Eriobotrya japonica - lokvát

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Eriobotrya japonica - lokvát

Příspěvekod jardos » 19 lis 2019, 18:54

Tak u mna ta v cervnu kupena a vysadena Peluche kvitne uz hadam aj mesiac. Kvitne vsak postupne. Prve sukvetie co zacalo kvitnut, tak odkvita a naopak su tam konariky, kde je len naznak. Niektore su zas v plnom kvete, niektore len pucia... A tu tiez denne opeluju stale vcely a iny hmyz. Na prvom obrazku je uz takmer odkvitnute sukvetie.
Obrázek

Obrázek
jardos
oficír
oficír
 
Příspěvky: 501
Registrován: 09 úno 2010, 15:35
Bydliště: Reca-Senec, 124 m.n.m

Re: Eriobotrya japonica - lokvát

Příspěvekod ZdenekCernoch » 08 pro 2019, 22:51

trefil sem na spolehlivě plodící odrudu v tétoo době nakvetá a bude kvest až do jara. Opyluje stětcem z druhý kytky. Vysazeno venku pod terasou paráda.
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Eriobotrya japonica - lokvát

Příspěvekod ZdenekCernoch » 09 pro 2019, 23:08

mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Eriobotrya japonica - lokvát

Příspěvekod Hofis » 10 pro 2019, 00:49

Tak to je pecka! S6
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Eriobotrya japonica - lokvát

Příspěvekod jardos » 12 led 2020, 17:04

Co sa tyka tej mojej Peluche, tak pevne dufam ze z toho nieco bude. Prve kvety zacali kvitnut uz v oktobri/rijnu. Dalsie potom v novembri/listopadu. A potom sa to zastavilo. Na obrazku mozte vidiet tie odkvitnute, samozrejme omrznute. Dalej dva cerstve sukvetia so zavretymi pucikmi, no a potom este len javiace sa sukvetia medzi listami. Je tepla zima, takze predpokladam ze tie dva sukvetia so zavretymi pukmi v priebehu unora rozkvitnu a este stihnu zmrznut. Ale tie, co sa len chystaju, by mohli do marca/brezna vydrzat a z tych by uz nieco mohlo byt. Keby bola zima ako mat, tak by sa rastlina zrejme vobec nehybala. Teraz mozme pozorovat, ze pomalicky nakveta. Tepla zima je tu jak ďas.
Obrázek

Obrázek
jardos
oficír
oficír
 
Příspěvky: 501
Registrován: 09 úno 2010, 15:35
Bydliště: Reca-Senec, 124 m.n.m

Re: Eriobotrya japonica - lokvát

Příspěvekod Brano70 » 13 led 2020, 09:04

Jardos, vyzera to nadejne S14
Uživatelský avatar
Brano70
oficír
oficír
 
Příspěvky: 504
Registrován: 19 úno 2017, 19:38
Bydliště: Žibritov,okr. Krupina(SR),500mn.m.;USDA7a; Rézhegy (Belianske kopce),155 m n.m., USDA7b/8a

Re: Eriobotrya japonica - lokvát

Příspěvekod Rudolf M » 13 led 2020, 15:41

Proč máš zabaleného toho Trachycarpuse? :shock: . Ten je násobně odolnější než květy Lokvátu, prohoď jim ty budky :wink: .
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1267
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Eriobotrya japonica - lokvát

Příspěvekod jardos » 30 led 2020, 14:36

Rudo, pri tejto nezime netreba chranit nic, jedine ak by si mal vonku zasadene Clementinky :lol:
Inak ked si pozriete foto mojej peluche, tak dole ma 4 zelene konariky, ktore tam urcite nebudem nechavat.
Otazka znie, kedy je ten naj cas ich odstranit
No a potom co s nimi...najradsej by som ich nastepil na dulu, ale zohnat par kuskov podpnika len tak je u nas velmi tazke. Vsetko sa robi pre velkoodberatelov, kam teda bezny clovek nema pristup.
Obrázek
jardos
oficír
oficír
 
Příspěvky: 501
Registrován: 09 úno 2010, 15:35
Bydliště: Reca-Senec, 124 m.n.m

Re: Eriobotrya japonica - lokvát

Příspěvekod Brano70 » 30 led 2020, 15:48

jardos píše:Rudo, pri tejto nezime netreba chranit nic, jedine ak by si mal vonku zasadene Clementinky :lol:
Inak ked si pozriete foto mojej peluche, tak dole ma 4 zelene konariky, ktore tam urcite nebudem nechavat.
Otazka znie, kedy je ten naj cas ich odstranit
No a potom co s nimi...najradsej by som ich nastepil na dulu, ale zohnat par kuskov podpnika len tak je u nas velmi tazke. Vsetko sa robi pre velkoodberatelov, kam teda bezny clovek nema pristup.
Obrázek


Jardos, mozem ti na jar odkopnut korenovy vymladok (odkopok) ak ho este do jari neobzerie vysoka...
Uživatelský avatar
Brano70
oficír
oficír
 
Příspěvky: 504
Registrován: 19 úno 2017, 19:38
Bydliště: Žibritov,okr. Krupina(SR),500mn.m.;USDA7a; Rézhegy (Belianske kopce),155 m n.m., USDA7b/8a

Re: Eriobotrya japonica - lokvát

Příspěvekod Hofis » 30 led 2020, 16:52

Nebo to můžeš přihrnout zeminou a zahřížit.
A kdybys jó nevěděl, co s tím, tak než abys to vyhodil, tak bychom si mohli nějaké ty rouby vyměnit, ale to až na jaře, až to vytáhnu ze zimoviště... :)
Jinak řez snáší dobře v jakoukoliv roční dobu, mám to vyzkoušeno. :wink:
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Eriobotrya japonica - lokvát

Příspěvekod Rudolf M » 30 led 2020, 18:50

Hofis píše:Nebo to můžeš přihrnout zeminou a zahřížit.
A kdybys jó nevěděl, co s tím, tak než abys to vyhodil, tak bychom si mohli nějaké ty rouby vyměnit, ale to až na jaře, až to vytáhnu ze zimoviště... :)
Jinak řez snáší dobře v jakoukoliv roční dobu, mám to vyzkoušeno. :wink:


V jaké fázi máš prosím květy? My chcem tu naší velkou květináčovku prdnout do volné země do nového skleníku, ale asi budem muset počkat, aby sme se potkali ve květu s tebou kvůli pylu :) . U nás na zimovišti nemá rostlina ještě ani náznak květů, jen připravené nové výrůstky. Říkám si, jestli vůbec pokvete, letos je to nějak straně pozdě.
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1267
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Eriobotrya japonica - lokvát

Příspěvekod Hofis » 30 led 2020, 19:09

Máme to asi stejně, zítra to vyfotím a hodím sem foto. Ale zatím jen náznak květních puků, jsem taky zvědavý na to, jestli to vůbec letos vykvete. A to mám letos v zimovišti díky té teplé zimě relativně velmi teplo. Dnes jsem se díval a bylo tam 3,5 °C a Tmin pro letošek zatím 2,9°C, což je opravdu nevídané. Ven bych to chtěl dát hned tak začátkem března, jak to jen půjde.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Eriobotrya japonica - lokvát

Příspěvekod J.K. » 31 led 2020, 07:54

Hofis píše:...Ale zatím jen náznak květních puků, jsem taky zvědavý na to, jestli to vůbec letos vykvete.

Keď si sem v novembri dával tieto fotky:
Obrázek Obrázek Obrázek
nechcel som kaziť radosť. Ale myslím, že v takom štádiu sa nedá jednoznačne povedať, čo z toho bude. Mne niekoľko rokov mišpula kvitla, ale plody sa netvorili. Predvlani som si zohnal nejaké vrúble a ako na potvoru, tento rok žiadne kvety. Asi som niečo zanedbal vo výžive.
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 521
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: Eriobotrya japonica - lokvát

Příspěvekod Hofis » 31 led 2020, 11:32

Ruda: Tady jsou ty fotky, jak jsem včera slíbil:
Obrázek
Obrázek
Toto je ten Vaškův nově přiroubovaný roub
Obrázek
Foto: Praha-Motol,31.01.20

J.K.: No, myslím, že jsem si toho s touto rostlinou, za tu dobu co jí pěstuju, už prožil tolik, že mi už asi těžko něco může zkazit radost, jsem připraven na všechno... :)
Na těch fotkách to není úplně dobře vidět, ale na těch nejvyvinutějších květních pucích lze vidět už i malé náznaky květenství. Takže máš pravdu, je to dost na hraně, sám jsem zvědav, jestli se to ještě zvládne překlopit na jaře do kvetení, nebo to shodí a prodělá tento rok pouze běžnou růstovou fázi a vykvete až na podzim. U mě toto zpoždění ale není dáno špatnou výživou, ale tím, že jsem to přirouboval koncem června, kdy byla ta strašná vedra, a musel jsem jí proto dát kompletně do stínu na nejchladnější místo, do dvora otevřeného pouze ze severní strany. Na její obvyklé slunečné stanoviště jsem jí mohl dát až po odeznění těch hrozných veder, tedy až kolem půlky srpna. Takže ten měsíc a půl ve stínu je prostě znát... :(
Zas na druhou stranu se mi celkem podařilo trefit ten správný moment a přiroubovat to tak, aby se roub mohl srovnat s rostlinou. Takže to vypadá, že když to někdy vykvete, tak vše ve stejný čas. Uvidíme, nezbývá než čekat...
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Eriobotrya japonica - lokvát

Příspěvekod jardos » 11 úno 2020, 22:53

Panove, tak nepodarilo sa mi nikde zohnat podpnik dule, na ktory by som mohol zastepit tie zelene vyhony na Peluche, ktore som fotil vyssie. Takze ak mate niekto zaujem, dajte vediet....
jardos
oficír
oficír
 
Příspěvky: 501
Registrován: 09 úno 2010, 15:35
Bydliště: Reca-Senec, 124 m.n.m

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: miro22 a 7 návštevníků