Ostružiny

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Ostružiny

Příspěvekod Ivi » 24 led 2012, 18:32

Ivi
oficír
oficír
 
Příspěvky: 636
Registrován: 20 bře 2011, 14:28
Bydliště: 280 m nad mořem ,SM

Re: Ostružiny

Příspěvekod jujto » 24 led 2012, 19:31

Pisal som mu. Odpisal, ze postovne je vyssie, neni 3.50 ale 4 libry a momentalne rastliny nema, ze caka o cca desat dni dodavku. Ze da vediet, ze su a platit az potom. Ma aj v poznamkach napisane, ze pre dodavky mimo anglicka ho treba najprv kontaktovat, tak som ho kontaktoval a odpovedal mi toto. Pomerne promptne.
Ale je to stejne z druhej ruky. A ci clovek dostal to za co zaplatil sa stejne dozvie az o rok-dva.
V kazdom pripade je to alternativa k hromadnemu nakupu, kde by sme tie rastlinky morili cestovanim dvakrat. Takto to je az do domu. Pri viacerych kusoch naraz by mozno aj spustil z ceny dopravy, ale za ten stres s dalsim cestovanim to nestoji a myslim, ze by to nakoniec aj vyslo s rozosielanim u nas drahsie.
jujto
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 bře 2010, 18:40
Bydliště: Turcianska zahradka, 420 mnm

Re: Ostružiny

Příspěvekod Ivi » 24 led 2012, 20:13

Jujto,já zkusila ten ebay,tak mi drž palce,at to výjde.
Ivi
oficír
oficír
 
Příspěvky: 636
Registrován: 20 bře 2011, 14:28
Bydliště: 280 m nad mořem ,SM

Re: Ostružiny

Příspěvekod paloo » 24 led 2012, 20:17

A máte vy dvaja skleníky alebo aspoň foliače?
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7346
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Ostružiny

Příspěvekod Ivi » 24 led 2012, 20:42

Ivi
oficír
oficír
 
Příspěvky: 636
Registrován: 20 bře 2011, 14:28
Bydliště: 280 m nad mořem ,SM

Re: Ostružiny

Příspěvekod paloo » 24 led 2012, 21:06

Ivi píše:http://www.primrosecottagenursery.co.uk/archives/767
snad budou odolné

Rád bych tomu veril,ale prečo keď je odolná ich pestujú-aj foto je z fóliovníka?
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7346
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Ostružiny

Příspěvekod Ivi » 24 led 2012, 21:43

Také jsem se nad tím zamýšlela,ale když jednoleté maliny v dobrých rocích plodí až dokonce října,proč by nemohly i ony.Jeden až dva keříky na vyzkoušení stojí zato.Kiwi se také letos nevydařilo a přesto doufám,že zas příjdou lepší roky.
Ivi
oficír
oficír
 
Příspěvky: 636
Registrován: 20 bře 2011, 14:28
Bydliště: 280 m nad mořem ,SM

Re: Ostružiny

Příspěvekod jujto » 24 led 2012, 21:45

Ja som ho skusil tiez objednat. Len som mu najprv napisal, ked to mal v komentari. Napisal mi, ze postovne je drazsie a tiez ze zatial nemam posielat peniaze, lebo tovar je este iba na ceste k nemu. Vraj da echo a peniaze mam poslat az potom. To postovne, ktore tam ma uvedene, bude vlastne o pol libry vyssie.

Tebe Ivy co napisal?
jujto
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 bře 2010, 18:40
Bydliště: Turcianska zahradka, 420 mnm

Re: Ostružiny

Příspěvekod jujto » 24 led 2012, 21:56

Paloo, mozes mat pravdu s tym foliovnikom, ale kedze plodia ako aj primocane maliny az do mrazov, mozno je to iba snaha o predlzenie zberoveho obdobia.

Na vsetko nam da odpoved kupa a vyskusanie. Je to nove. Navyse tento zdroj je tazsie overitelny a tym padom aj odroda. Ale ak aj dostaneme tu spravnu odrodu domov, nik nam nezaruci, ci plody budu velke, sladke, budu dozrievat a nebudu v zime, ci na jar vymrzat. To mas to iste ako s asiminami. Sice vies, ze ti v tvojej mikroklime bez vacsich problemov prezimuju, ale ci stihnu dozriet vzdy, niekedy, alebo nikdy sa dozvies iba tak, ze ich vyskusas. Skusenosti je malo. Zrovna ako s touto novinkou. Ta ma vsak vyhodu v tom, ze je vzpriamene rastuca. Mozes ju dat do kvetinaca a na jesen si predlzit zberove obdobie. Potom v obdobi nizsich mrazov ju das von, alebo ju postupne aklimatizujes a das jej svojich 500-600 hodin mrazu na oddych. Tak isto si ju mozes zobrat v predjari domov a nastartovat ju skor, ci skryt pred majovymi mrazmi. Pokial ovsem plody budu stat za to. Lebo v inych kvetinacovych ovocninach, ma dost tuhu konkurenciu. ;)
jujto
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 bře 2010, 18:40
Bydliště: Turcianska zahradka, 420 mnm

Re: Ostružiny

Příspěvekod Ivi » 25 led 2012, 10:25

Jujto,myslíš toho z ebay?Nepsala,ale 2ks výjdou na 12 liber a poštovné 5,7 l,jestli je poštovné stejné i na slovenko nevím.Co z toho bude netuším.Pokud by tomu tak bylo,tak poštovné je jen malinko vyšší než si účtují firmy u nás.
Ivi
oficír
oficír
 
Příspěvky: 636
Registrován: 20 bře 2011, 14:28
Bydliště: 280 m nad mořem ,SM

Re: Ostružiny

Příspěvekod jujto » 25 led 2012, 12:15

V ponuke ma pisane, ze pokial sa objednava mimo anglicka, treba ho kontaktovat. Tak som ho kontaktoval a odpisal mi, ze postovne neni 3.50 ako je pisane v ponuke, ale 4. Ale ja beriem iba jednu rastlinku. Preto sa pytam.
jujto
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 bře 2010, 18:40
Bydliště: Turcianska zahradka, 420 mnm

Re: Ostružiny

Příspěvekod Tchorik » 25 led 2012, 12:20

Ivi píše:http://www.primrosecottagenursery.co.uk/archives/767
snad budou odolné


No, kdyz jsem mrkla na tyhle stranky a fotky k tem ostruzinam, tak si vsimnete, ze odruda Reuben ma uplne nemlich tu samou fotku jako odruda Natchez. To jsou stranky nejakeho prodejce nebo slechtitele? Nechce se mi to studovat....

A jestli jsou to ostruziny do skleniku, tak me podrz, ten mam na okurky a papriky. Ostruzina musi neco vydrzet, sakra S1
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Ostružiny

Příspěvekod Alena » 25 led 2012, 14:20

Vydržet? U mě na ruině i na bývalé zahradě doma pravidelně zmrzají :mrgreen: Jenom tady v ČB ještě nepomrzly, ale tady zase hodně hnijí, jakmile zaprší. Ale je zajímavé, co udělá pár metrů (doslova). My máme zříceninu na návsi dole u potoka, tam mi letos samozřejmě zase zmrzly. Ale o kousíček výš na horním konci návsi (výškový rozdíl musí být opravdu tak 2m nanejvýš) měli ostružinami obsypané keře. Samozřejmě nevím, co mají za odrůdu, ale tak velký rozdíl to asi nebude.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Ostružiny

Příspěvekod Ivi » 25 led 2012, 14:33

Black Butte,to je nádhera.
http://www.pomonafruits.co.uk/index.php ... ry&x=8&y=8

Jujto,já to zadala přes ebay,uvidíme-dojde nedojde?

Tchoriku,máš ale postřeh,vůbec jsem tomu nevěnovala pozornost.

Uzrály už někomu plody Navaho nebo máte teprve mladé rostliny?
Ivi
oficír
oficír
 
Příspěvky: 636
Registrován: 20 bře 2011, 14:28
Bydliště: 280 m nad mořem ,SM

Re: Ostružiny

Příspěvekod Tchorik » 25 led 2012, 15:41

Ali, tak zkus optat sousedy, co ze to vlastne maji - jdi tam, az to bude plodit, nenapadne se vetri, ochutnej tzn. otrhej si tak 5l zavarovacku a ukopni jim par odkopku, kdyz to bude chutove dobry, no ne? Kde je problem S1

Ivi, ty vypadaji uzasne, otazka je, jak to bude chutnat, aby se po tak velike kysele ostruzine jeste vratila zkrivena huba do puvodni polohy :D17 S1
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: majoxx87 a 13 návštevníků