Broskve!

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Broskve!

Příspěvekod milas » 06 dub 2017, 07:39

paloo píše:Ani na jednej broskyni ani jeden kvet.Asi bola zima ako sa patrí :(


Na broskyniach ani jeden lístok,všetko kvet... :D15
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2582
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: Broskve!

Příspěvekod Jožka » 06 dub 2017, 17:40

Tak to u nas broskve kvetou jak o závod, ale ještě není vyhrané až přejdou ti zmrzlíci.
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1176
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Broskve!

Příspěvekod paloo » 06 dub 2017, 19:21

milas píše:Na broskyniach ani jeden lístok,všetko kvet... :D15

Toho dobermana už nemáš,že S1
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Broskve!

Příspěvekod Alena » 24 dub 2017, 16:03

Tak mě počasí posledních let přivedlo na myšlenku, že bych měla přehodnotit svou nechuť k různým zakrslíkům a zkusit si pořídit nějakou tu Balkonelu, páč ta se aspoň nechá přenést před hrozícími mrazy dovnitř a zachránit jakous takous úrodu. Kdo ji máte a komu už plodila, jakou má chuť? Stojí to za pěstování, nebo se mám na ni vybodnout?
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Broskve!

Příspěvekod Pavel_CZ » 24 dub 2017, 18:54

S balkonelou zkusenost nemam, ale pokud mas stromek v kontejneru tak nevyroste, tzn. muzes ho mit klidne na GxN Garnem, GF677 nebo jine bujne podnozi a v kontejneru to stejne bude maly stromek. V Americe tak lidi co nemaji misto pestujou bezne, maji sice jenom par plodu, ale lepsi neco, nez nic.
Jsou tam i silenci, co pestujou merunky, japonske slivone, broskvone ve sklenicich. Ve statech jako Texas atd, kde je pocasi jak na houpacce ani jinou moznost nemaji.
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 407
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

Re: Broskve!

Příspěvekod Alena » 25 dub 2017, 07:38

Hm, s pěstováním normální broskve v kontejneru mám zkušenost špatnou, plody mrňavé a chu'tově nestály za nic. No nic, asi se na to vybodnu a dám přednost kytkám, kterým tyhle každoroční mrazy nevadí (šípky a černý bez jsou jistota vždycky, žejo :mrgreen: ).
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Broskve!

Příspěvekod Jana » 25 dub 2017, 09:25

Alenko já koupila broskev a nektarinku ve výprodeji v baumaxu před 2 lety před zimou. Jsou v květináči. Celou dobu byly na zahradě v koupeném substrátu. Korunka taky nic moc. A v létě měla broskev jeden plod- veliký šťavnatý a chuťově prostě božský :D :D :D . Už jsou v zemi a krásně obě nakvetlé :D :D :D :D Chtěly ale hodně vody kolikrát jsem myslela že uhnijí, letos v zimě byly venku jen zaházené sněhem.
Jana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 111
Registrován: 30 lis 2014, 03:56
Bydliště: Kněžmost Český ráj 246 n. m. n.

Re: Broskve!

Příspěvekod Alena » 25 dub 2017, 09:34

Jani, a to byly zakrslé odrůdy, nebo normální?
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Broskve!

Příspěvekod Jana » 25 dub 2017, 09:56

Normální Fairhaven a nektarinka Stark Red Gold. Ani jsem je nehnojila jak jsem je přinesla tak tam byly. Na Balkonely mám taky spadeno ale časem zatím sázím velké stromky :D :D :D :D Květináče byly v průměr cca 25 cm tak nic velkého. Já bych se nebála pěstovat normální strom ve větším kýbli nebo malťáku a v případě mrazů odnést někam na chráněné stanoviště. Když mi přijdou stromky a nemám čas je zasadit tak je dám do velkého kýblu s hlínou a počkají až mám čas. Přes zimu jsem měla 3x Naschi a 2x blůmu ty už jsou v zemi a momentálně tam mám 3x broskev a 3x meruňku až bude čas :D :D :D :D Ještě k těm broskvím, moc nepřirůstaly jen tak decentně, doufám že volné půdě to doženou. Pro květináčovou výsadbu spíš výhoda. Větve tak 50 cm.
Jana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 111
Registrován: 30 lis 2014, 03:56
Bydliště: Kněžmost Český ráj 246 n. m. n.

Re: Broskve!

Příspěvekod Alena » 25 dub 2017, 10:57

No právě že já jsem to takhle mořila v těch 16l kýblích taky všechno a moc (nebo vůbec) to nerostlo - všechno, na co jsem zatím neměla místo ve volné půdě, a to jsem to tehdy hnojila a zalévala, a spíš to krnělo - první dva roky to zpravidla rostlo dobře, ale pak se to zaseklo. Něco neplodilo vůbec, něco jen málo a malé plody.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Broskve!

Příspěvekod Jana » 25 dub 2017, 11:03

Já vůbec nemyslela že tam něco bude a pak tu broskev našla asi týden před dozráním :roll: Na jaře šli do země. Větve jsem roztáhla provázkem a když začali kvést tak jsem nevěřila očím kolik poupat tam je :roll: Oba stromečky jsou obsypaný květama. Věřím tomu že by letos zaplodily daleko víc než loni když to zmrzlo
Jana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 111
Registrován: 30 lis 2014, 03:56
Bydliště: Kněžmost Český ráj 246 n. m. n.

Re: Broskve!

Příspěvekod Helena » 29 dub 2017, 22:10

Začaly mi broskvoně plakat.Mám 3 staré a loni na podzim vysazenou placatku.Ty 3 staré tečou na mnoha místech a hodně.Ta mladá z jednoho místa a to není ani vidět žádné poškození.Ty staré mají asi 17 - 18 let a toto u nich vidím po 1 :? Co se mohlo stát a co s tím? Teče to nejen z kmene,ale i z větví co jsou vysoko.Jo,a začalo to teď během 2 dnů.
Helena
člen
člen
 
Příspěvky: 435
Registrován: 24 bře 2016, 11:10
Bydliště: Zlínsko 238 m.n.m.

Re: Broskve!

Příspěvekod jaroMira » 30 dub 2017, 09:13

Klejotok peckovin se ve zvýšené míře projeví vždy po vydatnějších deštích. A to se teď právě stalo. Příčin výskytu klejotoku může být celá řada. Může to být namrzlé dřevo vlivem zimních i pozdně jarních mrazů, nevhodně načasovaný příliš skorý řez, špatně provedená technika řezu a neošetření ran po řezu nebo ošetření nesprávným přípravkem, nevhodná výživa stromů na konci vegetace ( s tím souvisí mrazové poškození), napadení živočišnými škůdci (např. drtník ovocný, makadlovka, obaleč), mechanické poškození stromků aj. Když jsem byl hodně mladý, pěstoval jsem 100 stromků broskvoní a dal jsem si práci s vyřezáváním klejotokových míst na kmínku a hlavních větví s následným ošetřením stromovým balzámem. Ale bylo to pracné a klejotok se stejně projevil na jiném místě. Klejotoku se v našich podmínkách nezbavíme. Většina mých broskvoní se dožila do 30 let, úhyn způsobil hlavně klejotok, který ucpává vodivé cesty.
jaroMira
ouško
ouško
 
Příspěvky: 57
Registrován: 12 led 2017, 23:32
Bydliště: Břeclav

Re: Broskve!

Příspěvekod loni » 30 dub 2017, 11:12

Na mojich dvoch broskyniach, ani jeden jediný kvietok. Dokonca po tej zime jedna z nich má problém s pučaním. Uvidím, ako to s ňou dopadne. Sú to už poriadne odrastené mladé stromky sez 4 m, no takúto zimu ešte nezažili.

Obrázek
Naposledy upravil loni dne 22 dub 2018, 23:05, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
loni
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1666
Registrován: 27 bře 2012, 22:24
Bydliště: Okr. Svidník - údolie rieky Ondava v nadmorskej výške 283 mnm

Re: Broskve!

Příspěvekod Stanley_51 » 30 dub 2017, 13:32

Moje nektarina zase kvete jako pominutá a vypadá to, že žádné poškození mrazem neutrpěla. Ovšem včelu v té zimě aby pohledal.
Obrázekscreen shot pccertificity.com
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků