Tatarova hruška

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Tatarova hruška

Příspěvekod Alena » 02 čer 2011, 09:56

Přesně tak. Navíc je asi teplomilnější, u mě by jí byla zima, myslím.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Tatarova hruška

Příspěvekod aminka » 02 čer 2011, 17:18

Taky jsem před nedávnem přemýšlela že bych expandovala za humna. Ale jsme tu atraktivní lokalita pro různé stavební developery a je otázka pár let, až zruší okolní pole a vyrostou na nich nové "satelity". Takže by mi pak bylo líto kdyby mi ty vzácné stromy někdo bez milosti pokácel.
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

Re: Tatarova hruška

Příspěvekod Kometa » 01 říj 2011, 11:46

Nebojíte se taky, že by vám čerstvě zasazený stromek někdo ukradl? Rádi bychom zasadili nějaké stromy na vlastní stavební parcelu, kde se bude stavět až za několik let, ale bojíme se, že cokoli užitečného by vytáhlo nožičky a odešlo, neb pozemek neni oplocený.
Kometa
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 27
Registrován: 26 zář 2011, 23:26
Bydliště: Západ Prahy, 350 m.n.m, chladný vítr z polí

Re: Tatarova hruška

Příspěvekod Alena » 01 říj 2011, 12:28

V této zemi by asi bylo naopak nezvyklé, kdyby to tam zůstalo zasazené a nepoškozené. Když to někdo přímo neukradne, není vyloučeno, že se nenajde někdo, kdo to se zvrhlým potěšením nezničí.. Léta jsem se doma snažila vypěstovat na fasádě baráku přísavník, neustále ho někdo ničil. Jamile narostl dva metry, dole ho někdo podtrhl. A s volně vysazenými stromky kdekoli je tomu podobně, když to někdo zrovna neukradne, aspoň ho zlomí. Tady nedaleko loni jakýsi hajzl si dal tu námahu, že v noci oloupal téměř všechnu kůru kolem dokola kmene jabloně, jedné z těch, které tu desítky let rostly podél potoka. Samozřejmě uschla. Hnáty bych jim zpřerážela :D17 Válí se tu v parku a po ulicích, chlastají a fetujou, nikdy nic nedělali a neznají hodnotu práce, věcí, rostlin atd. atd. Ničení čehokoli, co někdo jiný postaví, zasadí,... je jim nejlepší zábavou. Sami nic jiného neumí. Fuj, to jsem se rozčílila.
Takže - nesázela bych nic někam, kde není pořádný plot. A pokud je to někde na odlehlejším místě, není vyloučeno, že ani ten plot to neochrání.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Tatarova hruška

Příspěvekod Kometa » 01 říj 2011, 12:53

Zvažuju, že bych zkusila alespoň jeřáb. Stojí sice stejné 2 stovky jako jablko či meruňka, ale každý hned podle lístků vidí, že to neni k jídlu ;-) A za pár let, až to začne plodit, tak už tam třeba sousedi postaví ploty. Tak se jen teď rozhodnout, jestli tam dát obyčejnější Moravský sladkoplodý nebo vznešenější Granatnaju ... ale možná asi moraváka, vypadá jako obyčejný ptačí.. a alespoň budu mít srovnání, když si granátky dám na jiné zahrady (když už, tak už .. do letoška jsem nevěděla, že jsou jeřabiny jedlé a teď už plánuju pořízení 3 stromů :D15 )

Aleno, chápu, že tě to rozčiluje. Ale napadá mě, jestli tu kůru nesloupalo spíš nějaké zvíře, feťák, pokud by nebyl ve fakt divnym rauši, by si s tím tu práci asi nedal :lol: A zvířata jsou vášnivý loupalové, na výbězích všech býložravců musí být stromy obaleny pletivem. Sousedu tu má ovečky a nechápu, jak mu ty jabloně můžou žít a dokonce i plodit, když nemají do 1,2m kousíček kůry.
Kometa
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 27
Registrován: 26 zář 2011, 23:26
Bydliště: Západ Prahy, 350 m.n.m, chladný vítr z polí

Re: Tatarova hruška

Příspěvekod Alena » 01 říj 2011, 15:32

Kometo, ve městě a navíc těsně vedle křižovatky se zvířata fakt nepotulují. Když tedy nepočítám to množství psů se svými majiteli. Jo, jednou tu projel vůz s koněm :D Navíc na kmeni byly jasné stopy nože, jak tu kůru odřezával(i). Kdyby byla kůra servaná jen z jedné strany, mohly by to být stopy po autonehodě, ale tohle bylo fakt okrájené kolem dokola v pásu 1 m. Ne, tady opravdu jsou ničiteli jen a jen lidé.
Tak ti přeju, aby stromky, které vysadíš, nikdo nezlámal ani neukradl a hezky ti rostly :D Tady kolikrát vidím, že ti gauneři ulomí i stromy, které jsou připevněné k takovým těm vysokým oporám kolem kmene, prostě ulomí korunku (konkrétně to byla nějaká okrasná třešeň či slivoň) nad místem, kde je přivázaná provazem. A to i na pěší zóně, kde je spousta lidí a možná i kamerový systém.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Tatarova hruška

Příspěvekod aminka » 01 říj 2011, 20:27

Je mi z toho nějak smutno :roll: Fakt je, že když vidím haranty na sídlištích, jak se houpají na tenkých větvích nedávno vysazených stromečků, kam padni-tam padni, nejradši bych jim šla nakopat zadky. A jejich rodičům taky, protože vina je hlavně na nich S13 Holt, každý má jiný žebříček hodnot :roll:
Ali, to bych se musela rozčilovat pořád. Aspoň svoje děti se, dokud jsou malé, snažím vést k úctě k rostlinám i zvířatům, ale až se za čas chytí party, kdoví co budou tropit S15
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

Re: Tatarova hruška

Příspěvekod Tchorik » 03 říj 2011, 00:07

Holky, mluvite mi z duse... Jen k tomu zvirectvu ve meste, u nas v Hradisti (Plzen) beha liska, zajic, divocak - je fakt, ze nejsme v zadnem centru mesta, ale opravdu staci byt blizko... Ale taky se spis priklanim k tem lidem, jen nechapu, co z toho maji... Pochopila bych, kdyby strom nekdo ukradl, ale znicit? Ne ze bych to kradeni schvalovala, ale aspon tam vidim nejaky smysl...
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Tatarova hruška

Příspěvekod Tchorik » 21 říj 2011, 22:26

Tak jakpak jste pokrocili s Tatarkama? To je dalsi strom, ktery mi ve Fytosu doporucovali (spolu s kdouloni) na chalupu na Sibir - teda Sumavu, pardon S1 Podle toho, jak jsem ted procitala tema zpatky (uz jsem si nic nepamatovala), jsem rada, ze jsem odolala... Uz takhle jsem nejspis vyhodila dost penez za kastanovniky (ale pro ty jsem si jela cilene, ze je proste vyzkousim), oresak (totez), lisku - ta snad jedina prezije, i kdyz to nebyla odrůda, kterou jsem chtela - ta odolnejsi mela byt Hallska a Webbova, mam Lombardskou cervenou... S18
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Tatarova hruška

Příspěvekod ZdenekCernoch » 22 říj 2011, 06:36

tatarky mam naočkovane na hlohu. Očka jsou chycene, ale jestli vyraší to poznám až na jaře. Rouby jsem měl z Lednice :wink:
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Tatarova hruška

Příspěvekod Miroslav » 22 říj 2011, 06:38

u tech kastanovniku je dobre mit dve odrudy, nejsou spolehlive samosprasne...jinak ty roubovane tam meli pekne..
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Tatarova hruška

Příspěvekod Alena » 22 říj 2011, 18:10

Tchorik píše:Uz takhle jsem nejspis vyhodila dost penez za kastanovniky (ale pro ty jsem si jela cilene, ze je proste vyzkousim), oresak (totez),

No tak to potom dej vědět, až je tam vysadíte, jak se ty kaštanovníky na tu Šumavu zatvářily :lol: Jeden kaštanovník tedy roste v městském parku v Klatovech, ale ty jsou o pár set metrů níž než Hojsovka :mrgreen:
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Tatarova hruška

Příspěvekod Tchorik » 23 říj 2011, 21:24

Koupila jsem ten roubovany a semenac... Tak uvidime, jestli prezijou. Na radu prodejce je tam vysadim az na jare, aby stihly do zimy zakorenit.
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Tatarova hruška

Příspěvekod klimaxp » 18 kvě 2012, 16:09

Tak jak Vám rostou Tatarky? Bude mít někdo už plody?Já teda ještě ne.
Obrázek
klimaxp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 108
Registrován: 28 kvě 2011, 18:15

Re: Tatarova hruška

Příspěvekod History » 12 bře 2013, 15:34

Tatarka mi roste nádherně už skoro 10 let, ale zatím ještě ani jednou nevykvetla. Na výšku už má pěkných pár metrů (6-7?), květy nikde. Snad letos.
History
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 222
Registrován: 12 úno 2013, 23:07
Bydliště: Vítkovsko, 500mnm

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: miro22 a 14 návštevníků