Broskve!

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Broskve!

Příspěvekod Alena » 29 úno 2016, 10:25

Já to neřeším, Marta kadeřavost ignoruje :lol:
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Broskve!

Příspěvekod Stanley_51 » 29 úno 2016, 14:44

Alena píše:Já to neřeším, Marta kadeřavost ignoruje :lol:

"Šťastná to žena"
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9208
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Broskve!

Příspěvekod Alena » 06 dub 2016, 15:41

Tak Marta letos konečně poprvé po všech těch peripetiích s přesazováním a stěhováním a usycháním a opakovaným rašením pořádně kvete a dokonce jsem na ní viděla i jednu včelu. Jestli nepomrzne, tak se snad konečně dozvím, jakou má chuť a kdy vlastně zraje, protože já ji koupila s tím, že začátkem srpna, a na netu jsem se dočetla, že na přelomu srpna/září. Kdyby to tu četla Věra (myslím, že psala, že ji má, ale už jsem ji tu dlouho nezaregistrovala) - mohla by napsat, kdy jí zraje?
Jinak jsem já blbec zase neodolala a přikoupila ještě Favoritu Morettini, i když už na té mrňavé zastíněné zahradě není vůbec, ale vůbec žádné místo, a vmáčkla ji na záhon mezi okrasné kytky :D11 Holt budu jednu broskvoň muset stříkat jako vzteklá a s druhou nic.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Broskve!

Příspěvekod chemik909 » 07 dub 2016, 17:19

minulý rok na jar vysadené Flamingo a Redheaven. Flamingo narostlo parádne, Red menej, ale vzhľadom na nedostatok vody sa nie je čomu čudovať, omlouvam se za všudepřítomní bordýlek, ale na podzim sa stavalo a teraz na jar a leto by sa malo tiež, takže stavebný materiál je všade kde vošiel.

Obe nasadili na kvet a to dosť hodne, premýšľam že na Flamingu by som nechal na ochutnanie 1-2 plody, v skutočnosti je ovela väčšia a robustnejšia ako to vizerá na foto.

Flamingo
Obrázek
image hosting without account

Redheaven
Obrázek
imag
MArtin
Uživatelský avatar
chemik909
člen
člen
 
Příspěvky: 491
Registrován: 09 led 2013, 18:45
Bydliště: Ostrava

Re: Broskve!

Příspěvekod jaro » 10 dub 2016, 22:19

Obrázek
gif image hosting Takto fantasticky nam kvitne fantasia v SP.
jaro
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 210
Registrován: 14 zář 2014, 00:44
Bydliště: Stropkov SR 200m.n.m.

Re: Broskve!

Příspěvekod jardos » 11 dub 2016, 07:14

Jaro vidim, ze sa velmi s jej strihom neparas. Ja zas riesim problem prave na margo strihu, ktory som urobil teraz na jar. Tesne pod odstranenymi konarmi sa mi objavili otvorene rany. Vypada to tak, akoby do tychto konarov este chcela prudit miazga a ked zisti, ze tam konar uz nie je, tak praskne kora a miazga vyteka von. Objavilo sa to vcera po dazdoch, ktore vsak neboli vydatne. Este nikdy som nic podobne nevidel. Koru teraz orezavam po trevo a ranu zatieram balzamom. Strom inak krasne nakvitol, uz je po odkvete a krasne rasi. Neviete, co alebo cim to sakra moze byt???
Obrázek
image hosting 30 mb
jardos
oficír
oficír
 
Příspěvky: 502
Registrován: 09 úno 2010, 15:35
Bydliště: Reca-Senec, 124 m.n.m

Re: Broskve!

Příspěvekod Radim K » 11 dub 2016, 10:59

Asi to bude kombinace srážek a hlubšího řezu. Jakou máš podnož? Mandloň? Broskvovému semenáči se asi u Vás dařit nebude, ne?
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1900
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Broskve!

Příspěvekod jardos » 11 dub 2016, 11:33

Radim u mna je urodna cernozem a broskynove semenace tu rastu hocikde aj popri cestach...staci zahodit pecku na zem. Preto mi to cele akosi nesedi...
jardos
oficír
oficír
 
Příspěvky: 502
Registrován: 09 úno 2010, 15:35
Bydliště: Reca-Senec, 124 m.n.m

Re: Broskve!

Příspěvekod brano70 » 11 dub 2016, 11:59

Takto fantasticky nam kvitne fantasia v SP.[/quote]

Jardos, moze to byt mimoriadne intenzivnym prudenim miazgy (bolo velmi teplo) a jej pretlakom cez koru, kedze nemala kde priamo prudit a cely konar nad tym miestom je odstraneny. To je moj nazor.
brano70
 

Re: Broskve!

Příspěvekod Radim K » 11 dub 2016, 12:02

Tak pokud se jim daří, tak pak ano, spíš jsem se domníval, že u Vás na JZ SK bude právě typicky suchá alkalická půda, ideální pro mandloň jako podnož :) .
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1900
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Broskve!

Příspěvekod jardos » 11 dub 2016, 16:55

Hosi ale co s tym? Ja som to orezal, resp som obrezal tu odstavajucu koru a poriadne zatrel balzamom. Nechcem koli tomu odrezavat cele konare, verim ze sa zahoja a bude vse ok.
jardos
oficír
oficír
 
Příspěvky: 502
Registrován: 09 úno 2010, 15:35
Bydliště: Reca-Senec, 124 m.n.m

Re: Broskve!

Příspěvekod milas » 11 dub 2016, 17:20

Žeby Děd Moroz? U nás bolo 2x -2 a mám to na čínských kiwi.....tvrdo zrezať....a narastú ti pekné nové letorasty,bohužiaľ tohtoročná úroda nebude...
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2582
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: Broskve!

Příspěvekod jardos » 11 dub 2016, 19:11

Tu sme ale Ded Moroza nemali. Viem ze Piestany ano ale tu nas to obislo. Toto mam pocit ze vyslovene suvisi s tokom miazgy. A je to vzdy pri resp. pod odrezanym konarikom. Kedze som rezal hlavne v hornej casti tak ani hlbsim rezom by som o velku cast urody neprisiel, mozno cca 15%. Ale verim ze to uz skoncilo a rany sa po zatreti balzamom zacnu hojit. No a rez budem robit v auguste spolu s vylamovanim letorastov priebezne. Nech sa vyhnem jarnemu rezu aby sa to uz neopakovalo. Pisal som kade tade ale nik nema priame vysvetlenie.
jardos
oficír
oficír
 
Příspěvky: 502
Registrován: 09 úno 2010, 15:35
Bydliště: Reca-Senec, 124 m.n.m

Re: Broskve!

Příspěvekod jaro » 11 dub 2016, 21:28

Jardos,mudra rec,rez broskyn ,nektariniek si nechaj po zbere plodov,vtedy je to pre nich najmenej bolestive a rany sa do zimi pekne zahoja.Vyhnes sa skaredym prasklinam kory,ci uz intenzivnym prudenim miazgy alebo vplyvom mrazu,aspon u mna to tak funguje.
jaro
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 210
Registrován: 14 zář 2014, 00:44
Bydliště: Stropkov SR 200m.n.m.

Re: Broskve!

Příspěvekod Tchorik » 14 dub 2016, 10:02

Tak já nevím, každoročně řežu broskev po odkvětu a poměrně hluboko, ale tohle se mi ještě nestalo... Doufám, že se to nestane ani letos, právě se na to během tohoto nebo spíš příštího týdne chystám... S2 Jinak taky vylamuju a sice ne každý rok, jen když je tak nějak čas, tak řežu i v srpnu.
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků