Sloupovité jabloně

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Sloupovité jabloně

Příspěvekod Miroslav » 30 kvě 2016, 22:21

já mam Redcats a Starcats, obe jsou dobre a vyhovují mi, obecne mi prijde, ze vsechny sloupovite s klas.barvou kvetu jsou dobre, jen maji jednu nevyhodu, probirka musi byt opravdu dukladna, pokud ne, dalsi rok nepokvete, spotreba zivin je urcite vyssi nez u klas.jabloni, takze ja je urcite chvalim, jen to chce dat bacha na tyto dva detaily..
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Sloupovité jabloně

Příspěvekod Prcek » 31 kvě 2016, 12:42

Helena píše:Tady nikdo nic nového nepíše....tak se zeptám - kdo pěstujete sloupovky,jaké máte s nimi zkušenosti,jak jste spokojeni,které jablka jsou chutné a naopak?Doporučíte někdo dobré odrůdy?


Vše je o místu. Pokud jej máš, jdi raději do vřeten. Chodím mezi ovocnáře a na degustace jablek, ale ty sloupovité se proti klasickým nikdy neprosadily. Je to věc názoru a chuti, ale výsledky jsou jednoznačné. S13
Prcek
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 314
Registrován: 21 dub 2013, 18:40
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Sloupovité jabloně

Příspěvekod minka » 01 čer 2016, 09:43

Já mám sloupovky tři-Suncatz, Moonlight a Goldlane od roku 2011, letos jsem poprve viděla asi 5 květů a to je tak vše, co o nich můžu napsat. V katalozích píšou jak plodí 2. rok po výsadbě :shock: , ty moje teda ne. Možná jim trochu stínila jiná jabloň, ale tu jsem dala pryč, tak jim dávám druhou šanci S12
Uživatelský avatar
minka
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 356
Registrován: 04 čer 2013, 09:58
Bydliště: jindřichohradecko 475m/n.m.

Re: Sloupovité jabloně

Příspěvekod bradhal » 01 čer 2016, 10:19

Ochutnala jsem jich dost, s ostatními odrůdami se opravdu nedají porovnat, chuť je průměr. Ale mám na zahradě jednu, potkala jsem pěkný silný stromek ve výprodeji v nějakém Bauhau, tak ať tam roste. Bez postřiku měla loni i letos padlí, ale šlo to zredukovat. Loni měla dvě jabka, letos jich drží po těch mrazech a bouřkách asi 8. Zázrak to není, ale děcka jsou nadšené, že si můžou utrhnout samy jabko ze stromu. Klasické ovocné stromy čekají na výsadbu, až budou dokončené terénní úpravy a ty čekají, až bude dokončená obecní elektrika a kanalizace atd atd atd... Takže jestli máš jenom malinko místo, netroufáš si na tvarování vřetene a potkáš nějakou za pár korun ve výprodeji, tak ji ber, jinak jsou na světě lepší.
Přeji pěkný den.
Uživatelský avatar
bradhal
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 552
Registrován: 08 dub 2012, 16:38
Bydliště: Moravský Kras, 500 m.n.m., MT10

Re: Sloupovité jabloně

Příspěvekod chemik909 » 01 čer 2016, 17:30

tvarovať vreteno je asi to najjednoduchšie
MArtin
Uživatelský avatar
chemik909
člen
člen
 
Příspěvky: 491
Registrován: 09 led 2013, 18:45
Bydliště: Ostrava

Re: Sloupovité jabloně

Příspěvekod Helena » 01 čer 2016, 20:41

Děkuji za odpvědi.Já jsem právě 3 nasadila.Sonet,tuto loni na podzim.Pak od CHovance RedSpring a Goldcats.Sonet je v pohodě,je tedy malá ale pěkně přirůstá a jsou na ni 3 jablka.Redspring přišel prostokořený,roste,ale začíná se objevovat strupovitost.Nejhorší je GoldCats,psáno u ní bylo,že je rezistentní proti strupovitosti a není citlivá na padlí.Byla jsem ráda,že nemusím stříkat,no teď má padlí požehnaně a má i tu strupovitost.Tato byla s balem a krásně bohatě kvetla.Ze začátku jsem byla nadšená a chtěla jsem dosadit ještě do řady tak 4 jabloně.Teď jsem se dívala na to místo a přemýšlím,že se na ty jabloně vyprdnu a nasadím tam broskev nebo nektarinku S4
Helena
člen
člen
 
Příspěvky: 435
Registrován: 24 bře 2016, 11:10
Bydliště: Zlínsko 238 m.n.m.

Re: Sloupovité jabloně

Příspěvekod ZdenekCernoch » 12 čer 2016, 16:06

Dobré soupovité jabloně dělají ve Střížovicích konkretně Honza Zima. Mam je doma na zahradě vysazene ještě z doby kdy to nebylo patentované jen pod čísly a dodnes nevím která je která. Vše roubováno na semenáče a roste to obstojně . :roll: Chutově se to moc srovnávat nedá. Lepší jsou klasické např. Sirius, Rubinola, exelentní letní odruda Mio a především suprový Admiral ten nemá chybu. Jsem stále v očekávání co předvedou před lety dovezené odrudy Malus siversii zatím bez květu a plodu. :?:
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Sloupovité jabloně

Příspěvekod Satan » 04 říj 2016, 08:38

Zdravím, sloupovité jabloně mám také Suncats a RedSpring . Jsou to skvěle odrůdy. Nemůžu si je vynachválit super chutné, koupený byly v roce 2012. Sklizeň je bohatá 20 kg.
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Sloupovité jabloně

Příspěvekod Helena » 04 říj 2016, 08:53

RedSpring zatím bez jablíček,Sonet 4 jablka na ochutnání - pro nás dobré,GoldCats - tak tam zatím visí 2 celkem velké jablka.Sázeno na jaře,Sonet na podzim.Sonet letos v pořádku,ostatní dvě měly padlí i strupovitost :D11
Helena
člen
člen
 
Příspěvky: 435
Registrován: 24 bře 2016, 11:10
Bydliště: Zlínsko 238 m.n.m.

Re: Sloupovité jabloně

Příspěvekod J.K. » 04 říj 2016, 09:08

Satan píše:... Sklizeň je bohatá 20 kg.

20kg na jeden strom? Moc sa mi verit nechce, 20kg sa nezvykne nechavat ani na stihlom vretene. Mas nejaku fotku?
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 525
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: Sloupovité jabloně

Příspěvekod Satan » 04 říj 2016, 09:30

Zdar, je to ze dvou stromu ,probírku dělám pravidelně,a úroda je bohatá 20 kg. Fotky mám ale neumím poslat. Doporučil bych aspoň dva stromky, pro lepší opylení. Je to lepší, a záruka plodnosti se musí dostavit.
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Sloupovité jabloně

Příspěvekod J.K. » 04 říj 2016, 12:29

Vložiť fotku je naozaj jednoduché. Návod na to tu už síce je, ale dovolil som si ho urobiť ešte raz, ako jeden obrázok. Neverím, že by podľa neho niekto nedokázal zopakovať 4 kliknutia myšou:
Obrázek
Tu je link na postimage:
https://postimage.cc
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 525
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: Sloupovité jabloně

Příspěvekod Stanley_51 » 04 říj 2016, 13:53

J.K. píše:Vložiť fotku je naozaj jednoduché. Návod na to tu už síce je, ale dovolil som si ho urobiť ešte raz


Děkuji za spolupráci, jen chci upozornit na chybu - 4.krok - zakliknout je třeba Hotlinks for forums ( třetí odspodu ).
admin

Obrázekadult image hosting
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9207
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Sloupovité jabloně

Příspěvekod paloo » 04 říj 2016, 14:22

Ja tiež postupujem prene ako J.K a myslím,že moje fotky to zorazuje bez problému :wink:
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7346
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Sloupovité jabloně

Příspěvekod Stanley_51 » 04 říj 2016, 16:23

Ozaj ? A proč je moje fotka ostrá a jeho ne ? Ale ukončeme zde tuto debatu, alébrž sem patří jabloně a ne Postimage.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9207
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: majoxx87 a 14 návštevníků