Pitahaya - Dragon Fruit

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Pitahaya - Dragon Fruit

Příspěvekod radek.god » 30 črc 2021, 09:45

kaossik píše:Tak tohle selenicereus určitě není, tipoval bych spíš nějaký chamaecereus. Roste ti ale za nedostatku světla, to je špatně, nedivím se, že ti nekvete.


Tak jsem dohledal fotky kvetu z cervna, nevis co to teda mam ? :-o
Bohuzel byl to jediny kvet a dalsi uz se neobjevily, ted uz nekvete

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1655
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pitahaya - Dragon Fruit

Příspěvekod kaossik » 30 črc 2021, 14:00

To bude chamaecereus.
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1158
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

Re: Pitahaya - Dragon Fruit

Příspěvekod radek.god » 21 srp 2021, 10:17

Cerveno bila varianta v Troji :-)
Doufal jsem, ze po razantnim letnim rezu porostou hlavne ty velky clanky, ale akorat se rozvetvuje do stran :-o
Ty semenacky zluto bile varianty mi nejlip rostou ve vytapenem miniparniku a nebo zakrytovanem alem akvariu.
Jakmile odstranim vzdusnou vlhkost, tak to moc neroste a spis zkomira :-o

Obrázek

Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1655
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pitahaya - Dragon Fruit

Příspěvekod Lucia. » 03 říj 2021, 09:19

Ahoj, pouzivate niekto LED grow lampy?
Lucia.
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 7
Registrován: 02 říj 2021, 12:13
Bydliště: Trnava

Re: Pitahaya - Dragon Fruit

Příspěvekod radek.god » 03 říj 2021, 21:17

Lucia. píše:Ahoj, pouzivate niekto LED grow lampy?

Ahoj Lucia,

jasne, pouzivam COB LED svetla vlastni vyroby :-) ( samotne cipy koupene v Cine pres ALI/Ebay zde
https://www.aliexpress.com/item/4000908 ... 4c4dXTqAGZ
, po elektricke a navrhove strance jsem to nak vymyslel a zbastlil dohromady - totalne amaterske, ale zatim jsem nevyhorel a i z jednoho svetla to v noci u me vypada jako v bordelu :-) Jinak realizace z hlediska strojariny ma ale na svedomi kamarad a jeho tata - to bych nedokazal a nemam na to vybaveni )

Jestli to sviceni k necemu je nebo ne, tezko rict.Myslim si, ze spis ne.
Mam celkem 5 svetel, kazdy ma jeden 50W COB LED chip
Svitim cca 00:00 - 05:00

Neni to vykonne a kvalitni jako profi svetlo, ale je to za zlomek ceny S14
Proste NIC nenahradi Slunce :-)

Rozhodne je to lepsi, nez LED svetla s x treba desitkama ci stovkama jednotlivych LED .
Do toho uz bych nikdy nesel.
Mel jsem LED svetlo s 144 LED 5mm , dokonce jsem do toho objednal vysoce svitive LED , ale jedine co jsem delal bylo, ze jsem hledal pracne vyhorele LED a menil je jednu po druhe za nove a svetlo tak vlastne vetsinu casu nefungovalo.

Ted mam zrovna jedno z tech 5 rozbite.Ty COB LED panely maji nevyhodu, ze v nich vyhori jedna LED a pak to nesviti cele a diky miniaturizaci si nedovedu moc predstavit opravu.Posilat to na reklamaci do Ciny se nevyplati diky postovnemu.
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1655
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pitahaya - Dragon Fruit

Příspěvekod Lucia. » 05 říj 2021, 14:35

Keďže hovoríš že to svietenie moc nepomáha, rastie ti pitahaya pod lampou aspoň trochu?

Ja som rozmýšľala nad jedným 50W reflektorom/panelom pre 6-7 kaktusov :D , len vôbec neviem či to bude stačiť alebo či to bude viac-menej normálne rásť. Nechcem totižto aby boli vysoké a tenké - "leggy" . Zazimovať ich ešte nechcem, niektoré sú mladé odrezky + rada by som vyskúšala vrúbľovanie/roubování v najbližších týždňoch jakmile semenáčky trochu vyrastú.

V grow svetlách sa vôbec nevyznám ale teda niečo objednám a uvidíme :)
Lucia.
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 7
Registrován: 02 říj 2021, 12:13
Bydliště: Trnava

Re: Pitahaya - Dragon Fruit

Příspěvekod kaossik » 05 říj 2021, 15:34

Celoroční přisvětlování není moc výhodné, lepší je přestat zalévat a na zimu umístit do chladu (u pithayi kolem 15°C) a ona si upadne do klidu a nastartuje se až na jaře zálivkou a teplem :-)
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1158
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

Re: Pitahaya - Dragon Fruit

Příspěvekod Lucia. » 05 říj 2021, 16:28

Chcela som im posvietiť ešte 2-3 mesiace, maximálne do konca roka potom ich presunúť do chladnejšej miestnosti a pravdepodobne v máji (květen) ich vytiahnuť von keď už tá nočná teplota bude vyššia. Či neni dobrý nápad?
Lucia.
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 7
Registrován: 02 říj 2021, 12:13
Bydliště: Trnava

Re: Pitahaya - Dragon Fruit

Příspěvekod Stanley_51 » 05 říj 2021, 21:28

Lucia. píše:Ahoj,

Ahoj, vítám tě na kiwifóru. E5
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Pitahaya - Dragon Fruit

Příspěvekod kaossik » 05 říj 2021, 22:50

Lucia. píše:Chcela som im posvietiť ešte 2-3 mesiace, maximálne do konca roka potom ich presunúť do chladnejšej miestnosti a pravdepodobne v máji (květen) ich vytiahnuť von keď už tá nočná teplota bude vyššia. Či neni dobrý nápad?


Myslím, že se tím nic nezíská, přírůstky budou velmi křehké a citlivé na slunce v létě se pak mohou snadno spálit i při postupném přivykání.
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1158
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

Re: Pitahaya - Dragon Fruit

Příspěvekod radek.god » 06 říj 2021, 13:21

Lucia. píše:Keďže hovoríš že to svietenie moc nepomáha, rastie ti pitahaya pod lampou aspoň trochu?

Na vic jak 2+ m vysoke pitahaya bohuzel nesvitim :-( Obe mam v Troji, ted na jiz zakrytovane JZ lodzii , kde vetsinou nejsem a kde ty svetla
Z bezpecnostnich duvodu tedy nemam ( shori mi 12V obvod na napajeni ventilatoru a ... E7 , Uz mam sice i termostat se spinanim/rozpinanim na cas a teplotou, ale jeste jsem je tam z konstrukcnich duvodu nedal ... ) .Jednu cca metr vysokou pitahyu mam jeste venku u plotu v kybli v Suchdole.Je to ta cervenobila a dala ty 4°C nebo kolik bylo v noci.Ted ma byt 2°C, ale tahat to zatim nikam nebudu.V Suchdole svitim na zlutobile semenacky pitahya, masozravky, komplet miniparnik a kaktusy a pak na korenici mucenky a akebie.Jestli to k necemu vede nebo ne, nedokazu posoudit ... Ucinnost a svetelnost vetsiny amaterskych ci levnych svetel je dost nizka :-(

kaossik píše:Celoroční přisvětlování není moc výhodné, lepší je přestat zalévat a na zimu umístit do chladu (u pithayi kolem 15°C) a ona si upadne do klidu a nastartuje se až na jaře zálivkou a teplem :-)

Mno s tou vodou je to otazka.Ja takhle dal na zimu do loznice za stul do tmy kybl s Opunciema a pitahayou.Jine misto jsem nenasel.A samozrejme jsem si jich znova vsimnul az cca za 2 mesice.Oba ruzne druhy opuncii uschle na trout a uplne KO, ale mam dojem, ze ta pitahaya se zalitim vzpamatovala.Kazdopadne v byte nikde 10-15°C proste nevymyslim :-( , mozna tech 15°C na chvili, kdy se vetra.Ale jinak tam mam celorocne 20-23°C :wink:
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1655
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pitahaya - Dragon Fruit

Příspěvekod kaossik » 07 říj 2021, 00:32

No pokud máš rostliny při teplotách nad 18°C, tak ti vegetují, vypařují vodu a pochopitelně uschnou.
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1158
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

Re: Pitahaya - Dragon Fruit

Příspěvekod radek.god » 08 říj 2021, 17:10

No ted spis zaziji jiny teplotni test... :?
2, 0, 1 °C aspon dle predpovedi nocnich teplot pro Prahu S13
No tahat se s tim nahoru nebudu :-o
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1655
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pitahaya - Dragon Fruit

Příspěvekod Lucia. » 09 říj 2021, 18:13

Stanley_51 píše:Ahoj, vítám tě na kiwifóru. E5

Ďakujem S14

radek.god, kaossik díky za rady, zajtra ich už asi presuniem lebo nočné teploty sú tu okolo 3-5 °C a mladé odrezky si zakorením a budem experimentovať :)
Lucia.
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 7
Registrován: 02 říj 2021, 12:13
Bydliště: Trnava

Re: Pitahaya - Dragon Fruit

Příspěvekod radek.god » 22 říj 2021, 10:38

Lucia. píše:zajtra ich už asi presuniem lebo nočné teploty sú tu okolo 3-5 °C a mladé odrezky si zakorením a budem experimentovať :)

JJ, Lucia, urcite je fajn experimentovat :-)
Skoro 2 tydny jsem tu nebyl a nechal jsem v Praze rizek cerveno bile cca rok zakorenene pitahayi venku v 30cm kybliku a hlavne temer rok stare semenacky zluto-bile pitahayi na nekrytem balkone - a v POHODE :-)
A to bylo snad i -1°C a nekolikrat 0°C

Update 27.10 - v noci i -2°C a zatim nepozoruji zadna poskozeni na zadne z pitahayi :-)
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1655
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků