Broskve!

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Broskve!

Příspěvekod papajavti » 20 dub 2010, 22:18

Dnes jsem koukal a me taky zmrzly .. sem tam naky kvet, ale listove pupeny jedou OK .... ale nekvete i na novem dreve nahodou? Ted koukam na tuto fotku z lonskeho roku ...
[IMG=http://img94.imageshack.us/img94/4274/broskev.th.jpg][/IMG]
Uživatelský avatar
papajavti
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2716
Registrován: 05 srp 2007, 17:20
Bydliště: Moravský Krumlov, 270m.n.m Bpv

Re: Broskve!

Příspěvekod Tchorik » 22 dub 2010, 21:54

Tak u nas uz to kvete, tim vas samozrejme nechci drazdit :D10 S1
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Broskve!

Příspěvekod Stanley_51 » 29 dub 2010, 22:18

Nektarinka už rozkvetla, s broskví je to horší, nějak holka hapruje.
Obrázek
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Broskve!

Příspěvekod Tchorik » 01 kvě 2010, 23:39

U nas odkveteno a ted uz i ostrihano - letos asi uroda nebude, nejak jsem se do tech nuzek oprela S7

Obrázek

Obrázek

Jeste pro inspiraci posilam fotky moji Balkonelly - mam z ni fakt radost! Zajimave je, ze ze zacatku byly kvety hodne svetle a ted je barva uzasne syte ruzova.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Broskve!

Příspěvekod romkrom » 02 kvě 2010, 16:10

Při sázení broskve došlo ke sporu mezi mnou a otcem. Pořád mi nutil dřevěnou desku abych ji zahrabal s broskví tak, aby ji chránila před sluncem z jihu těsně vedle kmenu. Že pak časem uhnije a strom ze začátku nevyprahne od slunce. Mě to připadá jako blbost, radši bych ji chránil ze severu a to až na podzim omotáním látkou. Kromě toho, ta deska brání růstu kořenů na jih a to mi přijde u tak citlivého stromu moc riskantní. Kdo má teda pravdu?
Uživatelský avatar
romkrom
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 342
Registrován: 01 kvě 2010, 10:39
Bydliště: Kroměřížsko

Re: Broskve!

Příspěvekod Tchorik » 02 kvě 2010, 23:22

Ja osobne bych tam desku nezahrabavala, ale souhlasim s otcem, ze je treba spis chranit z jihu. Ale myslim, ze by stacilo tu desku v zime oprit o kmen a ten kmen timto pristinit. Mezi nami - nedelam ani jedno z tech vasich opatreni. Ale na druhou stranu, je mozne, ze se mi to vymsti. Ale stale si myslim, ze vic vadi silne slunce v lednu nebo v unoru a nasledny mraz.

Ja bych potrebovala najit nekoho v okoli Plzne, kdo ma hezky zapestovanou nekolikaletou broskvon. Ta moje vypadala moc pekne, ale ted po par letech se mi to libit prestava, kazdym rokem je minimalne o pul metru vys, za chvili budu muset na stafle a to se mi nechce.
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Broskve!

Příspěvekod papajavti » 19 kvě 2010, 14:47

Kvety zmrzly, ty 3 co kvetly spadli, dalsi vyvoj je danej prubehem letosniho jara ... nebyla aplikovana zadna chemie, zatim nebyla nikdy nutna.
Obrázek
Uživatelský avatar
papajavti
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2716
Registrován: 05 srp 2007, 17:20
Bydliště: Moravský Krumlov, 270m.n.m Bpv

Re: Broskve!

Příspěvekod vlado69 » 19 kvě 2010, 15:29

Nebyla nutná chemie!?! No já to vidím na totálně rozjetou kadeřavost (soudím z prťavého obrázku, takže se možná pletu) a přijdeš o všechny listy.
vlado69
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 330
Registrován: 17 lis 2008, 23:10
Bydliště: Kutná Hora

Re: Broskve!

Příspěvekod Ramon » 19 kvě 2010, 15:39

romkrom píše:Při sázení broskve došlo ke sporu mezi mnou a otcem. Pořád mi nutil dřevěnou desku abych ji zahrabal s broskví tak, aby ji chránila před sluncem z jihu těsně vedle kmenu. Že pak časem uhnije a strom ze začátku nevyprahne od slunce. Mě to připadá jako blbost, radši bych ji chránil ze severu a to až na podzim omotáním látkou. Kromě toho, ta deska brání růstu kořenů na jih a to mi přijde u tak citlivého stromu moc riskantní. Kdo má teda pravdu?



Pravdu máte oba a nikdo..
se stíněním z jihu má pravdu otec, ale desku bych určitě nezakopával. Je vhodné kmínek stromku stínit 1. rok celý, ale v dalších letech stačí, když se bude stínit řekněme od Nového roku do dubna (záleží na lokalitě). Někdo nestíní nijak a zatím mu to vše prochází, ale jistota je jistota.
Omotání látkou taky není zrovna fajn. Látka bude nasakovat vodu a nakonec stromu akorád uškodí, místo aby ho uchránila, použví se juta, která má pro tento způsob ochrany asi nejelpší vlastnosti. Ale musí být dodržena pravidla jako třeba omotávat od spodu nahoru,a by se překrývala jako střecha..
Podle testů jedné německé firmy je na ochranu kmínku nejlepší použít rákosovou rohož. Až bude čas, tak na w.fikovníky.com ten test zveřejním.
Lobkovice - Neratovice, Polabská nížina 167m.n.m.
Vlastník smokvoní: 0100, 0101, 0055 a 0056
Uživatelský avatar
Ramon
generál
generál
 
Příspěvky: 1475
Registrován: 11 srp 2009, 19:48

Re: Broskve!

Příspěvekod papajavti » 19 kvě 2010, 15:42

Predesle roky nebylo potreba ... letos to zrejme nutne bylo, ale kdo to ma pak jest :-)
vlado69 píše:Nebyla nutná chemie!?! No já to vidím na totálně rozjetou kadeřavost (soudím z prťavého obrázku, takže se možná pletu) a přijdeš o všechny listy.
Uživatelský avatar
papajavti
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2716
Registrován: 05 srp 2007, 17:20
Bydliště: Moravský Krumlov, 270m.n.m Bpv

Re: Broskve!

Příspěvekod triodyn » 19 kvě 2010, 16:46

Já kdybych to nepostříkal,tak tam nic nebude,jinak jsem papapjavti dopadl úplně stejně,i přes dvojtý postřik je to nakrabacené,ale neva,stejně květy komplet vymrzly.
Ramone,ten rákos je super nápad. S14 ,použiju,protože mrazové škody se u mně opakují a ten rákos vydrží dost dlouho.
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Re: Broskve!

Příspěvekod Ramon » 19 kvě 2010, 17:45

Není to můj nápad :) vyzkoumala to jedna firma, zkoušeli všemožný materiály. Od Juty rákosu, dřeva, přes papír až po balící folii :D
Avšak staří zahradníci (1. republika) tohle všechno dávno věděli, jen ta kultůra zahradničení u nás vymřela za těch 40 let potírání všeho dobrého.
Lobkovice - Neratovice, Polabská nížina 167m.n.m.
Vlastník smokvoní: 0100, 0101, 0055 a 0056
Uživatelský avatar
Ramon
generál
generál
 
Příspěvky: 1475
Registrován: 11 srp 2009, 19:48

Re: Broskve!

Příspěvekod papajavti » 19 kvě 2010, 18:30

triodyn píše:Já kdybych to nepostříkal,tak tam nic nebude,jinak jsem papapjavti dopadl úplně stejně,i přes dvojtý postřik je to nakrabacené,ale neva,stejně květy komplet vymrzly.
Ramone,ten rákos je super nápad. S14 ,použiju,protože mrazové škody se u mně opakují a ten rákos vydrží dost dlouho.


Aha, takze myslis, ze to ani nema smysl? Me to udelala az letos ... zima, vlhkost.
Uživatelský avatar
papajavti
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2716
Registrován: 05 srp 2007, 17:20
Bydliště: Moravský Krumlov, 270m.n.m Bpv

Re: Broskve!

Příspěvekod milas » 19 kvě 2010, 20:22

papajavti píše:Kvety zmrzly, ty 3 co kvetly spadli, dalsi vyvoj je danej prubehem letosniho jara ... nebyla aplikovana zadna chemie, zatim nebyla nikdy nutna.
Obrázek


No vidíš,ja som aplikoval 3x chemiu a mam to isté...skrútené listy..... :D17
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2582
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: Broskve!

Příspěvekod triodyn » 19 kvě 2010, 20:59

papajavti píše:
triodyn píše:Já kdybych to nepostříkal,tak tam nic nebude,jinak jsem papapjavti dopadl úplně stejně,i přes dvojtý postřik je to nakrabacené,ale neva,stejně květy komplet vymrzly.
Ramone,ten rákos je super nápad. S14 ,použiju,protože mrazové škody se u mně opakují a ten rákos vydrží dost dlouho.


Aha, takze myslis, ze to ani nema smysl? Me to udelala az letos ... zima, vlhkost.

Každý má jiné podmínky,u nás je všelijakého svinstva,takže kdybych nepoužíval postřiky,tak to bude skomírat a nemá cenu se do ničeho pouštět,ale jestli ty nestříkáš a v pohodě-až na letošek-tak to ti závidím,u nás když jsou z jara mlhy,tak je na háklivějších věcech hned padlí.-třeba
Postřik proti kadeřavosti určitě funguje,ale někdy jsou na jaře a koncem zimy podmínky-(vyšší teploty nad 5C a déšt-ktrerý postřik umyje),které nepřemůže ani ten postřik(ale určitě to ztlumí)
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 návštevníků