Aronie

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Aronie

Příspěvekod Ramon » 16 úno 2011, 00:03

Odvaha není potřeba, za 15 minut hotovo a ček vidí :) Vůbec nic to není. Ty peníze, to už je horší :)
A můj názor na aronie je: že mi nechutnají :) nožná jsem je nejedl dost přemrzlý, ale byly hnusný :) do zahrady bych si to nedal :)
Lobkovice - Neratovice, Polabská nížina 167m.n.m.
Vlastník smokvoní: 0100, 0101, 0055 a 0056
Uživatelský avatar
Ramon
generál
generál
 
Příspěvky: 1475
Registrován: 11 srp 2009, 19:48

Re: Aronie

Příspěvekod Kohant » 16 úno 2011, 06:26

Tchorik píše: ...Asi budu muset zajet ke Kohantovi ochutnat ty jeho - jestli je rozdil v nasich mispulich nebo chutich...

Našel jsem že mišpule je léčivá. Přijeď a vyzkoušíme.

LékařMathioli uvádí ještě jeden „léčebný“ význam mišpulek, z jejího dřeva se „…vyrábějí výbornédřevce a důtky ke kolbám a k honění, které se také hodí k mazání hřbetů a ledví zlých anezbedných žen“.
Uživatelský avatar
Kohant
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1140
Registrován: 17 črc 2008, 21:23
Bydliště: severně od aminky 387-399 m n. m.

Re: Aronie

Příspěvekod Tchorik » 16 úno 2011, 10:54

Super, pozvani prijimam, masaz zad potrebuji, boli me uz dlouho a hodne S13 Ale jsem zvykla na jemnou a citlivou masaz, takze zadne sado maso S1
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Aronie

Příspěvekod Věra » 15 dub 2011, 19:30

Alena píše:Já jsem našla pro aronii jediné uplatnění - usušit a v zimě z toho dělat čaj. Jíst jsem to nedokázala na žádný způsob. A teď už ji neřeším - zůstala na zahradě, z níž jsem se musela odstěhovat.

Aleno, nevím, zda ještě aronii na zahradě máš, ale jíst se dá a je velice dobrá. Musí ale být zcela dozrálá a pak s ní šup do mražáku. V zimě pak jenotlivé kuličky do čaje - krásně to čaj obarví a chutná to jak borůvka. Zkus to!!! S6
Uživatelský avatar
Věra
ouško
ouško
 
Příspěvky: 68
Registrován: 22 bře 2011, 21:00
Bydliště: Liberec

Re: Aronie

Příspěvekod Alena » 15 dub 2011, 20:25

Věro, díky, vidíš, tohle mě nenapadlo, dát ji zmrazit. Sušená je na čaj dost nevhodná, protože je pořád tak tvrdá, že se v podstatě nedá ani po vymáčení v tom čaji pořádně rozmačkat. Zmrazená určitě bude lepší. Koupila jsem si teď nový keř (na staré zahradě byla roubovaná na jeřábu a moc se mi to nelíbilo) - jenom proto, že je to zdravé :mrgreen: Vždycky na podzim jsem se přemohla a baštila kuličky z keře, to se ještě jakžtakž dalo sníst. Jinak jsem tomu v žádné podobě nepřišla na chuť, ani zavařené, ani šťáva, prostě pořád trpké piliny.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Aronie

Příspěvekod Věra » 16 dub 2011, 07:10

Aleno, tak Ti přeji na zimu dobrou chuť. Jinak jseš celkem statečná - pojídat aronii v čerstvém stavu chce doopravdy velkou dávku sebezapření - a fakt, že je zdravá, na tom nic nemění. Mrazím ji ve velkém pro naše papoušky a kolikrát mají smůlu, protože jim v zásobách dělám velkou díru svým ujídáním. S6 S14
Uživatelský avatar
Věra
ouško
ouško
 
Příspěvky: 68
Registrován: 22 bře 2011, 21:00
Bydliště: Liberec

Re: Aronie

Příspěvekod Kohant » 16 dub 2011, 07:19

Normálně ji jím z keřů a chutná mi. Netušil jsem že jsem úchyl.
Uživatelský avatar
Kohant
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1140
Registrován: 17 črc 2008, 21:23
Bydliště: severně od aminky 387-399 m n. m.

Re: Aronie

Příspěvekod Alena » 16 dub 2011, 10:36

Asi máš nějaký dobrý klon, Kohante :D Ne, fakt, čerstvá z keře mi ještě přijde nejpoživatelnější. V jakékoli ostatní podobě hnus. Ale tu zamraženou zkusím - až mi ten 20cm velký keřík začne plodit :mrgreen:
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Aronie

Příspěvekod plautus » 17 dub 2011, 22:17

Kohant píše:Normálně ji jím z keřů a chutná mi. Netušil jsem že jsem úchyl.


Sme dvaja :lol: bohužiaľ som jediný komu chutí z rodiny tak mi ju vyhodili za plot kde mi ju obžierajú srnky S13
Uživatelský avatar
plautus
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 47
Registrován: 10 kvě 2009, 20:37
Bydliště: Bratislava

Re: Aronie

Příspěvekod ZdenekCernoch » 17 dub 2011, 22:22

Aronii taky můžu, jenže abych se o ni bil s našimi kosy na to nemám nervy. Ted zkoušíme i jeřáby od Radima Peška - Burka, Granatnaja a další :wink: Asi mám trochu divné chutě ale takové to lehce nakyslé ovoce prostě miluju. S7
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Aronie

Příspěvekod Alena » 17 dub 2011, 22:38

No mně tedy jeřáb přijde chuťově lepší než aronie :) Až najdu na zahradě místo, Granatnuju bych chtěla vyzkoušet. Zatím se mi to nepovedlo.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Aronie

Příspěvekod Tchorik » 18 dub 2011, 23:24

Jdu objednat ten Briliant, snad to vyjde a stavime se pro nej cestou na chalupu... Drzte mi palce S11 Jinak normalni aronie mi celkem chutna, ne ze bych neznala nic lepsiho, ale jsem schopna si behem courani po zahrade dobrovolne par kulicek natrhat a s chuti (a pomyslenim na zdravi) snist S5

Tak chybicka se vloudila, myslela jsem, ze ji maji v Nepomuckem N.O.S. a nenasla jsem ji??? Ze by vyprodano???
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Aronie

Příspěvekod Alena » 19 dub 2011, 00:08

Tchoříku, taky jsem ho tam nedávno už nenašla, zmizel. ALe zřejmě to nebude žádná škoda, chuť prý nestojí za nic :)
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Aronie

Příspěvekod Tchorik » 19 dub 2011, 08:32

Hmm, hodila jsem tam dotaz, psali, ze uz neni, mozna pry na podzim. Chut mozna nic moc, ale vypadal pekne. Zjistila jsem, ze klasickou aronii tam mame po puvodnich majitelich - roubovanou na kminku. No nic, tak uvidime. Ted spis premyslim, cim vyplnim diru po merunce Kioto, vypada, ze uz to brzy zabali... S3 S13
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Aronie

Příspěvekod Alena » 19 dub 2011, 09:08

Tchoříku, dej místo ní nějakou dobrou ryngli :) . Chuťově jsou výborné a do našich podmínek vhodnější než meruňky. Jakmile mi Leskora odejde, udělám to taky tak. Meruňky už pěstovat nebudu. I kdyby se občas nějaká úroda sklidila, netěší mě pohled na nemocné, trápící se stromy. S pokusy s teplomilným ovocem končím.
Hledám místo, kam zasadím mimo jiné ten dvaceticentimetrový keřík aronie, co mám už rok v květináči S15 Za jak dlouho začne plodit, neví někdo? Roubovaný na kmínku plodí hned, ale tenhle mrňous?
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 77 návštevníků