurora to opravdu není, takže nějaká vyjebávka.. Velký strom 2,5 m, přesazovali jsme ho před měsícem jinam z důvodu nového projektu v sadu a šetrné přesazení ji značně opozdilo ve vývinu květů. Pokud někde budou plody, tak na ní. To by pak znamenalo, že předjarní přesazení stromu na jiné místo by vám úrodu také ochránilo :lol: S9 E10 .
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1289
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Meruňky

Příspěvekod Hofis » 01 dub 2020, 10:38

MartinS píše:To asi nam vsetkym. Ale hlavne aby sme to vsetci prekonali v zdravi.
Na to som celkom zvedavy, ako to dopadne na severe. Mozno nastane paradoxna situacia, ze na severe sa Ti budu lamat konare pod urodou a tu v marhuliarskom regione budeme smutne pozerat na pekne zelene listie. Ale kazdopadne drzim palce aby Ti to vyslo aspon na severe, ked uz v Prahe nie. Samozrejme aj vsetkym ostatnym, co ste v chladnejsich oblastiach. Vy este mate tento rok teoreticku sancu. Zasluzite si to, predsa len mavate urodu zriedkavejsie ako my tu na juhu.


No, větve se asi pod úrodou lámat nebudou, na to je ještě celkem malá. :) Ale také jsem na to velmi zvědav. Prováděl jsem v létě Šittův řez, to je na severu nutností. Přesto byly na začátku března, když jsem jí viděl naposledy, květní pupeny už pěkně nalité. No, a pak přišlo -11°C jednu noc minulý týden. Byla sice zabalená do deky a těsně u jižní zdi pod betonovou římsou, ale jestli tohle dala a přes tento víkend nevykvetla, to budu vědět až zítra, až se bude rozbalovat. Určitě ale nažhavím drát a dám vědět... :wink:

Jinak Rudo, držím palce!
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3808
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Meruňky

Příspěvekod BXL » 01 dub 2020, 12:41

No,jedno je isté.Príroda nám posledný mesiac vysvetlila kto je tu pánom.Človek mieni,Pán Boh mení.
BXL
oficír
oficír
 
Příspěvky: 523
Registrován: 01 lis 2011, 10:01
Bydliště: skoro LC,254 m n.m

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků