meloun vodní a cukrový

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod MonikaV » 26 srp 2019, 23:36

Ruším dotaz, už jsem si ho přečetla v jiném tématu, škoda, že má tolik semínek-(asi mám trochu více zhýčkané děti i manžela,jsou zaměření spíše na málo semenné melouny) no i letos se nám urodily krásné melouny (byly zakoupeny jako bezsemenné, ale jak už to tak bývá, chybička se vloudila, takže statečně se semínka vybírají nebo vyplouvají.
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod svazenka » 27 srp 2019, 14:57

Taky mám radši melouny bez semínek, nemám ráda to plivání...letos jsem vysadila sazenici bezsemenného melounu Granate F1, která jediná mi vyrostala z koupených semínek. Bohužel dlouho trvalo, než se rostlina rozrostla a začala kvést, až začátkem srpna jsem objevila první kuličky velikosti třešně, které se ale vůbec nezvětšovaly, navzdory mé soustavné péči, zalévání a hnojení...Rostlina byla mohutná, ale šla nakonec pryč, protože mi zabírala místo kolem rajčat, a stejně by ty melouny už nedozrály. Tímto končím můj pokus s pěstováním melounů, tedy aspoň těch neroubovaných. Možná příští rok obětuju peníz a koupím roubovanou sazenici. I když já se bez melounů docela obejdu, je spousta jiného, pro mě chutnějšího ovoce, např. broskve, kterých máme hodně.
svazenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: 06 lis 2018, 17:37
Bydliště: Vesnice nedaleķo Veselí nad Moravou 214 m n. m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Ragnar » 09 zář 2019, 18:50

O víkendu sklizen zatím největší meloun Crimson Sweet z Ruských semínek. Váha cca 18 kg. Chut skvělá, sladká, štavnatá. Určitě doporučuju S6 Mám ještě odrůdu Siberian Rose, menší melounky, ale chutově nic moc, jakoby uvařené. Zdá se, že víc se vyplatí pěstovat ty větší melouny. První Crimson sem utrhl moc brzo s růžovou dužinou, ale i tak byl výborný a sladký.
Obrázek

Obrázek
Ragnar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: 06 kvě 2018, 21:23
Bydliště: Okolí Brna

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Hofis » 18 zář 2019, 19:47

Tak jsem to nevydržel a sklidil první květináčový melounek Mini Love, ten úplně nejmenší. Sťopka mu u stonku začala mírně zavadat. Váha necelých 600 gramů. Ty zbylé dva jsou minimálně dvoj až trojnásobné. Byl jsem celkem mile překvapen. I když plod ještě nebyl zcela zralý a chtělo to ještě chvíli počkat, tak chuť byla celkem dobrá, mírně sladká, dokonce i s náznakem křupavosti uprostřed. Ale ještě to tak minimálně týden až dva na dozrání chtělo. Uvidíme ty další kusy.
Obrázek
Obrázek
Foto: Praha-Motol, 17.09.19
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Satan » 18 zář 2019, 19:55

Hofis, ten meloun je super S6 S9 .
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Hofis » 19 zář 2019, 08:37

No, nevím, představoval bych si ho trochu vyzrálejší. Bohužel se obávám, že v tomto počasí, i když jsou u jižní zdi na sluníčku, už moc víc nevyzrají. Ale ano, na to, že to byl první pokus v květináči, jen tak venku u jižní zdi, tak jsem celkem spokojen. Roubované rostliny jsem dostal až koncem května a nedorazily v kdovíjak dobrém stavu. Příští rok si to naroubuju sám pěkně v předstihu a budu již vysazovat pěkné rostliny. Potom věřím, když budu mít celý proces pod kontrolou, že se zadaří ještě o dost líp. Každopádně tato odrůda opravdu v květináči pěstovat lze a příští rok vysadím i jednu na kompost. Navíc mě to motivuje k tomu, zkusit i nějakou tu velkoplodou odrůdu přímo v zemi na kompostu. Takže uvidíme příští rok.
Ale každopádně děkuju! :)
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod jaro » 19 zář 2019, 13:25

Ragnare,to je paradny melon.Kde si zohnal semienka? S9
jaro
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 210
Registrován: 14 zář 2014, 00:44
Bydliště: Stropkov SR 200m.n.m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Ragnar » 20 zář 2019, 08:48

jaro píše:Ragnare,to je paradny melon.Kde si zohnal semienka? S9


Kupoval sem na ebay od Olgy, jedná se o Ruská semínka:
https://www.ebay.com/itm/Watermelon-Cri ... %7Ciid%3A1
Ragnar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: 06 kvě 2018, 21:23
Bydliště: Okolí Brna

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Hofis » 30 zář 2019, 22:32

No, tak takové krásné melouny jako Rangnar nemám, (to jsou fakt pecky, ragnare S6), ale 3 kousky Mini Love jsem na první pěstování v květináči měl. Včera jsem sklidil poslední. Ohledně doby sklizně jsem letos testoval se zralostí podle zaschnutí sťopky. První nejmenší, viz výše, jsem sklidil, když sťopka začala schnout. Byl podtržený a křupavý pouze uprostřed, ke krajům se křupavost ztrácela.
Druhý jsem sklidil minulý víkend, právě když byla celá sťopka suchá:
Obrázek
Obrázek
Foto: Praha-Motol, 21.09.19
Byl výborný, křupavý, s intenzivní melounovou chutí, pro fajnšmekry bych řekl, že mu ještě trochu scházela cukernatost.
Poslední největší jsem sklidil včera, 7 dní po zaschnutí sťopky:
Obrázek
Obrázek
Foto: Praha-Motol, 29.09.19
Platí to stejné co výše, akorát byl ještě o dost sladší, střed ale začínal už být trochu přezrálý.
Nevím, nakolik to platí u jiných odrůd, ale u této odrůdy bych jako ideální dobu sklizně označil tak 5 dnů po kompletním zaschnutí sťopky.
každopádně mě to nadchlo a příští rok zkusím i větší a přímo do země. :)
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod pavell » 24 led 2020, 23:19

svazenka píše:Taky mám radši melouny bez semínek, nemám ráda to plivání...letos jsem vysadila sazenici bezsemenného melounu Granate F1, která jediná mi vyrostala z koupených semínek. Bohužel dlouho trvalo, než se rostlina rozrostla a začala kvést, až začátkem srpna jsem objevila první kuličky velikosti třešně, které se ale vůbec nezvětšovaly, navzdory mé soustavné péči, zalévání a hnojení...Rostlina byla mohutná, ale šla nakonec pryč, protože mi zabírala místo kolem rajčat, a stejně by ty melouny už nedozrály. Tímto končím můj pokus s pěstováním melounů, tedy aspoň těch neroubovaných. Možná příští rok obětuju peníz a koupím roubovanou sazenici. I když já se bez melounů docela obejdu, je spousta jiného, pro mě chutnějšího ovoce, např. broskve, kterých máme hodně.


S melounem Granate F1 mám úplně stejnou zkušenost, vyrostla mi taky jen jedna rostlina i když jich vyklíčilo víc, ale byly nějaké světlé špatně vyvinuté a nerostly.
Ta jedna rostla hezky, ale plody nerostly, vůbec se nezvětšovaly, nejspíš potřebovali jinou odrůdu na opylení, ale to se nikde neuvádí.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Satan » 26 bře 2020, 10:33

Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod sasman » 26 bře 2020, 21:51

Tam je to už bohužel mrtvé....
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Satan » 27 bře 2020, 08:53

Ale ty stránky jsou aktuální zajímavé čtení .
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod JanoK » 31 bře 2020, 21:42

Zdravim. Ja som minulý rok tiez skusil odrodu Crimson sweet, normalne z obchodu, tento rok som semienka kupil asi v lidli. Neviem ci su to tie iste ako ma Ragnar. Podla popisu by nemal byt moc velky ten melon a 18kg je pecka. Pestoval som ho v drevenom hrantiku rozmer asi 40x40 a vyska 60cm (mozno preto bol maly). Nehal som iba jeden plod a dorastol asi na 1,5kg, niekedy v polovici septembra. Chutovo bol vynikajuci, lepsi ako 10 kupenych za celu sezonu. Aj ked farba duziny bola iba ruzova, tak bol sladucky a chrumkavy.
JanoK
ouško
ouško
 
Příspěvky: 85
Registrován: 29 lis 2019, 19:41

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Ragnar » 01 dub 2020, 07:14

JanoK píše:Zdravim. Ja som minulý rok tiez skusil odrodu Crimson sweet, normalne z obchodu, tento rok som semienka kupil asi v lidli. Neviem ci su to tie iste ako ma Ragnar. Podla popisu by nemal byt moc velky ten melon a 18kg je pecka. Pestoval som ho v drevenom hrantiku rozmer asi 40x40 a vyska 60cm (mozno preto bol maly). Nehal som iba jeden plod a dorastol asi na 1,5kg, niekedy v polovici septembra. Chutovo bol vynikajuci, lepsi ako 10 kupenych za celu sezonu. Aj ked farba duziny bola iba ruzova, tak bol sladucky a chrumkavy.


Semínka Crimsonu sem v Lidlu letos taky zahlídl, je jich tam hodně, tak doufám že budou podobné kvality jako ty ruské minulý rok. Ještě mám koupené z ruska Medového a Sibiřského giganta a Orangelo s žlutou dužinou (na ten sem hodně zvědav)...
Ragnar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: 06 kvě 2018, 21:23
Bydliště: Okolí Brna

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků