meloun vodní a cukrový

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Alena » 06 črc 2010, 21:06

Moje externí paměť skončila kdysi u papírků, na které jsem si napsala potřebné, a pak jsem nevěděla, kde ty papírky mám, nebo jsem se na ně zapomněla podívat... Ještě nejlíp fungovalo psaní na ruku, ale choď celý rok s nemytýma rukama :mrgreen:
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod jujto » 06 črc 2010, 22:56

Uff. A ja som si myslel, ze som jediny, kto si pise poznamky na ruku. :D
jujto
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 bře 2010, 18:40
Bydliště: Turcianska zahradka, 420 mnm

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Tchorik » 30 říj 2010, 17:49

Tak jsem si kvuli tomu, abych Vam mohla ukazat moji letosni maxi urodu, musela udelat poradek ve fotkach S15
Tak tady to je, to budete valit bulvy S16

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Stanley_51 » 30 říj 2010, 20:01

Hééézký Jani, bulvy jsem si musel zamáčknou lopatkou, jak mi lezly z ďůlků....Obrázek
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod jujto » 28 bře 2011, 19:29

Ako to vidite tento rok?
Som sa na to nachystal poriadne. Dufam, ze sa nieco chyti. Substrat z agra som pre istotu prepiekol v rure.
Aj tak mi v nom vsetko hnije. Je jedno, ci vlhcim, ci nie. Vyklici to krasne a potom to ide do kopru.
jujto
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 bře 2010, 18:40
Bydliště: Turcianska zahradka, 420 mnm

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Miroslav » 28 bře 2011, 20:17

jeste jsem nevyseval, co vy?
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Ramon » 28 bře 2011, 20:29

Kedlubny vypikýrované, rajčata už jsou vytáhlá a chtěla by taky přepíchat. ředkvičky na záhoně už vylezly.
Lobkovice - Neratovice, Polabská nížina 167m.n.m.
Vlastník smokvoní: 0100, 0101, 0055 a 0056
Uživatelský avatar
Ramon
generál
generál
 
Příspěvky: 1475
Registrován: 11 srp 2009, 19:48

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod onry » 28 bře 2011, 20:45

Já se chystám asi tento týden na melouny a okurky+ podnože. Loni jsem to nevydržel a uspěchal ( někdy v půli února )a pak jsem bojoval za oknem s 1,5m melouny -no a pak jsem je dal ven a polovina kvuli loňskému chladu zašla :D17 . Ale osvědčila se mi roubovaná okurka hadovka (nějaká japonská specialita od Semy) oproti všem ostatním našim roubovaným odrůdám vydržela ve skleníku nejdéle tlak plísní (vždy podrazila a hned zakvetla).
P.S. Přikládám jeden odkaz na zajímavé video o roubování (zdroj Zahrada) http://www.youtube.com/watch?v=SxTvFcVY ... re=related S6
onry
člen
člen
 
Příspěvky: 431
Registrován: 16 říj 2008, 15:46
Bydliště: 16km jižně od Brna, 192 n.m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Alena » 28 bře 2011, 21:26

Tu japonskou okurku jsem taky zkoušela asi před 3 lety. Ale žádný rozdíl jsem oproti normálním nepozorovala.
Melouny budu vysévat příští týden a zkusím je asi i naroubovat. Kdysi jsem to zkoušela, ale nepovedlo se mi to, ačkoli okurky normálně každý rok roubuju. Asi letos poslední pokus. Jestli bude opět mizerný rok, už se na to příště vykašlu.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Miroslav » 28 bře 2011, 21:45

my jsme kdysi roub.okurky odsoudili-plodily stejne jako neroubovane, zadny rozdil..ranost, odolnost i plodnost byla stejna, jinak jeste vysit 20odrud tykvi a muzu v klidu umrit, letos je to masakr!
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Alena » 28 bře 2011, 21:49

20 odrůd tykví? Propána, co s tím budeš dělat? Taky jsem kdysi takhle experimentovala, ale dneska už seju jenom 1-2 cukety a po jedné kulaté cuketě, patizonu a hokkaidu. Zjistila jsem, že je to pro nás tak akorát, ještě zbyde občas pro příbuzné a známé.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Miroslav » 28 bře 2011, 21:53

vis Alenko, kdyz je clovek jen na zelenine tak spotreba je velika :-) a krom toho se letos vrham na podnikatelskou dráhu, tak chci zaujmout a prave dyne porostou v mem zahradnictví, tak snad se zadari, no prace je tolik, ze jedina vyhoda je jen ta, ze si muzu praci vybirat jakou chci, z onech nekolika akutnich...
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Alena » 28 bře 2011, 22:27

Jo tak to je jiná :idea: Tak ať se dýně daří :D
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod jujto » 28 bře 2011, 22:37

Miroslav píše:my jsme kdysi roub.okurky odsoudili-plodily stejne jako neroubovane, zadny rozdil..ranost, odolnost i plodnost byla stejna, jinak jeste vysit 20odrud tykvi a muzu v klidu umrit, letos je to masakr!


Hlavna vyhoda stepenych uhoriek, vodovych a cukrovych melonov je v tom, ze netrpia podnymi hubovymi chorobami ako napr fussarium. Nastastie som s touto konkretnou hubou este nebojoval, ale odbornici tvrdia, ze na nu prakticky nic nezabera. A ked ano, tak len docasne. Ked rastliny rok za rokom clovek pestuje v tom istom skleniku, raz sa stane, ze si tam tu hubu zavlecie a je po uhorkach. V tomto pripade si myslim, ze je vhodnejsie uhorku/melon nastepit, ako liat do pody kopa chemikalii v snahe zahubit hubu.
Za druhe myslim si, ze neni stepena uhorka ako stepena uhorka. Dolezite je aj to na com je nastepena. Od toho sa odvijaju vlastnosti daneho stepovanca. Zrovna tak ako u drevin, vinica a t.p. Na bujne rastucom podpniku rastie aj uslachtila odroda bujnejsie. Niektore podnoze maju vplyv hlavne na rast, ine aj na plodnost. Co sledujem fora a stranky v nasich koncinach, tak niektori pestovatelia velmi chvalia podnoze pod vodove melony Azman. Patri do rodu Lagenaria (indicka uhorka, kalabasa ...). Tekvica figolista sa na taketo ucely pouziva tiez, ale stava sa ze tlaci viac do rastu na ukor plodov. Popisy pestovatelov pestujucich vodove melony uz dlhsi cas a mozu teda porovnavat, hovoria o tom, ze nestepeny zarastie plochu tak 1,5m x 1.5 m a stepeny aj 3 x 3. Nestepena rastlina ma tak dva-tri plody, stepena aj viac ako 5. Snazim sa nastudovat co sa da, aby som robil co najmenej chyb. U mna v malom je mozne robit kadejake pokusy. Pokial to ma ale cloveka zivit, je to uz ina pesnicka. Tam sa uz musi premyslat inak.

Mam prilis malo skusenosti v tejto oblasti, no myslim, ze zrovna tento moj nazor nebude daleko od reality.
jujto
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 bře 2010, 18:40
Bydliště: Turcianska zahradka, 420 mnm

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod ZdenekCernoch » 29 bře 2011, 07:26

Miroslav píše:vis Alenko, kdyz je clovek jen na zelenine tak spotreba je velika :-) a krom toho se letos vrham na podnikatelskou dráhu, tak chci zaujmout a prave dyne porostou v mem zahradnictví, tak snad se zadari, no prace je tolik, ze jedina vyhoda je jen ta, ze si muzu praci vybirat jakou chci, z onech nekolika akutnich...



Mi povídej S12 od rána do večera v jednom kolem a do skleníku ani nepláchnu. Hrabu se v záhoně vyrývám velké douglasky na výsadbu do lesa a sadím malé douglasky které na záhoně 2 roky zůstanou. :roll:
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků