Schizandra chinensis

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Schizandra chinensis

Příspěvekod Carduelis » 24 kvě 2013, 22:51

Tak tady je seznam aspoň něčeho- réva vinná - 105 odrůd - ty raději nevypisuji, dále pak Sussincocco Pisa, Melitopolsky, Flavor Queen, Flavor Supreme, Afaska, Angeleno, Kometa, Black Amber, Ozark Premier, Black Star, Black Diamond, Black Gigant, Gauota, Friar, Kometa, Santa Rosa, Tipala, Dapple Dandy, Rekord, Najdena, Althanova, Golden Japan, Obilnaja, President, Jojo, Domácí, Grosa di Felisio, Toptaste, Zelená renkloda, Hanita, Honsui, Topking. Vanier, Tophit,Topstar Plus, Gabrovská, Kioto, Tomcot, Harcot, Valor, Ruth Gersteter, Čačanská lepotica, Goldrich, Regina, Favorita Morettini 3, Suncrest, Stark Red Gold, Catharina – NJC 83, Harko, PanTao, Golden Beauty, Crimson (Grimson), Hosui, Early, Bohemia, Bohemia gold, Vanda, Julia, Guyotova, Margharita, Man Sun Gil, David, Early Orange, Harlayne, Somo, Sunhaven, Earliglo, Harrow Beauty, Inka, Vinegold, Flavortop, Cresthaven. Nerozlišuji jednotlivé ovocné druhy, ale je to víceméně jasné. Na podzim ještě něco přibude. Samozřejmě nevypisuji všecho, protže předpokládám , že ostatní zatím budou spíš k snědku než na pálení- stručně - ZATÍM 13 Asimin, 17 tomelů, asi 25 Actinidia ( chinensis, arguta, kolomikta), 8 Lonicera, 6 Amelanchier, 20 borůvek, 4 brusinky a brusnice, 6 Amelanchier, 3 Ziziphus, 4 Schizandra, 16 maliníků a astrižiníků, 5 amgreštů, rybíz, a určitě jsem něco zapoměl. Takže když se zadaří i do škopku zbude. S20
Uživatelský avatar
Carduelis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 590
Registrován: 22 úno 2011, 16:58
Bydliště: Moravský Krumlov asi 250 mnm

Re: Schizandra chinensis

Příspěvekod paloo » 25 kvě 2013, 06:58

Tuším ti tam chýbajú driene :roll:
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Schizandra chinensis

Příspěvekod Diana.Jerem » 25 kvě 2013, 09:34

Carduelis píše:Tak tady je seznam aspoň něčeho- réva vinná - 105 odrůd - ty raději nevypisuji, dále pak Sussincocco Pisa, Melitopolsky, Flavor Queen, Flavor Supreme, Afaska, Angeleno, Kometa, Black Amber, Ozark Premier, Black Star, Black Diamond, Black Gigant, Gauota, Friar, Kometa, Santa Rosa, Tipala, Dapple Dandy, Rekord, Najdena, Althanova, Golden Japan, Obilnaja, President, Jojo, Domácí, Grosa di Felisio, Toptaste, Zelená renkloda, Hanita, Honsui, Topking. Vanier, Tophit,Topstar Plus, Gabrovská, Kioto, Tomcot, Harcot, Valor, Ruth Gersteter, Čačanská lepotica, Goldrich, Regina, Favorita Morettini 3, Suncrest, Stark Red Gold, Catharina – NJC 83, Harko, PanTao, Golden Beauty, Crimson (Grimson), Hosui, Early, Bohemia, Bohemia gold, Vanda, Julia, Guyotova, Margharita, Man Sun Gil, David, Early Orange, Harlayne, Somo, Sunhaven, Earliglo, Harrow Beauty, Inka, Vinegold, Flavortop, Cresthaven. Nerozlišuji jednotlivé ovocné druhy, ale je to víceméně jasné. Na podzim ještě něco přibude. Samozřejmě nevypisuji všecho, protže předpokládám , že ostatní zatím budou spíš k snědku než na pálení- stručně - ZATÍM 13 Asimin, 17 tomelů, asi 25 Actinidia ( chinensis, arguta, kolomikta), 8 Lonicera, 6 Amelanchier, 20 borůvek, 4 brusinky a brusnice, 6 Amelanchier, 3 Ziziphus, 4 Schizandra, 16 maliníků a astrižiníků, 5 amgreštů, rybíz, a určitě jsem něco zapoměl. Takže když se zadaří i do škopku zbude. S20



No tak tomu už říkám slušná "zahrádečka!" :D15 S6 :D4
Michala
Uživatelský avatar
Diana.Jerem
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 850
Registrován: 13 úno 2013, 12:01
Bydliště: Písecko, 500 m n.m.

Re: Schizandra chinensis

Příspěvekod History » 25 kvě 2013, 13:03

Klobouk dolů S6 , máš toho fakt hodně. Sice nemám k dispozici zrovna malou zahradu, ale tohle všechno tam narvat by mi dalo zabrat.
History
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 222
Registrován: 12 úno 2013, 23:07
Bydliště: Vítkovsko, 500mnm

Re: Schizandra chinensis

Příspěvekod Carduelis » 25 kvě 2013, 23:08

paloo píše:Tuším ti tam chýbajú driene :roll:

Dříny mi nechybí, mám jeden Cornus mas a jeden Cornus kousa. Stejně tak rakytníky - Sluníčko a Botanika :)
Uživatelský avatar
Carduelis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 590
Registrován: 22 úno 2011, 16:58
Bydliště: Moravský Krumlov asi 250 mnm

Re: Schizandra chinensis

Příspěvekod sapmok » 10 čer 2013, 19:40

Koukám, že klanopraška vede.
Já ji mám již šest let a první dva roky nic moc. Semenáč roste moc pomalu.
Pak se potvůrka rozjela.
Vysazená je u pergoly porostlé břečťanem a kořeny má zastíněné jen denivkou(víme?).
Další dva roky rostla skoro jako z vody( je pod okapem). :P
Začla konečně kvést přesně dle článků a zkušenosti jiných pěstitelů první dva roky kvetení jen samčími květy.
Letos konečně jsem haluzově našel i množství opylených souplodí schovaných v břečťanu.
Ináč je to má nejoblíbenější, extrakt používám více než 10 let. Čaj je možné sehnat v lékárnách od výrobce "Leros Millenium".
Teď je rostlina rozrostlá do dvou metrů výšky plus cca pět kořenových výmladků, které jsem oddělil a vysadil.
Rostou jak pitomý a stačil jsem ještě něco nařízkovat a ty už tvoří kořínky(ve vodě). :D
Při tomto bujení se ji chystám udělat plnohodnotnou oporu a vysadit na lépe vyhovující místo v zahradě.
Jinak tedy sháním růžově kvetoucí kultivar. Mám krémově kvetoucí. Milerád vyměním sazenice. :D
Uživatelský avatar
sapmok
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 496
Registrován: 28 dub 2013, 16:17
Bydliště: v okrese Jeseník 230mnm_USDA6b_MT2

Re: Schizandra chinensis

Příspěvekod Carduelis » 15 čer 2013, 21:04

Pár plodů bude, ale co s tou jinou klanopraškou? Nechat, vykopat.?
Uživatelský avatar
Carduelis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 590
Registrován: 22 úno 2011, 16:58
Bydliště: Moravský Krumlov asi 250 mnm

Re: Schizandra chinensis

Příspěvekod aminka » 15 čer 2013, 21:34

Tak se (naprosto nečekaně) letos dočkám první "sklizně" :D S14
Obrázek
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

Re: Schizandra chinensis

Příspěvekod Diana.Jerem » 16 čer 2013, 09:51

Tak jsme na tom, Aminko, stejně! Já letos očekávám také obří úrodu! :mrgreen: Celé dva hrozínky!!! :D15 S1
Obrázek
Michala
Uživatelský avatar
Diana.Jerem
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 850
Registrován: 13 úno 2013, 12:01
Bydliště: Písecko, 500 m n.m.

Re: Schizandra chinensis

Příspěvekod sapmok » 16 čer 2013, 16:46

Diana.Jerem píše:Tak jsme na tom, Aminko, stejně! Já letos očekávám také obří úrodu! :mrgreen: Celé dva hrozínky!!! :D15 S1

Fakt pěkný. Já to mám naprosto stejně. :D
Obrázek
Jen sháním růžově kvetoucí kultivar. :(
Uživatelský avatar
sapmok
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 496
Registrován: 28 dub 2013, 16:17
Bydliště: v okrese Jeseník 230mnm_USDA6b_MT2

Re: Schizandra chinensis

Příspěvekod aminka » 16 čer 2013, 16:51

To už jsou pěkné hrozínky :)
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

Re: Schizandra chinensis

Příspěvekod Diana.Jerem » 16 čer 2013, 17:10

No taky se mi zdá, že máš ty kouličky nějaké větší, Sapmoku... S15 Já ji letos ještě ničím nehnojila.... :oops:
Michala
Uživatelský avatar
Diana.Jerem
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 850
Registrován: 13 úno 2013, 12:01
Bydliště: Písecko, 500 m n.m.

Re: Schizandra chinensis

Příspěvekod sapmok » 16 čer 2013, 18:38

Diana.Jerem píše:No taky se mi zdá, že máš ty kouličky nějaké větší, Sapmoku... S15 Já ji letos ještě ničím nehnojila.... :oops:

Kouličky jo? :oops: Jsem nehnojil ani letos ani nikdy!
Jsem ji zasadil jen na zkoušku jako plevel pod břečťan k pergole a vona roste jak divá. :D
Za odměnu, že mám tak velký kouličky i hrozny, dostane lepší místo v zahradě a i lepší péči. :D
Zatím vypadá, že bude mocná. :P
Hodil by se i jiný kultivar. :(
.
Uživatelský avatar
sapmok
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 496
Registrován: 28 dub 2013, 16:17
Bydliště: v okrese Jeseník 230mnm_USDA6b_MT2

Re: Schizandra chinensis

Příspěvekod Stanley_51 » 16 čer 2013, 19:49

Klanopraška je hrozný plevel a ještě jí hnojit, no to by mě za chvíli vytlačila z baráku.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Schizandra chinensis

Příspěvekod aminka » 16 čer 2013, 21:03

No já jsem zatím ráda že žije :oops: asi jsem jí nevybrala dobré místo.
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 98 návštevníků