Hnojiva a postřiky

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod Alena » 01 čer 2011, 17:20

Jujto, prý se vyrábět nepřestane, na jiném fóru už to řešili. Jenom holt mají ve skladech staré zásoby. Já jsem právě spotřebovala balení z roku 2004, na dně byla nějaká usazenina, kterou jsem rozmíchala, a myslím, že mu nic nebylo. Kytky aspoň zatím nechcíply :) Jinak na balení píšou minimální trvanlivost 3 roky.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod jujto » 01 čer 2011, 19:38

Fajn. Kupil som ho liter. Tu Hycol8 - Z verziu. Tak snad nejaku dobu vydrzi.
Mam uz tolko fajnotiek, ze neviem, cim tie rastlinky krmit/nekrmit. Aby som im, alebo sprostredkovane niekomu z blizkych neublizil. ;)

I ked budem krmit aj travnik, tak mi to vydrzi na pekne dlho. Este si zozeniem ten Cukrovital. Laka ma vyskusat tu mrazuvzdornost a lepsie vlastnosti plodov. Pobehal som tu vsetkych malopredajcov a zatial nic. Predajcovia sa ma vypytuju, ze v akej relacii to bolo. :D
Neni vsetko iba v relaciach. :D
Stale chodim vypytovat kdejake novoty, o ktorych existenxcii nemaju ani paru. Minule som si pytal nejaky biofungicid.
Ze nemaju. Tak som si pytal Polyversum. Tomu uz rozumeli. :D Niekedy staci iba zvolit vhodne slova. ;)
Ale inak dobre zasobena predajna a najde tam clovek veci, co inde nezozenie.
Napriek tomu sa z casu na cas stava, ze chcem nejake cudnosti, co nemaju.
jujto
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 bře 2010, 18:40
Bydliště: Turcianska zahradka, 420 mnm

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod ZdenekCernoch » 01 čer 2011, 19:57

Jirko litr hnojiva co to je :D15 U mě toho padne nepoměrně více jde to do mnoha litrů za rok. Letos už padly 3 litry Wuxalu super a 4 litry lignohumátu :mrgreen: :wink: Citrusy jsou prevíti a furt se tváří, že mají něčeho málo, ale nejvíce jim asi chybí dost vody v kořenech. Zalívám někdy i 2 x za den. S15
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod ZdenekCernoch » 01 čer 2011, 20:03

Taky jsem si pořídil před pár dny super postřikovač na chovné zvířátka v podobě puklic a svilušek na citrusech. Včera už jsem to vzal Nurelem D a za dva dny to vezmu znovu letos naposled. Pak bude další postřik až v příštím roce na jaře - tedy pokud se zase ukáží chovné zvířátka.

Akumulátorový postřikovač na záda firmy Stocker . Za tu cenu srovnatelný nejde nikde koupit vše je od 10 tisíc nahoru. :D
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod jujto » 01 čer 2011, 21:07

Ja som so zalievanim opatrnejsi. Bojim sa plesni. Tento rok mi vsetko hnije.
Minuly mi toho dost pohnilo aj vonku. Uz som si kupil na tie plesne aj Polyversum, tak sa snad bude mat coho nazrat.
Bol si u mna. Videl si kolko toho mam (a kolko este nemam...). Pre moje sucasne potreby a potreby do troch rokov aj keby sa tych par korenov vinica a par korenov kiwi rozrastlo (klasicke ovocne stromy su mlade, a drobneho ovocia vyjma cucoriedok mam z kazdeho par kuskov, tak ich ani nepocitam) to bohato prevysuje moje potreby.
Inac taky paradny postrekovac by som bral aj ja, ale za tie peniaze... :D
Na to moje postrekovanie si vystacim aj s parlitrovou nadobkou do ruky s pumpickou.
Co to vlastne pouzivas na puklice? Mravce mi ich vynosili na na jeden z tych semenacov, co mam od Paloo.
Rastlinky mam uz druhu sezonu a su vsetky zdrave. Az tento rok mi ich mravce na jeden z nich vynosili.
Vsetky rastlinky som od neho dostal vzdy zdrave. Zdroj puklic musi byt niekde v okoli.
Nebol by som moc rad, aby sa mi dostali na marhulku, alebo nebodaj na rosseyanku, ci ine zemolezy.
Naposledy upravil jujto dne 01 čer 2011, 22:33, celkově upraveno 1
jujto
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 bře 2010, 18:40
Bydliště: Turcianska zahradka, 420 mnm

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod paloo » 01 čer 2011, 21:15

jujto píše:Ja som so zalievanim opatrnejsi. Bojim sa plesni. Tento rok mi vsetko hnije.
Minuly mi toho dost pohnilo aj vonku. Uz som si kupil na tie plesne aj Polyversum, tak sa snad bude mat coho nazrat.
Bol si u mna. Videl si kolko toho mam (a kolko este nemam...). Pre moje sucasne potreby a potreby do troch rokov aj keby sa tych par korenov vinica a par korenov kiwi rozrastlo (klasicke ovocne stromy su mlade, a drobneho ovocia vyjma cucoriedok mam z kazdeho par kuskov, tak ich ani nepocitam) to bohato prevysuje moje potreby.
Inac taky paradny postrekovac by som bral aj ja, ale za tie peniaze... :D
Na to moje postrekovanie si vystacim aj s parlitrovou nadobkou do ruky s pumpickou.
Co to vlastne pouzivas na puklice? Mam ich na tych semenacoch, co mam od Paloo.
Nebol by som moc rad, aby sa mi dostali na marhulku, alebo nebodaj na rosseyanku, ci ine zemolezy. Pravdepodobne mi ich tam nanosili mravce.

Prepáč ale puklice odo mňa na semenáčoch zemolezu :?: to nemyslíš vážne :!: čau S13
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod jujto » 01 čer 2011, 21:59

Upresnim, objavili sa mi na na semenacoch od teba nejake blizsie neidentifikovane a zrejme mravcami na odolnost vyslachtene puklice. Nie, ze puklice su od teba. :D
Kdesi som tu o tom aj pisal. Resp. o tom, ako mi mravce decimovali kvetinacovu kulturu novoslachtencov (rozumej semenacov) zimolezu.
Za cely minuly rok sa na nich neobjavilo nic, takze tvoje puklice to nebudu. A neboli ani na tych novych rastlinkach.
Jedine miesto kde ich mravce nanosili bolo toto. Kvetinace boli vedla seba, ze sa az dotykali a vynasali ich len na jeden. Vynasaju mi kdekade aj vosky. Kotuhy mravcie farmarske.
Naposledy upravil jujto dne 01 čer 2011, 22:08, celkově upraveno 1
jujto
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 bře 2010, 18:40
Bydliště: Turcianska zahradka, 420 mnm

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod AniCiz » 01 čer 2011, 22:03

paloo: špatně sis přečetl závěr..,,pravděpododně jich tam nanosili mravenci..'' :roll:
AniCiz
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 480
Registrován: 07 črc 2010, 06:07
Bydliště: Litomyšl

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod AniCiz » 01 čer 2011, 22:05

jujto píše:Upresnim, objavili sa mi na na semenacoch od teba nejake blizsie neidentifikovane a zrejme mravcami na odolnost vyslachtene puklice. Nie, ze puklice su od teba. :D
Kdesi som tu o tom aj pisal. Resp. o tom, ako mi mravce decimovali kvetinacovu kulturu novoslachtencov (rozumej semenacov) zimolezu.

PS: Ako rozoznam miestne puklice od puklic od teba? Ak by to boli nahodou tvoje, mohol by som ti ich vratit. :D

vrátit.. S1 S6
AniCiz
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 480
Registrován: 07 črc 2010, 06:07
Bydliště: Litomyšl

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod jujto » 01 čer 2011, 22:16

Uz som upravil povodny prispevok. Nebolo to myslene v zlom. Ved ich mam uz druhy rok.
Na ziadnej rastlinke od teba nikdy ziadne puklice neboli.
Tie na semenaci som pozbieral a popucil.
Ked by sa vyskytli aj inde, chcel som mat v zalohe nejaky ucinny sposob likvidacie, ak by sa nahodou znovu vyskytli.
Pravda okrem zbierania a pucenia.
Najpravdepodobnejsie je, ze si ich mravce len preniesli sem odinakial.
Nikdy som tu ziadne rastliny, z ktorych by mohli pochadzat nemal a este raz duplikujem, od teba taktiez nepochadzali. Nemali ako.

Ospravedlnujem sa a moc ma to mrzi. Od teba som mal vzdy rastlinky zdrave a bez skodcov. Vobec ma nenapadlo, ze je to mozne takto vylozit.
jujto
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 bře 2010, 18:40
Bydliště: Turcianska zahradka, 420 mnm

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod aminka » 01 čer 2011, 22:43

Paloo si to vyložil moc rychle :wink:
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod jujto » 03 čer 2011, 02:26

Tou odpovedou som mu chcel prihrat na smec, aby mohol povedat nieco take, ako ze nedaju sa rozoznat.
Lebo ze ziadne jeho puklice neexistuju. Alebo nieco v tom zmysle. Potom som si to prebral a upravil som to. Bola si rychlejsia.
Nechcem, aby si to niekto vylozil zle.

A uz vobec nie on.
S jeho rastlinkami a servisom, ktory mi poskytol okolo nich mam len tie najlepsie skusenosti. Nabuduce budem viac premyslat nez nieco poslem.
jujto
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 bře 2010, 18:40
Bydliště: Turcianska zahradka, 420 mnm

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod Kohant » 03 čer 2011, 03:31

Koukám že ti to nedá spát.
Uživatelský avatar
Kohant
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1140
Registrován: 17 črc 2008, 21:23
Bydliště: severně od aminky 387-399 m n. m.

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod paloo » 03 čer 2011, 06:09

Nenávidím puklice :evil:
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod Pepe » 03 čer 2011, 07:17

Mal si si kupit elektrony :lol: 8)
Pepe
 

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jožka, svazenka a 68 návštevníků