meloun vodní a cukrový

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod dojer » 03 kvě 2015, 22:40

Zítra vysazujim, kdo jde se mnou. :D
Uživatelský avatar
dojer
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 19
Registrován: 22 bře 2015, 15:30
Bydliště: Huslenky okr. Vsetín (Zlínský)

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod chemik909 » 03 kvě 2015, 23:16

ani ma nehne, 4 dni dozadu som škrabal auto :D riskovať nebudem :D
MArtin
Uživatelský avatar
chemik909
člen
člen
 
Příspěvky: 491
Registrován: 09 led 2013, 18:45
Bydliště: Ostrava

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod dojer » 11 kvě 2015, 20:30

mrazy nehlásí, mám nasazeno a jsem v klidu, v pařeništi se už meloun chystá na květ.
Uživatelský avatar
dojer
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 19
Registrován: 22 bře 2015, 15:30
Bydliště: Huslenky okr. Vsetín (Zlínský)

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Marek83 » 01 led 2016, 18:09

Zdravím. Mohli byste mi prosím někdo poradit nejvhodnější odrůdy do mé nadmořské výšky? Ideálně co nejranější a odolné pukání a plísni. Koukal jsem na http://www.seemnemaailm.ee/index.php?lang=en&CID=214 a něják si nemůžu vybrat...:D. Díky.
Marek83
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 248
Registrován: 20 bře 2011, 00:14
Bydliště: Mirovice , cca 450 m.n.m

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod aron » 04 led 2016, 15:50

Marek83 píše:Zdravím. Mohli byste mi prosím někdo poradit nejvhodnější odrůdy do mé nadmořské výšky? Ideálně co nejranější a odolné pukání a plísni. Koukal jsem na http://www.seemnemaailm.ee/index.php?lang=en&CID=214 a něják si nemůžu vybrat...:D. Díky.


Tvoja nadmorská výška ti moc neumožní pestovanie vodných melónov vo voľnej pôde. Ja sa venujem pestovaniu dva roky pod ochrannými krytmi a myslím si že aj celkom úspešne 269 kg na 8 rastlinách za rok 2015. Voľne som nikdy nič poriadne nedopestoval. Na začiatok ti odporúčam odrodu Lajko, Portsionny Krasny a Crimson. Pre bližšie info skús pozrieť na stránku ceske-melouny.cz.
aron
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: 20 črc 2015, 18:55
Bydliště: Utekáč 402 m.n.m

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod chemik909 » 08 led 2016, 21:00

crimson a lajko by som nebral, crimson je neskorý... s tretím súhlasím, už mám doma, inak Podarok sonlca, SRD2, do stredných nechoď
MArtin
Uživatelský avatar
chemik909
člen
člen
 
Příspěvky: 491
Registrován: 09 led 2013, 18:45
Bydliště: Ostrava

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Marek83 » 21 led 2016, 20:08

Tak nakonec jsem objednal úplně jinde a vzal jsem Sweet Siberian a Cream of Sasketchewan. Počítám, že když si je naroubuju, měl bych při jejich ranosti určitě něco sklidit. Zkusím také cukrový Minnesota Midget , ten by měl být taktéž vhodný do okrajových podmínek.
Marek83
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 248
Registrován: 20 bře 2011, 00:14
Bydliště: Mirovice , cca 450 m.n.m

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Jožka1 » 22 led 2016, 10:08

Při pěstování melounu asi hodně záleží na pudě, já mám písčitou a i když denně zalévám tak nikdy nemám velké plody. Kamarád má o 2km zahradu s jinou pudou,semena vybere z melounu ze supermarketu zasadí a nevěnuje tomu žádnou velkou péči a melouny mývá hezké.
Když jedu na Slovensko do Velkého Meděru tak se jenom kochám pohledem na ty obrovské plody...
Jožka1
 

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Alena » 22 led 2016, 13:39

Marek83 píše:Tak nakonec jsem objednal úplně jinde a vzal jsem Sweet Siberian a Cream of Sasketchewan. Počítám, že když si je naroubuju, měl bych při jejich ranosti určitě něco sklidit. Zkusím také cukrový Minnesota Midget , ten by měl být taktéž vhodný do okrajových podmínek.

MArku, tyhle všechny a některé další jsem pěstovala v 500m n. m. a úrody jsem se dočkala jenom jeden rok, kdy bylo dlouhé horké léto - tehdy jich bylo tolik, že jsem nevěděla, co s nimi. Další roky už nic, nepomohla ni černá textilie na zemi, ani bílá přes ně, prostě nespolupracovalo počasí. Neroubovala jsem je. Je to někde tady na fóru. Nemáš je z Bambusaria od p. Rezla? Tam jsem je tehdy objednávala já.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Marek83 » 22 led 2016, 13:57

Tak půda je u nás spíše jílovitější, ale zalévání je u nás stejně alfou i omegou veškerého úspěchu při pěstování na naší zahradě, neb jsme tady spíše ve srážkovém stínu. Minulý rok jsem koupim nějakou noname roubovanou sazenici čeeného melounu a i přes peripetie se slimákama, kdy byla v květnu téměř celá sežrána, se nakonec vzpamatovala a vyrostly dva nádherné melouny o váze 5 a 4 kg. Proto mě to tak nadchlo. Je ale fakt, že minulej rok byl teplotně vyjímečný a letos může být přiliš chladno. Uvidíme. :wink:
Alena: ne ne, semena mám aus Deutschland. Mám pocit, že p. Rézl už se semeny def. skončil.
Marek83
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 248
Registrován: 20 bře 2011, 00:14
Bydliště: Mirovice , cca 450 m.n.m

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Jožka1 » 23 led 2016, 10:36

Tak to je pěkná váha mě nikdy tak velké nenarostli. Pod ornicí mám žlutý písek takový jak se těží v pískovnách co se používá do omítek, proto vláha rychle uniká.
Jedině zkusit nějakou odrudu co není tak náročná na vodu.
Jožka1
 

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod dojer » 24 dub 2016, 21:10

Sice už je asi pro vás pozdě, ale doporučil bych vám asi Sugar Baby , Lajko 2 F1, a asi Podarok Severu, to jsou takové asi nejspolehlivější odrůdy, pro výsadbu ven a zaručenou sklizeň.
Jinak já mám letos nasazeno kolem 15 odrůd a budu testovat, od extrémně raných až po extrémně pozdních, logicky to k mé nadmořské výšce která je kolem 400m.n.m. jako hloupost vzláště u těch extra pozdních odrůd, ale na to mám naštěstí pařeniště v kterém mám pár naroubovaných odrůd už vysazených jako např: Cobb Gem, Jubilee, Yellow Crimson, Crimson sweet, Gold Strike F1, AU- Producer a další... z těch ranějších i Lajko2 F1 a Sugar Baby. Jinak stále ještě čekám až mě dorazí na e-shopu objednané naroubované sazenice Super Galaxi a Granate které díky nedostatku místa budou muset ven. Testuji letos také Summer Gold a Yellow Doll, ale zatím jsou tomalé slabé sazeničky. Pařeniště sundávám koncem června kdy už sazenicím dochází místo a venku je už dostatečně teplo, . Tento způsob se mi osvědčil již minulí rok kdy jsem jednu pozdější odrůdu konkrétně Crimson Sweet sklízel již na konci července.
Uživatelský avatar
dojer
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 19
Registrován: 22 bře 2015, 15:30
Bydliště: Huslenky okr. Vsetín (Zlínský)

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod chemik909 » 24 dub 2016, 21:40

Super galaxy sa už nepredáva, bol nahradený inou odrodou, a tento už nie je... čo je škoda
MArtin
Uživatelský avatar
chemik909
člen
člen
 
Příspěvky: 491
Registrován: 09 led 2013, 18:45
Bydliště: Ostrava

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod dojer » 24 dub 2016, 23:09

A co teda v tom případě prodávají tady?
https://www.skalnicky-cesnek.cz/kategorie-letnicky
PS: Nějak takhle dopadl můj první pořádný pokus o pěstování melounů.
http://www.ceske-melouny.cz/diskuse/6363.jpg
Uživatelský avatar
dojer
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 19
Registrován: 22 bře 2015, 15:30
Bydliště: Huslenky okr. Vsetín (Zlínský)

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod dojer » 06 kvě 2016, 19:44

Zatím asi takhle. Fotka stará týden.
Obrázek
Uživatelský avatar
dojer
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 19
Registrován: 22 bře 2015, 15:30
Bydliště: Huslenky okr. Vsetín (Zlínský)

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: loni a 10 návštevníků