Broskve!

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Broskve!

Příspěvekod Josef » 23 dub 2022, 11:38

Pro BXL: Momentálně co jsem mohl, to mám všechno na těchto slivoňových podnožích. Tak jak budu něco dělat, rád vyfotím. Můj známý nedá dopustit také na podnož myrobalán, tady jsou na něm skoro všechny nové odrůdy švestek a pološvestek. V těchto půdách jde tato podnož také velmi dobře bez problémů. Akorát to jsou potom větší stromy, chce to hodně místa, což tady každý u domu máme. Asi jediné pozitivum. Ten má většinu těchto stromů na myrobalánech, no a prospívají také dobře, pokud v květnu nezmrznou květy. Tento rok je to vše nějak posunuté i u nás. Já se s tím nepářu, když mám čas, tak si hraju. Kdo si hraje, tak nezlobí. Co mě zatím ještě nechytlo, tak to je pěstování čehokoliv v květináčích. Obdivuji nadšení některých pěstitelů, že to přenáší různě z domu ven a zpět. Na tohle opravdu už bych čas určitě neměl.
Tak ať se daří.
Josef
oficír
oficír
 
Příspěvky: 622
Registrován: 04 bře 2022, 14:01
Bydliště: Žďársko, 560 m.n.m - Vysočina

Re: Broskve!

Příspěvekod BXL » 25 dub 2022, 21:32

Ďakujem, skúsim to. Uvidíme.
BXL
oficír
oficír
 
Příspěvky: 522
Registrován: 01 lis 2011, 10:01
Bydliště: skoro LC,254 m n.m

Re: Broskve!

Příspěvekod Josef » 29 dub 2022, 07:53

Tak se to i u nás na Vysočině rozjelo, krásně kvete Redhaven, meruňka kioto, raná švestka Tipala. Ráno sice -1, škrabaly se skla u aut, ale vypadá to zatím snad dobře.
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Josef
oficír
oficír
 
Příspěvky: 622
Registrován: 04 bře 2022, 14:01
Bydliště: Žďársko, 560 m.n.m - Vysočina

Re: Broskve!

Příspěvekod johny2 » 29 dub 2022, 09:22

Josef, si si isty, ze na obrazku mas odrodu Redhaven? Ta ma uplne iny typ kvetu... U nas uz odkvitla tak pred dvomi tyzdnami.
johny2
ouško
ouško
 
Příspěvky: 50
Registrován: 17 zář 2016, 23:08
Bydliště: Bratislava USDA 7b

Re: Broskve!

Příspěvekod Brano70 » 29 dub 2022, 10:44

Josef píše:Tak se to i u nás na Vysočině rozjelo, krásně kvete Redhaven, meruňka kioto, raná švestka Tipala. Ráno sice -1, škrabaly se skla u aut, ale vypadá to zatím snad dobře....


Johny ma pravdu, asi to nebude Redhaven, ten ma mat zvoncekovity typ kvetu, tvoja broskyna ma evidentne kvety miskovite (ruzovite)...
Uživatelský avatar
Brano70
oficír
oficír
 
Příspěvky: 507
Registrován: 19 úno 2017, 19:38
Bydliště: Žibritov,okr. Krupina(SR),500mn.m.;USDA7a; Rézhegy (Belianske kopce),155 m n.m., USDA7b/8a

Re: Broskve!

Příspěvekod Josef » 30 dub 2022, 08:03

Díky za info. Rouby jsem dostal od známého jako Redhaven. Tak tedy potom nevím, co to vlastně pak mám za odrůdu. Důležité je ale to, že téměř pravidelně v rámci svých možností tady plodí. Ale poptám se, co mně to vlastně dal. Přes všechno jsem mu za ty rouby vděčný. Kupované, různé odrůdy, mně po 3 -5 letech vždy odešly. Hlavně, že roste a plodí, ať už je to cokoliv. Ale ještě jednou děkuji.
Josef
oficír
oficír
 
Příspěvky: 622
Registrován: 04 bře 2022, 14:01
Bydliště: Žďársko, 560 m.n.m - Vysočina

Re: Broskve!

Příspěvekod Bullets » 30 dub 2022, 12:32

My máme doma 2 stromky přímo z pecky :D a broskve jsou ze stromu výborné i násada je u nás bohatá :) jen stromej nevydrží tak dlouho jako ten roubovaný a třeba po 10 letech se vymění za druhý
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 564
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: Broskve!

Příspěvekod Josef » 01 kvě 2022, 08:20

Pro Johny2: Kamarád, od kterého jsem rouby dostal tvrdí, že on ji kupoval již naroubovanou na slivoňové podnoži jako Redhaven. Cedulka žádná u ní nebyla, tak i on ji bere jako Redhaven. Tak je to asi i možná nějaká jiná odrůda broskve, já to podle květu nepoznám, takový odborník nejsem, ale nevadí, jsem s ní spokojen, zdravě roste a má krásné velké a chutné plody. To je hlavní. Tady dozrává až koncem srpna, začátkem září.
Josef
oficír
oficír
 
Příspěvky: 622
Registrován: 04 bře 2022, 14:01
Bydliště: Žďársko, 560 m.n.m - Vysočina

Re: Broskve!

Příspěvekod Stanley_51 » 01 kvě 2022, 21:36

Zaplať Pán Bůh za opožděné kvetení. Nektarina Harco a vedle zasazená broskev Redhaven teprve teď kvetou a vyhnuly se tím pádem jarním mrazíkům.
Obrázekphoto url
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9218
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Broskve!

Příspěvekod johny2 » 01 kvě 2022, 23:52

Josef, to je ok, hlavne, ze si spokojny s kvalitou a chutou plodov.
Ja pestujem broskyne cca 30 rokov, na zaciatku som mal mnoho odrod od skorych az po neskore, aby som pokryl ovocim celu sezonu. Vsetko som si ockoval sam hlavne do semenacovych podpnikov na spiace ocko. Nakoniec som to v poslednej dobe vzdal a zostal som prave len pri odrode Redhaven, ta podla mna nema konkurenciu po vsetkych strankach. U mna zacina dozrievat obycajne v prvej tretine augusta. Okrem toho mam uz len nektarinky a ploske broskyne na priamy konzum.
johny2
ouško
ouško
 
Příspěvky: 50
Registrován: 17 zář 2016, 23:08
Bydliště: Bratislava USDA 7b

Re: Broskve!

Příspěvekod Josef » 04 kvě 2022, 09:30

Tak tohle by měla být nektarinka Harko. Doufám, že je to snad Harko. Rouby jsem před lety dostal jako nektarinku Harko. Nektarinka to opravdu je, plodí celkem pravidelně, ale jestli je to opravdu Harko po zprávě s Redhaven, to skutečně nevím, podle květu to nepoznám.
Obrázek

Obrázek
Josef
oficír
oficír
 
Příspěvky: 622
Registrován: 04 bře 2022, 14:01
Bydliště: Žďársko, 560 m.n.m - Vysočina

Re: Broskve!

Příspěvekod mates » 26 kvě 2022, 14:18

Dělají vám někomu broskve siamská vícerčata? Mě to udělaly loni poprvé a i když jsem si na pár kusech vyzkoušel jejich životaschopnost, tak letos nechávám jen jeden plod. Loni jsem nechal pár zdvojených, jak postupně rostly, tak se stopka roztrhla. Vždycky velikostně pro některý z dvojice plodů bylo stopky víc a často se pak u toho menšího utrhnul zbytek stopky úplně, takže při sklizni byl jeden plod větší než druhý a ten menší nebyl chuťově nic moc.

letos před probirkou
Obrázek

Obrázek

Obrázek


loňská úroda, ta samá dvojice ze dvou pohledů
Obrázek

Obrázek
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 573
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Broskve!

Příspěvekod Satan » 28 čer 2022, 21:21

Redhaven po kobercovém náletu krup .
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Broskve!

Příspěvekod antarian » 29 črc 2022, 18:00

Musim rict ze nektarinky jako kazdy rok delaji radost a zacinaji dozravat.

Behem dovolene mi tedy tak 30 kousku shnilo, ale vzhledem k tomu kolik toho je tak to zase tak nevadi a chytnul jsrm to vcas tak to byla jen takova dodatecna probirka :-) na jare sem to probral, ale jako vzdy jen tak 50% musel byvh dat tak 80% pryc a vzdycky na to nejak nemam srdce a tak radsi kazdej den kontroluju :-)

Obrázek

Takova ukazka jak by to nemelo vypadat :-))))
Obrázek

Obrázek

Musim to tak ob den kontrolovat kvuli tomu :-)
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Broskve!

Příspěvekod Stanley_51 » 31 črc 2022, 21:59

Nektarinkám chybí voda, nestačím zalévat. Holt budou menší...
Obrázek
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9218
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků