Ostružiny

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Ostružiny

Příspěvekod Ivi » 31 bře 2012, 10:16

Můj Reuben je na 99% "kaput",vypadal už beznadějně když přišel.Psala jsem tomu prodejci,ale vůbec neráčil odpovědět.
Ivi
oficír
oficír
 
Příspěvky: 637
Registrován: 20 bře 2011, 14:28
Bydliště: 280 m nad mořem ,SM

Re: Ostružiny

Příspěvekod jujto » 31 bře 2012, 20:49

Mas ho uz v zemi? U mna v kvetinacoch vsetko kape a v zemi sem-tam nieco prezije. Tak som ho preventivne hned po rozmrznuti zeme dal do diery po cerstvo vykopanom obrovskom "ciernom obrovi". Normalne sa mnozia cernice korenovymi stepmi, takze by som to este skusil nechat v zemi, ak to neni vyslovene zhnite, alebo zmrznute, nieco pri dobrych podmienkach pusti. A mozno to ani reuben neni. Je to kupovane cez E-bay, takze nejake to riziko tam predsa len je.
jujto
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 bře 2010, 18:40
Bydliště: Turcianska zahradka, 420 mnm

Re: Ostružiny

Příspěvekod Ivi » 01 dub 2012, 05:51

Jujto,podle mě to zmrzlo.Nedávala bych ani tak vinu ebay,spíš byla velká smůla,že zrovna v té tobě přepravy přišly ty extrémní mrázy.Měla jsem napsat na ebay aby to poslali později ale "pozdě bycha honit",jak se u nás říká.
Ivi
oficír
oficír
 
Příspěvky: 637
Registrován: 20 bře 2011, 14:28
Bydliště: 280 m nad mořem ,SM

Re: Ostružiny

Příspěvekod moonvil » 01 dub 2012, 18:47

Můj Reuben přežil jen tak tak - vyrazil z jediného živého očka (zbytek uschnul), výhon má teď asi 40cm a chystá se kvést. Což by asi dokazovalo, že opravdu plodí na novém, letošním dřevě.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4123
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Ostružiny

Příspěvekod jujto » 02 dub 2012, 05:50

Ja som ho drzal v chlade. U mna rastlina v kvetinaci a vo vnutri nema vela sanci na prezitie. Uspesne mi vsetko odchadza. Tak som sa to snazil nejako zahibernovat a ako rozmrzla poda a nehrozili velke mrazy sla von. Momentalne trci spod kopca substratu iba kus zelenej vetvicky a rozhrabavat kopec nad nou este nebudem. Dokial je zelena a vyzera zivo, necham ju tak. Korienok vyzera zivy a koniec koncov ma na pucanie este nejaky cas.
Gratulujem ku uspechu a k tolkym centimetrom prirastku. Tesi ma, ze sa snazi hned aj nakvitat. Dufam, ze poreferujes o velkosti a chuti plodov. Nech mame nad cim slintat. :D
jujto
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 bře 2010, 18:40
Bydliště: Turcianska zahradka, 420 mnm

Re: Ostružiny

Příspěvekod Ivi » 02 dub 2012, 09:52

Taky blahopřeji k úspěšnému růstu.Máš ji prosím rovněž z ebaye nebo odjinud?
Ivi
oficír
oficír
 
Příspěvky: 637
Registrován: 20 bře 2011, 14:28
Bydliště: 280 m nad mořem ,SM

Re: Ostružiny

Příspěvekod moonvil » 02 dub 2012, 10:45

Pokud vím, tak ji máme všichni od stejného prodejce. Kdyby někomu opravdu chcípnula a nechtěl by riskovat další nákup přes eBay, tak ji namnožím a poskytnu.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4123
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Ostružiny

Příspěvekod Ivi » 12 dub 2012, 06:59

Minulý rok jsem si koupila maliník Fertodi Venus,který na podzim plodil na koncích výhonů.Teď nevím jestli to bylo tím extra teplým podzimem nebo mi poslali něco úplně jiného,nikde jsem se nedočetla,že by měl být remontantní.
Nevíte někdo prosím něco o této odrůdě?
Ivi
oficír
oficír
 
Příspěvky: 637
Registrován: 20 bře 2011, 14:28
Bydliště: 280 m nad mořem ,SM

Re: Ostružiny

Příspěvekod ZdenekCernoch » 12 kvě 2012, 09:19

Zkouším už 3 roky dopěstovat plody u ostružiny a ted nevím odrůdu jak na potvoru je to jedno. Mám dvě rostliny a jedna má po těch 3 rocích v mojich podmínkách od země výšku 20 cm a druhá měla loni metr a letos začíná znovu od země . Takže shrnuto do mých podmínek ani náhodou letí ven a dávám tam rakytníky :mrgreen:
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Ostružiny

Příspěvekod Alena » 12 kvě 2012, 09:33

Mně taky ostružiny pravidelně vymrzají, jedno jaká odrůda. Jedině tady v ČB, kde je tepleji, je každoročně úroda (ovšem pokud v době zrání prší, všechno shnije), ale ani na staré zahradě, ani na nové u zříceniny ještě nebyl ani jeden rok, kdy by to aspoň zčásti nezmrzlo. V příznivějších letech se stalo, že spodní část letorostů zůstala částečně nepoškozená a nějaké plody přinesla, ale to je tak jednou za zhruba 4-5 let, takže za 20 let 4-5 malých sklizní :mrgreen: Ostružiny ve středních a vyšších nechráněných polohách nemají smysl. Letos opět umrzly komplet až k zemi, obrážejí teď novými výhony, loňské jsou totálně KO. Loni aspoň něco při zemi zůstalo, takže na ochutnání bylo. Jediná jistá šance na úrodu by byla, kdyby se každý podzim výhony sundaly z drátěnky, položily na zem a zakryly podobně jako fíkovníky. Což by šlo jen u těch beztrnných, provádět tohle třeba s japonským ostružiníkem by bylo sado-maso. Ale asi to budu muset začít dělat.
Jo, opravuju, jeden rok to vůbec nezmrzlo - o té mírné zimě před cca 3(?) lety.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Ostružiny

Příspěvekod Stanley_51 » 12 kvě 2012, 18:43

Mám ostružiny již cca 30 let na zahradě, nikdy nezmrzly a plodí pravidelně a hodně. Nevím, co je to za odrůdu, dostal jsem kdysi odkopek od svého tehdejšího šéfa. Mají sice trny, ale jsou spolehlivě plodné a taky se šíleně rozmnožují podzemními oddenky. Podlezou i pod základy do skleníku. Až budou zrát nafotím.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9239
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Ostružiny

Příspěvekod ZdenekCernoch » 12 kvě 2012, 19:54

Stando ty máme taky plodí jak blázen a rozlejzaj se všude :mrgreen:
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Ostružiny

Příspěvekod onry » 12 kvě 2012, 21:18

Moje sbírka 8mi ostružiníků je po letošní zimě prořídlá :3 zmrzli až po zem, 2 částečně a 3 se zdají OK. Bohužel nejvíc dostala na frak obří (4-5cm) ranná,trnitá jako by nestačilo totální omrznutí ještě ji podkutává krtek :D17 Na tu jsem se letos těšil. To taková malinoostružina roste jak plevel, ale asi stejně půjde ze zahrádky chuťově naprosto nezajímavá (kyselá, nevýrazné aroma, opadávající plody)
onry
člen
člen
 
Příspěvky: 431
Registrován: 16 říj 2008, 15:46
Bydliště: 16km jižně od Brna, 192 n.m.

Re: Ostružiny

Příspěvekod Pepe » 16 kvě 2012, 14:45

Aj cernica Orkan sa tento rok chce predviest S14 a na "asi" semenaci od pana Kolu Lochness tiez je niekolko desiatok pukov.

Obrázek
Pepe
 

Re: Ostružiny

Příspěvekod Ivi » 20 kvě 2012, 14:35

Jujto,Moonvile,jak pokračuje v růstu Reuben?
Ivi
oficír
oficír
 
Příspěvky: 637
Registrován: 20 bře 2011, 14:28
Bydliště: 280 m nad mořem ,SM

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jakomag a 18 návštevníků