Broskve!

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Broskve!

Příspěvekod papajavti » 19 kvě 2010, 21:04

My jsme tu zrovna srazkovy slabsi oblast, coz ovsem plati pokud chodi srazky od zapadu .. tj. tradicni cestou, to je tu sucho. Loni to tu bylo na pestovani rejze, a letos to vypada velice podobne, akorat,ze loni bylo podstatne tepleji.
Uživatelský avatar
papajavti
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2716
Registrován: 05 srp 2007, 17:20
Bydliště: Moravský Krumlov, 270m.n.m Bpv

Re: Broskve!

Příspěvekod Majk » 19 kvě 2010, 21:08

Na rejži je ještě zima, chvilku bych s výsadbou do rýžoviště ještě počkal :lol:
Uživatelský avatar
Majk
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 627
Registrován: 08 dub 2008, 08:30
Bydliště: Orlické podhůří

Re: Broskve!

Příspěvekod paloo » 19 kvě 2010, 21:21

Majk píše:Na rejži je ještě zima, chvilku bych s výsadbou do rýžoviště ještě počkal :lol:

Majku sa smeješ,no videl som reláciu a komanči pri Dunajskej Strede vypestovali 20 vagónov ryže :shock: za akú cenu neviem no dokázali...
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Broskve!

Příspěvekod papajavti » 19 kvě 2010, 21:26

Jooo to byly borci, porucili vetru desti ....
Uživatelský avatar
papajavti
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2716
Registrován: 05 srp 2007, 17:20
Bydliště: Moravský Krumlov, 270m.n.m Bpv

Re: Broskve!

Příspěvekod Majk » 19 kvě 2010, 21:29

Tohle jsou zajímavé experimenty... Škoda, že je to většinou hodně nerentabilní. Já například zase četl o pokusném pěstování čajovníku na Moravě s docela dobrým výsledkem.

No, abychom se snad zase od rýže vrátili k broskvoním. Taky jsem jednu míval u zdi pod balkonem. Každým rokem se zhoršující kadeřavost mě ale od pěstování odradila a tak jsem s ní zatopil.
Uživatelský avatar
Majk
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 627
Registrován: 08 dub 2008, 08:30
Bydliště: Orlické podhůří

Re: Broskve!

Příspěvekod Pedro » 21 kvě 2010, 09:59

milas píše:
papajavti píše:Kvety zmrzly, ty 3 co kvetly spadli, dalsi vyvoj je danej prubehem letosniho jara ... nebyla aplikovana zadna chemie, zatim nebyla nikdy nutna.
Obrázek


No vidíš,ja som aplikoval 3x chemiu a mam to isté...skrútené listy..... :D17

Taky jsem letos stříkal, ač to nerad dělám, a výsledek je taky neuspokojivý. Totální kadeřavost. To počasí je na to děsné. Co teď s tím? Listy opadají to je jasné, ale co to postříkat ještě teď, aby nové výhony neskončili stejně? Bohužel některé roky při tak silné kadeřavosti odcházejí celé rostliny :(
Pedro
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 256
Registrován: 15 bře 2010, 17:14
Bydliště: Vyškov nadm. v. 254m

Re: Broskve!

Příspěvekod Alena » 21 kvě 2010, 11:49

Teď to stříkat proti kadeřavosti už nemá smysl. Jediné, co můžeš udělat, je přihnojit na list, aby se strom trochu vzpamatoval a snáze obnovil listy. Někde jsem četla, že je důležité postříkat mědnatými přípravky na podzim po opadu listů a pak v zimě, třeba už v lednu a v únoru, když teplota přesáhne - teď nevím přesně - asi 7-8 stupňů, naposledy pak při nalévání pupenů, ale to už ne mědí ani sírou. Později už je to naprosto zbytečné. Postřik musí dokonale smáčet celý strom, jinak přeživší spory na jaře listy napadnou. Jestli to někde najdu, tak to sem dám.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Broskve!

Příspěvekod Stanley_51 » 21 kvě 2010, 12:00

Já to dělám přesně podle tohoto postupu ( Alena ) a protože moje broskev není rezistentní proti kadeřavosti, je to při tomto počasí stejně houby platné. Pak už nastupuje mechanická práce. Nečekej na nic a napadené listy každý den otrhávej a likviduj. Pokud stromek není totálně vysílený, obrost se obnoví zdravím listovím. Dělám to takhle každý rok, protože u nás jsou jara vlhká a studená. Jestli broskev ponecháš svému osudu, můžeš jí rovnou vykopat a spálit, neboť zajde. Obrázek
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Broskve!

Příspěvekod Alena » 21 kvě 2010, 12:11

U nás je zima a déšť taky pořád, ale broskvoně mám letos bez kadeřavosti. Jenže jsou ještě malé, takže jsem je mohla pořádně "omýt "postřikem. U velkých stromů to nejde, to se prostě důkladně udělat nedá. Taky to dělám nerada, ale říkám si, že tři postřiky mimo vegetaci pořád nejsou taková hrůza, jako když se koupí broskev z krámu, která jich má za sebou mnohem víc, a navíc to prý stříkají spoustou chemie i ve skladech, aby jim to vydrželo "čerstvé".
Navíc jsou zajímavá srovnání chemických postřiků a tzv. přírodních občas v Zahrádkáři - třeba tam psali o výluhu z vratiče nebo tabáku, který je "přírodní, a tudíž ekologický", ale zabije všechen hmyz včetně užitečného, zatímco selektivní chemie působí jen na určité škůdce a ty zbylé zničí ten užitečný hmyz. Rovněž tak prý třeba kofein z kávové sedliny, používaný proti slimákům, působí jedovatě i na jiné živočichy.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Broskve!

Příspěvekod triodyn » 21 kvě 2010, 15:48

Rozhodně ty nakrabacené části listů otrhávat a do popelnice,jinak se s toho broskev nedostane do konce vegetace,postřik -žádný.Přihnojit cereritem.
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Re: Broskve!

Příspěvekod Alena » 21 kvě 2010, 19:09

Lepší než ten cererit je prý nějaké listové hnojivo, strom ho má rychleji k dispozici. Používám ten Hycol Z, zřejmě by možná byl dobrý i ten Lignohumát, jak ho tu zmiňoval Stanley. Mají mít na rostliny protistresové účinky.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Broskve!

Příspěvekod romkrom » 21 kvě 2010, 21:12

Taky jsem začal hned na začátku odtrhávat části listů s postižením a ono to funguje. Další listy jsou zdravé a ty částečně odtrhané dorostly do normální velikosti ale v utrženém tvaru. Asi to tak udělám i příští rok, bez chemie.
Uživatelský avatar
romkrom
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 342
Registrován: 01 kvě 2010, 10:39
Bydliště: Kroměřížsko

Re: Broskve!

Příspěvekod Stanley_51 » 22 kvě 2010, 10:05

Pokud preventivně nezasáhneš proti kadeřavosti postřikem, bude to rok od roku horší a broskev ti nakonec stejně zajde. Takže to funguje pouze když jednou opomeneš postřik. Houba by se ve stromku usídlila a už bys to nezachránil. Odtrhávání je čistě pomocná akce. Já potom stříkám ještě na list Lignohumátem a je to v pohodě.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Broskve!

Příspěvekod Pedro » 24 kvě 2010, 08:53

Tak díky za odpovědi. Jen nevím jak to prakticky provedu. Je to třímetrový strom se spoustou listů :D16
Kdyby alespoň začlalo svítit sluníčko a už nebylo takové vlhko :!: U nás každý den prší a tak se nemůžu ani do zahrady pořádně dostat. Natož půl dne trhat listy :D .
Pedro
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 256
Registrován: 15 bře 2010, 17:14
Bydliště: Vyškov nadm. v. 254m

Re: Broskve!

Příspěvekod vaclav sejkora » 24 kvě 2010, 09:22

No vidíš a u nás pořád ani kapka, určitě bych měnil.
vaclav sejkora
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1847
Registrován: 15 črc 2007, 12:07
Bydliště: moravský písek, 177 m.n.m

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků