Hnojiva a postřiky

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod nene » 04 úno 2021, 09:23

nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod Macagames » 27 kvě 2021, 16:41

Letos jsem poprvé vyzkoušel ochranu proti Vrtalce pórové pomocí netkané textilie. Máte s tím někdo zkušenost? Na internetu se píše, že tam má vydržet až do června. Nevím, ale jestli to bude v tomhle studeném počasí vrtalka vědět, že už nemá létat :D. Mohu už textilku sundat, protože jestli to neudělám, tak to česnek zvládne asi sám. Už teď to částečně zvedá.
Macagames
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 11
Registrován: 09 dub 2021, 20:49
Bydliště: Praha (Stodůlky-Háje), 330 m.n.n

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod moonvil » 27 kvě 2021, 19:15

Netkanku používám hodně, nejraději bych tím obalil úplně všechno, ale kdo by se pak na to díval, žejo.
Na cibuli, ředkvičky (proti dřepčíkům), momentálně jsou pod ní i papriky, prostě nechci stříkat nic, co není bezpodmínečně nutné.
Je fakt, že letos jsou obvyklí škůdci trochu zpomalení, takže se blbě odhaduje správné načasování. Je dobré to dát trochu navolno, aby měly rostliny pod tím šanci to trochu zvednout.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4031
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod mates » 16 úno 2022, 10:16

Tak jsem byl včera v nedalekém zahradnictví a krom jiného jsem chtěl koupit něco na další ošetření kadeřavosti po sulce. "Máme jen Champion", všechno ostatní je zakázané" mě dost dorazilo. Tak jsem se nesměle zeptal na Dithane, ale odpověď se opakovala. Tak jsem doma koukal a opravdu, prostředky s mankozebem zákaz, dopad nejen na ošetřování broskvoní, ze stránek AgroBio:
- Acrobat MZ WG, v jeho dalších variantách: PROTI PLÍSNÍM (Arcobat), Zdravé rajče (Proti plísni rajčat), Zdravá réva (Proti plísni a padlí) - U všech balení je stanoven doprodej (VO, MO) a jejich používání do 4.1.2022.
- Dithane DG Neotec - U všech balení je stanoven doprodej (VO, MO) a jejich používání do 4.1.2022.
- Ridomil Gold MZ Pepite - U všech balení je stanoven doprodej (VO, MO) do 1.12.2021 a jejich používání do 4.1.2022.

Sice jsou ještě další možnosti kromě Championu, ale většina těch dalších prostředků se nedá sehnat ani ve velkých zahradnictvích, jen na specializovaných e-shopech, běžně co jsem vídával ještě třeba Kuprikol, Ortiva (není na kadeřavost), sem tam ještě Kocide. Ještě, že doma "nemám" žádné zásoby z loňska.
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 562
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod caver » 16 úno 2022, 10:49

Nedávno jsem to také řešil, ale s insekticidy. Fungicidů jsem si naštěstí loni nadělal slušnou zásobu. Nejhorší na tom je, že se zákazy týkají klíčových postřiků, bez kterých se některé druhy v podstatě nedají produkčně pěstovat; přijde mi to jako cílená likvidace malopěstitelů - nevypěstujete si sami nic a budete si vše muset koupit. Zemědělské velkoprodukce se ty regulace netýkají, když vidím, jaké se dějí prasečiny, typu..postříkat několik polí před sklizní Roundupem, aby se dalo žnout v jeden termín a ušetřilo se za pronájem kombajnů....to Evropě nevadí..děkujeme do Bruselu E7
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 459
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod Jožka » 16 úno 2022, 10:59

Caver- ano takhle to unii vyhovuje aby nám zahrádkářům zneprijemnili život, a to je jenom začátek bude se to víc utahovat.
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1176
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod Argout » 16 úno 2022, 17:05

A v dubnu končí i Mospilan…
Argout
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 226
Registrován: 17 dub 2021, 14:21
Bydliště: 220 m n.m., Berounsko

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod Bullets » 16 úno 2022, 20:37

Fakt i Mospilan?
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 553
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod mitas » 16 úno 2022, 22:32

[quote="mates"]T
Tak jsem se nesměle zeptal na Dithane, ale odpověď se opakovala.

Mates, oslovil som strýčka Gúgla a toto mi našiel:
https://www.dom-zahrada-shop.sk/p/agrob ... 5x50-g/228
https://www.lacnepostreky.sk/pripravky. ... ilan.20.sp
https://www.drogeria-vmd.sk/agrobio-rid ... in-4x25-g/
https://www.heureka.sk/?h%5Bfraze%5D=acrobat+mz+wg

Musím povedať, že aj vďaka tebe si aj ja budem musieť doplniť zásoby, pokiaľ sú ešte u nás v predaji.
Uživatelský avatar
mitas
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 203
Registrován: 01 čer 2020, 21:04
Bydliště: Trnava, Slovenská republika 153 m. n. m. USDA 6b

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod Bullets » 17 úno 2022, 00:35

Taky nabehnu do zahradnictvi a nakoupim Mospilan atd. dokud je ta moznost…
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 553
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod J.K. » 17 úno 2022, 07:36

Za Mospilanom by som sa nenahanal. Kedze to bol jeden z najlacnejsich pripravkov, navyse tvariaci sa ako systemovy super zazrak, vsetci to pouzivali do zblbnutia. Myslim ze vacsina skodcov je nan uz rezistentna.
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 521
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod Argout » 17 úno 2022, 08:03

Na mé zahradě je jednou za pár let naprostá kalamita mšic. Přes mšice nejsou vidět růže, rybíz ani papriky. Pak je zas pár let klid.
Mšice taky každoročně přijdou jako bonus se sadbou zeleniny. Mospilan vždy vyřešil. Život bez antibiotik a Mospilanu by mě asi moc nětěšil S21
Argout
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 226
Registrován: 17 dub 2021, 14:21
Bydliště: 220 m n.m., Berounsko

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod Argout » 01 čer 2022, 08:51

Mšice řádí víc než kdy jindy. Navíc skončil Mospilan, takže hledám alternativní postupy (byť mám zásobu na pár let).

Na jaře jsme postříkali rybízy a stromky, kam jsme dosáhli. Ale mravenci samozřejmě i tak farmaří ze všech sil a napadeno je takřka vše. Právě jsem to znovu postříkala (teda kromě stromu, na ten bych potřebovala autojeřáb), ale zjevně to není řešení.

Má cenu ještě teď oblepovat stromy a keře lepovými pásky? Jak často je třeba obnovovat postřik/nátěr lepidlem? Jaká je nejlepší kombinace? Oblepit pásky a občas přetřít lepidlem, nebo jen mazat lepidlem kmeny?

Dá se to použít i na nedřevnaté rostliny? Už mi to nalezlo i do skleníku, čili mám na mysli zejména papriky a lilky. Co růže?
Argout
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 226
Registrován: 17 dub 2021, 14:21
Bydliště: 220 m n.m., Berounsko

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod Bullets » 02 čer 2022, 15:03

U nás normálně ještě koupit jde i v OBI ;) o ukončování výroby jsem věděl takže jsem něco nakoupil :) schválně mrknu až někdy půjdu kolem jestli ještě mají
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 553
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: Hnojiva a postřiky

Příspěvekod Bullets » 02 čer 2022, 15:07

Jinak mě perfektně fungoval až do letoška v jedné dávce NeemAzal ;) letos bylo třeba opakovat a jelikož mě farmáři hrozně... použil jsem Mospilan a je klid i od farmářů a kdyby se někde náhodou objevili dám jim šanci setřepáním jinak taky dostanou dávku Mospilanu... Letos už na ně opravdu nemám nervy
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 553
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Missi, pavell a 14 návštevníků