Aronie

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Aronie

Příspěvekod Radim K » 07 říj 2016, 12:29

Mě plody chutnají za čerstva, na trpkost se dá zvyknout a když ji člověk pomine, tak ucítí sladkou chuť velmi šťavnatých a křupavých plodů, ne každý to ale dokáže, nebo chce dokázat :lol: . Jinak výrobky z Aronie jsou chuťově snad vždy výborné, prakticky bez známek trpkosti. Já mám nejradši sirup za studena, který teprve budeme dělat. Letos jsme potřebovali plody rychle zpracovat, aby se zachovaly prospěšné látky, z jednoho stromku se sklidil 1 velký a 3 malé kyblíky plodů a odšťavnilo se 7 litrů super silné šťávy a ta se dala zamrazit. Jak bude čas se rozmrazí, smíchá s přibližně stejným, nebo raději mírně větším množstvím třtinového cukru, jako je šťávy (kvůli konzervaci) mírně ohřeje pod 40°C, aby se cukr rozpustil, může se přidat citron nebo kys. citronová a naleje do lahví. Vhodné je pro jistotu mít lahve vypláchlé pálenkou a zakápnout pálenku o pod víčko, jakmile bude sirup nalitý. Takto by měl díky konzervaci cukrem vydržet bez tepelné úpravy.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Aronie

Příspěvekod ZdenekCernoch » 08 říj 2016, 07:15

letos jsem se s šťávou z aronie pěkně vypekl. Vypil jsem na ex v podstatě 0,5 litru flašku a vubec mě to nejelo. Trpký mě nevadí, ale žaludku to nesedlo po cca 2 hoidnách už sem to v sobě neudržel a letělo to E7 E1 :mrgreen: Když to koupím znovu tak už to budu pít jen po kalíškách max 1 deci ale ne 0,5 litru na ex. S15
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Aronie

Příspěvekod Tchorik » 08 říj 2016, 07:55

Treba to nebylo aronii, letos desne radily strevni virozy E11
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Aronie

Příspěvekod ZdenekCernoch » 08 říj 2016, 21:06

Tchorik píše:Treba to nebylo aronii, letos desne radily strevni virozy E11



Jani v mém případě fakt ne. jen co jsem to vypil sem cítil že to není ono. Ještě sem na to koupil hot dog a kebab no a bylo to jasný . Nedojel sem ani z Chorvatska do Vídně a letělo to ven vrchem :mrgreen: :D15 jen co sem to ze sebe vyhodil už jsem mohl znovu ládovat něco jinýho a v pohodě. Ti kdo mě znají ví jak rychle a kolik toho za den zblajznu :D15
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Aronie

Příspěvekod Tchorik » 08 říj 2016, 21:44

Hele, to bylo urcite tim kebabem, po tom se Olda taky neuveritelne po...l a po...l E7 E11
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Aronie

Příspěvekod ZdenekCernoch » 09 říj 2016, 11:08

Kebab jím běžně ale bez té jejich bílý omačky jen s kečupem. Tohle nic špatnýho není houska , grilované maso, čerstvá zelenina a kečup . U mě to fakt bylo tou šťávou z aronine s vysokým obsahem tříslovin :D
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Aronie

Příspěvekod Radim K » 09 říj 2016, 14:34

Myslím, že je jasné, že to bylo Aronií. Je to logické, takový nápor tříslovin u surové odšťavené šťávy nemůže žaludek zvládnout. Navíc si z toho vezme pár procent jinak vstřebatelných látek. Chce to trochu přemýšlet :lol: . Pokud by se snědlo půl kila plodů, asi by zvracení nenastalo, neb než by trávící systém strávil celou hmotu, by trvalo mnoho hodin, u šťávy jsou to desítky minut.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Aronie

Příspěvekod Tchorik » 15 říj 2016, 14:30

Hmm,tak to zni logicky,tak to asi jo. Ale i tak je aronie super a ja na ni nedam dopustit :mrgreen:
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Aronie

Příspěvekod sorer » 25 dub 2017, 20:39

Nejaky chrobac mi lezie po kvetoch aronie. Nieco som nasiel ze vraj je to skodca a zerie tie kvety. Len som nenasiel ako sa vola.
Obrázek
sorer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 114
Registrován: 22 říj 2013, 18:04
Bydliště: Malacky 159 m n. m. - Vlado

Re: Aronie

Příspěvekod majoxx87 » 25 dub 2017, 20:44

Tropinota hirta, krasne slovenske meno Chlpáčik obyčajný. A na tych kvietkoch si pochutnava S5
Uživatelský avatar
majoxx87
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: 28 led 2017, 17:59
Bydliště: Považská Bystrica, 298 m.n.m.

Re: Aronie

Příspěvekod sorer » 25 dub 2017, 20:47

Dik, naozaj trefne pomenovanie.
sorer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 114
Registrován: 22 říj 2013, 18:04
Bydliště: Malacky 159 m n. m. - Vlado

Re: Aronie

Příspěvekod Ivan Hrozný » 21 srp 2017, 15:16

Tak jsem měl letos obsypané keře, nejdříve květy, pak plody. Ale stejně, jako předtím zimolezy, jahody, rybíz, kanadské borůvky je začali konzumovat kosí bratři. Obalili jsme je tedy takovou tou zelenou plastovou síťovinou, ale naučili se jí dole nadzvihnout a podlézat, i když byla na pár místech přidělaná skobami k zemi. Je prakticky po úrodě. Je až neuvěřitelné, co toho ti prevíti sežrali. Asi je začnu přikrmovat - diabolkami.
Naposledy upravil Ivan Hrozný dne 21 srp 2017, 15:57, celkově upraveno 1
Ivan Hrozný
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 37
Registrován: 22 bře 2016, 10:38
Bydliště: Domažlice, 430 m n. m.

Re: Aronie

Příspěvekod Pete » 21 srp 2017, 15:55

Jo jakmile začly tmavnout, tak je hnedka kosáci sezobali. no kvůli těm dvaceti bobulím se nezblázním, ale chtěl jsem ji aspoň ochutnat :(
Pete
ouško
ouško
 
Příspěvky: 63
Registrován: 28 lis 2016, 12:44
Bydliště: Podhůří Lužických hor 442 m n.m.

Re: Aronie

Příspěvekod ZdenekCernoch » 21 srp 2017, 20:45

Ivan Hrozný píše:Tak jsem měl letos obsypané keře, nejdříve květy, pak plody. Ale stejně, jako předtím zimolezy, jahody, rybíz, kanadské borůvky je začali konzumovat kosí bratři. Obalili jsme je tedy takovou tou zelenou plastovou síťovinou, ale naučili se jí dole nadzvihnout a podlézat, i když byla na pár místech přidělaná skobami k zemi. Je prakticky po úrodě. Je až neuvěřitelné, co toho ti prevíti sežrali. Asi je začnu přikrmovat - diabolkami.


jo jo bez ochrany na vesnici nic nesklidiš. Zvlášt pokud je tam dobrá foglí základna k náletum S6
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Aronie

Příspěvekod pavell » 10 pro 2018, 14:32

Je možné že plody Aronie ARBUTIFOLIA BRILLIANT jsou po přezrání černé? Přišla mi rostlinka s úplně černými plody.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků