meloun vodní a cukrový

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Stanley_51 » 23 bře 2015, 19:43

dojer píše:Zdravím, jsme tu nový

Tak tě tady také vítám mezi námi. E5
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9217
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod dojer » 31 bře 2015, 20:02

Stanley_51 píše:Tak tě tady také vítám mezi námi. E5

Óóó děkuji. :-)
Tak zhruba po týdnu a něco jsem spátky s novými přírůstky :D .
Ale jen z kupovaného melounu a crimsonu my semínka vyklíčily a vylezly. Zajímavé, že z kupovaných semínek vylezlo 1 z devíti a z semínka z kupovaného melounu ze supermarketu vylezly všechny do posledního :D . A už mě vylezly i podnože pro roubování tedy dýně. Sazeničky dýně a melounů mě rostou úplně současně takže paráda. Roubovat hodlám o výkendu mezi lístky(vytrhnu případný 1.pravý list a špejlí nebo něčím udělám mezi děložní lístky asi 0,5-1cm hlubokou, pak vezmu roub ten odrížnu kousek pod děložními lístky, seříznu je jedním řezem do špice a roub zasunu do škvíry. To poté omotám páskem mikrotenového sáčku a nadkyju to petkou.) Tod vše k mému plánu roubování :) a začátkem května plánuji přesazování ven tak snad se roubování povede. Tohle je jeden z nejspolehlivějších způsoboů roubování vůbec. Tak snad se zadaří,
A jak jste na to vy? :D10
Uživatelský avatar
dojer
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 19
Registrován: 22 bře 2015, 15:30
Bydliště: Huslenky okr. Vsetín (Zlínský)

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod chemik909 » 01 dub 2015, 07:01

lepšie bude asi zárezy na stonke a zakliniť do seba a omotať, ak si to ešte nerobil tak budeš mať väčšiu úspešnosť
MArtin
Uživatelský avatar
chemik909
člen
člen
 
Příspěvky: 491
Registrován: 09 led 2013, 18:45
Bydliště: Ostrava

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod dojer » 01 dub 2015, 17:08

chemik909 píše:lepšie bude asi zárezy na stonke a zakliniť do seba a omotať, ak si to ešte nerobil tak budeš mať väčšiu úspešnosť

já právě moc nevím kterou tu metodu vyzkoušet. Asi skusím obě. Ta metoda kdy do sebe stonky zaklíním, nebude pro mě asi moc dobrá jelikož rozdíl mezi stonkem podnože(dýně) a roubu (melounu) je hodně veliký. Stonek podnože je asi jednou tak veliký možná i trochu víve jak stonek roubu. Takže tato i jené metody nic pro mě. Právě proto sem i vybral metodu mezi listy. Tuto metodu i velmi hodně využívají i Japonci, Číňané atd. A to ve velké. Viděl sem video kde seděli dva japončíci mezi dvouma dlouhýma řadama podnoží a u sebe měly jen rouby a jeli :lol: .
Uživatelský avatar
dojer
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 19
Registrován: 22 bře 2015, 15:30
Bydliště: Huslenky okr. Vsetín (Zlínský)

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod chemik909 » 02 dub 2015, 09:39

ano im to ide, ale poznám pár ľudí ktorý roubujú, a v našich podmienkach to do rozštepu ide zťažka a majú malú ujímateľnosť..
MArtin
Uživatelský avatar
chemik909
člen
člen
 
Příspěvky: 491
Registrován: 09 led 2013, 18:45
Bydliště: Ostrava

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Jana » 03 dub 2015, 00:26

Tak ja to letos zkousim poprve. Zatim mam jeden meloun zbytek asi 15 nic zkousela jsem taky mezi del listky. Potom i nakladacky asi 30. Taky nic ani jedna. Nechtela jsem to vzdat tak pokracuji. Cca 30 nakladacek v patek zatim drzi vsechny do stonku ale sikmo zasunout roub neco kolickama neco samo. Vypadaji zatim dobre vsechny podnoze uz jsem urizla nahore. Predtim jsem jeste zkousela do stonku ale podelne taky ani jeden. Podnoze jsou starsi a silnejsi pouzila jsem ty co se mi nechytli. Rouby hned ty co vylezli den dva stare jen dva listy a asi 1 cm stonku ten seriznu do spicky. Roubuju poprve a koukala jsem jen na internet. Jeste musim dosit melouny a zkusit znova uz to nemam kam davat tak cekam az mi ty okurky trosku chytnou a pak pujdou melouny snad uz lip. Mezi delozni listky fakt ani nic.
Jana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 111
Registrován: 30 lis 2014, 03:56
Bydliště: Kněžmost Český ráj 246 n. m. n.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod chemik909 » 03 dub 2015, 11:59

mne začali padať klíčne rastliny a začali takím spôsobom že za 2 dni padlo všetkých 22 rastlín, takže som vysial nanovo pár dní dozadu a snáď sa konečne k tomu roubovanie aj dostanem :D

rastliny musíš mať vo vlhku, inak sa nechytia! normálne v izbe len ked do seba zasunieš stonky ale musíš obviazat tak aby žiaden rez nebol na vzduchu.
MArtin
Uživatelský avatar
chemik909
člen
člen
 
Příspěvky: 491
Registrován: 09 led 2013, 18:45
Bydliště: Ostrava

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Jana » 03 dub 2015, 12:10

Nechtelo se mi to pisovat. Rostlinky nejdrive jsem samo dala skripec ( od sema silikon mimochodem uzo nerozpadnou se jeden kus to je. Jen jenom jedna velikost ale mam jeste na rajcata ty jsou mensi) a pod bud igelit nebo do malinkateho parniku. Uz minule jsem nejaky necvakla a vypadali ze drzej lip nez pricvakli. Ted to mam tak napul a zatim z asi 50 rostlinek vypadaj asi 4 trochu uvadle. Jsou v teple a rosim. Zatim zkousim co mi vyhovuje. Nikomu to nenutim.
Jana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 111
Registrován: 30 lis 2014, 03:56
Bydliště: Kněžmost Český ráj 246 n. m. n.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod dojer » 03 dub 2015, 14:31

Tak dneska jsem začal roubovat. Narouboval jsem dneska jenom asi 7 rostlinek. Sem tam mi při dírkování mezi listy nakrupl stonek ale jenom trochu, tak jsem to obvázal mikrotenovým sáčkem a snad se to zacelý. Jinak rostlinky mám pod pet láhvemi.
Uživatelský avatar
dojer
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 19
Registrován: 22 bře 2015, 15:30
Bydliště: Huslenky okr. Vsetín (Zlínský)

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Jana » 03 dub 2015, 15:28

A hodne to ros. Kdyz jdu kolem a je to suchy tak to postrikam a teplo to chce. Snad se zadari drzim palecky. :D
Jana
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 111
Registrován: 30 lis 2014, 03:56
Bydliště: Kněžmost Český ráj 246 n. m. n.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod dojer » 03 dub 2015, 15:54

Jj rosím to každou chvíli a je to na parapetu vedle kterého je topení takže teplo tomu taky snad nechybí. :) A děkuju za podporu :-) ať se vám všem taky v roubování a pěstovní daří :wink:. . Zatím všechny drží, ale je to teprvé pár hodin, tak snad.
Uživatelský avatar
dojer
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 19
Registrován: 22 bře 2015, 15:30
Bydliště: Huslenky okr. Vsetín (Zlínský)

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod dojer » 13 dub 2015, 15:46

Tak jak jste na tom s melounama v tuto chvíli. Už se blíží výsadba na pozemek.
Uživatelský avatar
dojer
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 19
Registrován: 22 bře 2015, 15:30
Bydliště: Huslenky okr. Vsetín (Zlínský)

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod chemik909 » 13 dub 2015, 16:06

i mna ešte minimálne mesiac nie :) predvčerom som rouboval..
MArtin
Uživatelský avatar
chemik909
člen
člen
 
Příspěvky: 491
Registrován: 09 led 2013, 18:45
Bydliště: Ostrava

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod dojer » 14 dub 2015, 17:53

No tak není chvíle jako chvíle. :D Já to plánuju tak za půl měsíce. Někdy začátkem května, ale to vše záleží taky na tom, jaké bude aktuální počasí a jaké budou výhledy. Podle toho se budu orientovat. A zatím to vypadá, že by začátkem května mohlo být kolem 25. Což je takové ideální.
Jinak úspěšnost roubování na dýňi mám zatím kolem 90%. Některé roubovance už mají až 2 pravé malé lístky a normální rostlinky taky tak podobně.
Uživatelský avatar
dojer
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 19
Registrován: 22 bře 2015, 15:30
Bydliště: Huslenky okr. Vsetín (Zlínský)

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod chemik909 » 15 dub 2015, 20:34

tak u man nie je problém 25 poobede a -3 ráno :) sú tu veľmi veľké rozdiely medzi dňom a nocou... ono u mňa bolo to roubovanie len z nutnosti - prvý výsev pravokorenných totálne zničilo padanie klíčnych rastlín, ako melóny tak aj uhorky, tak som narýchlo vysial Ďalšie a k tomu ako podnož tekvicu hokkaido :D mám asi 300 semien z kúpeného plodu... uhorky už tlačia prvý pravý list, melóny už majú náznak listu ale zatiaľ len takú špičku medzi klíčnimy listami, skapali len 2 z 32, jeden z toho som odlomil záclonou :D
MArtin
Uživatelský avatar
chemik909
člen
člen
 
Příspěvky: 491
Registrován: 09 led 2013, 18:45
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: gr81, loni, vaclav sejkora a 17 návštevníků