Aronie

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Aronie

Příspěvekod Tchorik » 01 srp 2016, 13:30

U nas na chalupě to letos vypadá slibně,ale bojím se,že ptáci budou jako obvykle rychlejší :( Jak tam člověk není,tak mají víc kludu. Ale je fakt,že oni jsou tak drzí,že jim nevadí ani když tam člověk je. A ta šťáva byla fakt dobrá...
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Aronie

Příspěvekod minka » 01 srp 2016, 23:16

Dala jsem už sít´ i když jsou plody teprve tmavě červené, protože loni zmizela celá úroda doslova ze dne na den :D17
Uživatelský avatar
minka
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 350
Registrován: 04 čer 2013, 09:58
Bydliště: jindřichohradecko 475m/n.m.

Re: Aronie

Příspěvekod Kyle.Reese » 02 srp 2016, 00:17

u me uz je vsechno pryc, ani nevim, kdy to presne zmizelo S13 a to jsem si rikal, ze to neni jeste zraly, ze na prikryti je cas :mrgreen:
only strong will survive
Uživatelský avatar
Kyle.Reese
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 49
Registrován: 30 dub 2011, 13:56
Bydliště: kousek od Pardubic, 242 m n. m.

Re: Aronie

Příspěvekod Alena » 02 říj 2016, 10:22

Včera jsem u známých na zahradě utrhla pár kuliček jejich aronie a překvapila mě chuť - ta, co jsme měli doma (Nero), byla vždycky hrozně tříslovitá, že se to nedalo ani jíst, jak se z toho nadlouho stáhla pusa i krk, málo sladká a skoro bez šťávy, a tyhle byly sladké, hodně šťavnaté a třísloviny jen málo - prostě se nechaly v pohodě jíst. A ptáci je nechávají bez povšimnutí a známí taky (ani neví, co to je). A u nás ty hnusné trpké ptáci vždycky hned ozobali. Nechápu... Koupila jsem si letos Vikinga, jsem zvědavá, jaký bude.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Aronie

Příspěvekod Tchorik » 02 říj 2016, 12:40

Jo, vikinga jsem si taky koupila,ale jeste jsem ho nezasadila. Ale nasi aronii na chalupe jsme za pomoci kamaradu sklidili pred ptáky a kamarádka vyrobila marmeladu - detem nechutna, me a manzelovi moc - palacinky jsou z ni naprosto uzasne a ja ze zbytku udelala podle receptu z netu aronii ke svickove a ujizdime na tom cela rodina, krome maleho. Ten je konzervativní a vyzaduje brusinky,ale ma hosanek smulu S1
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Aronie

Příspěvekod minka » 02 říj 2016, 14:09

Sklízela jsem tento týden, záclona vše zachránila, tak jsem po dvou letech zas ochutnala. Mám Nero a mě chutná, záleží asi taky v jaké je zrovna zralosti.
Uživatelský avatar
minka
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 350
Registrován: 04 čer 2013, 09:58
Bydliště: jindřichohradecko 475m/n.m.

Re: Aronie

Příspěvekod Tchorik » 02 říj 2016, 14:43

No tak to jsme je meli pekne podtrzene, my sklizeli na Simave nekdy kolem 25.8. Je fakt,ze na jidlo za syrova byly hodne svirave,malem jsem se jimi udusila :D16 :mrgreen:
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Aronie

Příspěvekod minka » 02 říj 2016, 15:06

Tchoriku, to bylo asi fakt brzo, já je v té době ochutnávala a to se nedalo. Ale jak byly zakryté záclonou, tak jsem byla v klidu a počkala. Prý když přejdou mrazem, tak jsou sladší,ale to už jsem nečekala. Ono by si milé ptactvo skulinku našlo a dopadla bych jako loni :P
Uživatelský avatar
minka
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 350
Registrován: 04 čer 2013, 09:58
Bydliště: jindřichohradecko 475m/n.m.

Re: Aronie

Příspěvekod Satan » 03 říj 2016, 20:50

Tady klovou aroni ptáci, a žádná škoda E7 E7 E11 E1.
Naposledy upravil Satan dne 06 zář 2020, 10:43, celkově upraveno 1
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Aronie

Příspěvekod Alena » 05 říj 2016, 19:41

Tchorik píše:No tak to jsme je meli pekne podtrzene, my sklizeli na Simave nekdy kolem 25.8. Je fakt,ze na jidlo za syrova byly hodne svirave,malem jsem se jimi udusila :D16 :mrgreen:

Jani, já mám pocit, že loni jsem je ochutnávala na staré zahradě někdy později na podzim, co tam náhodou ptáci nechali, a dusila jsem se stejně. ALe teď u známých mě to fakt překvapilo, jak byly dobré. Jestli mají nějakou jinou odrůdu, nebo byly už tak vyzrálé, čert ví...No jsem zvědavá na toho Vikinga, jaký bude. Taky je ještě v květináči, neb řeším nerudovský problém...
MAtka z nich taky kdysi dělala marmeládu a zavařovala je jako brusinky, ale to mi přišlo stejně hnusný jako ty čerstvé, nedalo se to jíst.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Aronie

Příspěvekod Tchorik » 05 říj 2016, 21:51

Hmm, ja vím, kam s ním,jen to místo není pořád uvolněné a bůhví,jestli do zimy vůbec bude.

Já ti snad budu muset vzit tu aronii ochutnat,co bys na to řekla. Ale je fakt,že to asi je na způsob brusinek. Ale nám to fakt chutná.
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Aronie

Příspěvekod minka » 06 říj 2016, 08:48

Aleno, možná záleží na různých faktorech, nebo ti to prostě nechutná. Moje vnučka od malinka jí skoro nezralý rybíz, miluje kamčatku a aronii taky. Vnuk by to do pusy nedal. Totéž je s černým rybízem, někdo ani nemůže cítit tu vůni. Já jsem pár kuliček dala do mrazáku a jsem zvědavá, jestli to bude mít na chut´ vliv.
Uživatelský avatar
minka
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 350
Registrován: 04 čer 2013, 09:58
Bydliště: jindřichohradecko 475m/n.m.

Re: Aronie

Příspěvekod Alena » 06 říj 2016, 12:30

No, já jako malá jedla rybíz, angrešt, jablka, švestky a jahody jedině v zeleném stavu. Ta kopřivka parádní jaká z toho pak vždycky byla...

Tchoříku, spíš bych tě poprosila o recept, podle kterého jsi to dělala. Není recept jako recept, žejo... A i z jednoho receptu můžou vylézt u různých kuchařek zcela odlišné výsledky (ono totiž - mezi námi děvčaty - matka zamlada vařila výborně, ale teď na stará kolena se od ní nedá jíst vůbec nic. Jestli jednou dopadnu taky tak... S12 ) Až Vikinga někam zasadím a začne (možná, snad) tady v tom temném koutě plodit, tak abych věděla, co s ním (kromě zamražení).
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Aronie

Příspěvekod Jana » 06 říj 2016, 14:34

Já se připojím s prosbou o recept. Letos mi Nero plodil poprvé a taky poprvé jsem ho ochutnala a něco tak .... jsem dlouho neměla. Kdyby s toho šlo udělat něco poživatelného tak bych byla ráda. S6
Jana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 111
Registrován: 30 lis 2014, 03:56
Bydliště: Kněžmost Český ráj 246 n. m. n.

Re: Aronie

Příspěvekod Tchorik » 07 říj 2016, 10:51

Dávám tedy recept do receptů...

Jinak u nás kromě mě za syrova taky nechutná... Ale takhle jí baští a šťáva byla taky dobrá, když najdu recept, taky napíšu...
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků