Schizandra chinensis

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Schizandra chinensis

Příspěvekod radek.god » 13 črc 2023, 17:26

Tak dnes jsem to se schizandrou venku pres leto zabalil.Proste ji nejsem schopen uzalevat a tech par kapek co naprsi nestaci.
To bych musel kazdy den tahat 2.5l PET vody 3 patra dolů jen kvuli jedne rostlině a na to kašlu .
Takze jsem ji polosuchou s minimem listu vykopal (vubec za 2 mesice nezvetsila korenovy bal) a dal jsem ji na balkon do kvetinace do polostinu.Vedle ni obe moruse taky obcas vypadaji v zemi suse, ale evidentně rostou a reaguji na dest ci zalití.Tak ji tam mezi ne vrazim znova na podzim.


Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1744
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Schizandra chinensis

Příspěvekod longr » 14 črc 2023, 10:04

Většina kytek a stromků v případě pozdně jarní až letní výsadby vyžaduje bohatou zálivku. Do suché půdy se špatně koření a malý, hustý kořenový bal rychle proschne. Nejlépe je drobné kytky mírného pásma vysazovat na podzim, aby mohly přes vlhčí období do léta vybudovat kořenový systém. Mně mladá Schizandra před rokem uschla taky, protože jsem ji nasadil do sucha na flek, kde jsem na ni zapomněl a i když byla relativně dobře zakořeněná, tak jí v létě voda utekla a ona nedosáhla. Na stejném místě kousek vedle teď schne Forsythia, Ptelea trifoliata, Salvia glutinosa apod.
longr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 384
Registrován: 15 lis 2021, 15:47
Bydliště: Brno-Bystrc, cca 229 m n. m., Novojičínsko, cca 265 m n. m.

Re: Schizandra chinensis

Příspěvekod radek.god » 26 črc 2023, 15:55

Mno mam ji na balkone vetsinu dne bez primeho slunce a asi uz to i pres stale vlhkou zeminu nerozdycha.Usycha a zelena barva se vytraci :-(

Update : 9.8 povazuji schizandru za KO - i pres zalivku uschlou
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1744
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Předchozí

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 návštevníků