....a něco pro zasmání :-)

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: ....a něco pro zasmání :-)

Příspěvekod milas » 29 říj 2017, 17:11

takto??

Hádají se tři kluci o to, kdo má silnějšího dědu. První kluk říká:" na mého dědu spadl stůl a řekl jenom au. To nic není říká druhý, na mého dědu spadlo auto a řekl au. To nic není říká třetí, na mého dědu spadl topol a neříkal nic.
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2581
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: ....a něco pro zasmání :-)

Příspěvekod nene » 29 říj 2017, 17:16

:D
Jo, takto, stačilo, aby spadl na druhou stranu - jezdí tam jedno auto za druhým.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4175
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: ....a něco pro zasmání :-)

Příspěvekod Radim K » 30 říj 2017, 00:15

Jirko, to mě mrzí :D2 . Bohužel vždycky může být hůř, tak musíte být rádi, že jste celí a vysadit stromy znovu. To je úděl nás, pěstitelů. Občas nevím, jestli pěstujeme my plodiny, nebo plodiny pěstují nás :mrgreen: .
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: ....a něco pro zasmání :-)

Příspěvekod nene » 30 říj 2017, 00:43

Hmm, zajímavá filosofická myšlenka - je to asi tzv. oboustranně výhodná spolupráce :wink:
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4175
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: ....a něco pro zasmání :-)

Příspěvekod Helena » 30 říj 2017, 12:43

nene.....škoda rostlin a práce :( U nás celkem v pořádku,ještě nemám zkontrolované za zahradním domkem...soused tam má u plotu obr velkou a vykotlanou jabloň - panenské.Tak musím nakouknout ještě tam.Mě ten vichr rozbil králíkárnu pro morčata,holky nemají letní sídlo :( Dnes tu zase silně fičí.Už je ten vítr ledový.

A teda něco pro zasmání.....
Zkoušky v autoškole. Komisař se ptá blondýny:" Popište nám funkci motoru!"
"Mohu vlastními slovy?"
"Samozřejmě."
"Brm, brrrmm, brrrmm."
Helena
člen
člen
 
Příspěvky: 435
Registrován: 24 bře 2016, 11:10
Bydliště: Zlínsko 238 m.n.m.

Re: ....a něco pro zasmání :-)

Příspěvekod nene » 30 říj 2017, 12:57

Tak my už teď jenom doufáme, že do naší soukromé :roll: podrubriky "k pláči" nebudeme už nadále mít čím přispívat. Tahle vichřice nám sice "zametla" se zahradou, ale současně je to bohužel i konec jedné nádherné topolové aleje ... :D5 . A to je nám možná líto ještě víc.
Tak snad už sem budou přibývat zase jenom vtipy - smíchu není nikdy dost.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4175
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: ....a něco pro zasmání :-)

Příspěvekod pavell » 03 lis 2017, 13:49

Tak teď nevím, pro mne je to k pláči a pro ostatní nejspíš pro zasmání. Objednal jsem si u zahradnictví flos mimo jiné třešňomeruňku prostokořený stromek za pouhých 599kč. Stromek mi přišel s origoš cedulkou od fitosu s názvem švestkomeruňka. Kouzelníci s flosu nalepily z druhé strany cedulky nálepku třešňomeruňka a stromek hned zhodnotili o 214kč, původní cena byla totiž 285kč. Tak nevím co ze stromku nakonec bude, no pokud mi ho nesežere hryzec tak se snad za dva roky dočkám. Je mi s toho fakt k blití, kdyby aspoň tu původní cedulku zaškrtali. E11
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: ....a něco pro zasmání :-)

Příspěvekod nene » 03 lis 2017, 14:25

Očividně nejsme sami, kdo se směje až mu tečou slzy.... :twisted:

Člověk si pak říká - jak jsem mohl být tak blbej - jestli ale ono to není spíš tím, že my slušní si pořád ne a ne připustit, že nežijeme jen mezi slušnými.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4175
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: ....a něco pro zasmání :-)

Příspěvekod pavell » 03 lis 2017, 18:45

Myslel sem si že zahradnictví Flos jsou solidní, ale prodávat mirabelku za 600kč je celkem síla a ještě budou lhát. Už jsem jim to reklamoval, prý to prověří a dají vědět. Pak napíšu jak jsem dopadl.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: ....a něco pro zasmání :-)

Příspěvekod Radim K » 03 lis 2017, 22:48

Pavle, Fytos prodává za 285,- Kč Aprikyru a Aprisali, Aprikyra je "třešňomeruňka", hodně v uvozovkách, neboť kromě meruňky má v genech Prunus besseyi, nikoli pravou třešeň, Prunus avium a Aprisali je v podstatě pluot - bluma (P. salicina) x meruňka. Byla tam uvedena jedna z těch odrůd?
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: ....a něco pro zasmání :-)

Příspěvekod pavell » 03 lis 2017, 23:05

Radime vím za kolik ji Fytos prodává psal jsem to o pár příspěvků výš , mají napsané na štítku merunkošvestka odrůda aprikyra, tak pak si s toho něco vyber.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: ....a něco pro zasmání :-)

Příspěvekod Radim K » 04 lis 2017, 00:33

Já vím, že to víš, proto jsem na to reagoval :lol: . Že prodává za tuto cenu právě tyto dvě odrůdy. Pokud je tam Aprikyra, tak to "třešňomeruňka" ale je. Teď je ještě otázka, jestli fakt Fytosáci považují Aprikyru za "meruňkošvestku", jak jsi psal výše, že origoš cedulka z Fytosu nese název švestkomeruňka, nebo to tak označili ve Flosu. Každopádně, pokud je to Aprikyra, máš co jsi chtěl, ale kdo ví, jak to je, v tom chaosu.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: ....a něco pro zasmání :-)

Příspěvekod pavell » 04 lis 2017, 02:00

Radime chybný název je ze strany Fytosu mají na štítku vytištěno merunkošvestka odrůda aprikyra coš je zajisté blbost.
Flos jakožto překupník má z druhé strany štítku nalepeno Třešeň x meruňka Aprikyra.
Pro mne je důležitý název od pěstitele ten to má ale označené chybně, tak si můžu vybrat buď merunkošvestku nebo aprikyru.
Ještě bych snad pochopil kdyby dal někdo na jiný stromek jinou cedulku, ale tohle, špatně to natisknout. Snad by mi pomohla fotka detailu stromku obou odrůd jestli jsou nějak odlišné, ten můj stromek je podobný na mirabelku, ale má i něco z meruňky, bohužel ještě nemá květní pupeny.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: ....a něco pro zasmání :-)

Příspěvekod milas » 05 lis 2017, 13:32

Takto má vyzerať štítok....

Obrázek


Ale,aby mala zmysel rubrika,tak na jednej slivke bola uvedená odroda Stenly. .. S1
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2581
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: ....a něco pro zasmání :-)

Příspěvekod paloo » 05 lis 2017, 18:11

milas píše:Takto má vyzerať štítok....

Obrázek


Ale,aby mala zmysel rubrika,tak na jednej slivke bola uvedená odroda Stenly. .. S1

Trochu osvety k tomu štítku :D4
http://asprus.ru/blog/klassifikaciya-podvoev/
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: longr a 10 návštevníků