meloun vodní a cukrový

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Alena » 05 čer 2011, 19:33

jujto píše:Na trhu som pre pripad kupil tri nestepene noname (Dobry den. Aka je to prosim odroda? Pasikava. :D) :)).

To jsi na tom dobře, já nevím nic. Takže ty moje klidně můžou být hranaté s puntíky.
Kupovaný substrát už jsem letos snad vůbec nepoužívala, všechno jsem dávala do svého kompostu. Ale taky to nebylo úplně optimální, byly v něm jakési potvory vypadající jako malinké bílé žížaly, které mi žraly kořínky stejně jako larvy smutnic. Holt budu muset příští rok vydržet ten smrad a vysterilizovat to v troubě :roll:
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Stanley_51 » 05 čer 2011, 20:37

Já mám jednu sazenici na záhoně, má tak 20 cm šlahoun. Jsem zvědav, jestli z ní vůbec něco bude. Ještě jsem vodní melouny nezkoušel, takže zkušenosti veškeré žádné.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod vaclav sejkora » 05 čer 2011, 20:56

Já taky tady letos venku mám pár sazenic vpodních i cukrovbých, uvidím co dokáže jižní Morava.
vaclav sejkora
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1850
Registrován: 15 črc 2007, 12:07
Bydliště: moravský písek, 177 m.n.m

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Miroslav » 05 čer 2011, 21:03

jinak venku mam Sugar baby, Crimson star a Crimson sweet, tak uvidime ktery bude nejlepsi
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod onry » 05 čer 2011, 23:23

jujto píše:So stepenim som dopadol podobne ako ty. Lenze ja som este ani nestepil. Diky "kvalitnemu" substratu. :evil:
Kto vie aky bol stary. Datum spotreby mal byt uvedeny na zvare, ale nebol z piatich balikov ani na jednom. Zatial u mna tento rok vyhral mierne "ochuteny" kokos. Skoda, ze som ho skusal ako posledny.
Na trhu som pre pripad kupil tri nestepene noname (Dobry den. Aka je to prosim odroda? Pasikava. :D) a dal som ich na ciernu netkanu a prekryl bielou. Zatial frcia dobre. Uz maju po dva - tri slahune. Tak do pol metra. Ked budu mat kvitnut samicie kvety, dam netkanu cez den dolu. Mozno ju potom este budem davat na noc nazad. Ak sa pravdaze este pod nu zmestia. Kedze su nestepene, dal som ich cca po jednom metri. Nech sa poprepletaju. Ved su vsetky z jednej odrody (pasikavej :)).

Na tu bílou textilii pozor. Já ji už musel dát pryč- rostlinky se skoro na tom slunci upekly. já mám výhony kolem 1m a moje roubovance už to taky dohání.Jen mi tam začal rýt zase ten zmetek krtek a já musím zašlapávat krtince S11
Jo a s klíčením celkem nebyl problém jen ta novinka bezsemenná odrůda udělala z celého sáčku jen 1 rostlinku. (vyhozené peníze) Stejně jsem dopadl s předklíčenou petrželí (vzešla pěkně jen místo do 1 týdne jí to trvalo 1 měsíc a zdaleka nedožene klasicky pěstovanou a to jsem ji pravidelně zaléval a pěstuji ji v hrůbcích podle rady z obalu).
onry
člen
člen
 
Příspěvky: 431
Registrován: 16 říj 2008, 15:46
Bydliště: 16km jižně od Brna, 192 n.m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Miroslav » 05 čer 2011, 23:31

tak to jsme na tom stejne..krte ryje tak melce, ze nejsou ani krtince-kopcky, ale rovnou dela nory jak mysi!-je ta břidlice tak hloubeji moc nemuze :-)
dnes jsme pouzili dve dymovnice-k mečíkům a k dynim s melouny, snad da pokoj
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Alena » 05 čer 2011, 23:47

onry píše:[Jo a s klíčením celkem nebyl problém jen ta novinka bezsemenná odrůda udělala z celého sáčku jen 1 rostlinku. (vyhozené peníze)


Jo, to jsem četla na nějakém tom melounovém fóru, že tenhle bezsemenný meloun hodně špatně klíčí. Já jsem ho před týdnem objevila, že jsem ho úplně zapomněla vysít :roll: No zřejmě jsem o nic nepřišla.
Jinak mám ze svého výsevu kromě Sugar Baby asi jednoho Jánošíka (pokud nezašel), pak cukrový osobně roubovaný Minnesota Midget (moje jediné letošní úspěšné roubování :mrgreen: ) a jeden ze semen z koupeného žlutého cukrového melounu, no a dvě neznámé odrůdy koupené už jako sazenice (z toho jeden roubovaný), ty jsou zatím největší, výhony tak kolem 3/4m. No uvidíme... Snad se jim ve skleníku bude líbit. Do dveří jsem z obou stran dala dolů polystyrenovou desku, aby jim netáhlo na záda :)
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod jujto » 07 čer 2011, 13:12

Mam este nejake podnozove tekvice. Len maju strasne kratku stopku. Mal som to vonku. Cez den sa to nabudilo a v noci pribrzdilo.
Myslel so, ze z nich uz nic nebude a ony potvory prezili. Mam tam aj par vodovych melonov. Je na to uz moc neskoro a je mi luto tie tekvice vyhodit, tak ked trosku podrastu, aspon si nacvicim stepenie na buduci rok.
Ten osobne roubovany sa podaril akou metodou?
Tu bielu mam na zahone stale, aj ked to mam spravene tak, ze to mozem rychlo odokryt aj prikryt. Pomaha mi to redukovat nocne poklesy teplot. Aj ked slniecko moc pecie. Mam dojem, ze je pod nou vlhkejsie ako nad nou a trosku ubera na intenzite ziarenia. Zo zaciatku boli niektore listky podvecer "handrickove", ale do rana sa vzpamatavali bez poskodenia, tak som to tak nechal. Ani na polievanie ich neodkryvam. Urobim v nich nad rastlinou jamku a kym sa riadne nanamoci, tak lejem len po troske. Polievam podla odporucani. Raz za cca 7 - 10 dni, ale poriadne. V nedavnych horucavach som to stiahol na cca 4 dni.
jujto
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 bře 2010, 18:40
Bydliště: Turcianska zahradka, 420 mnm

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Alena » 07 čer 2011, 21:37

jujto píše:Ten osobne roubovany sa podaril akou metodou?

Zářezy proti sobě, zaklesnout a ovážu to bavlnkou, ty klipsy na to nemám. Myslím, že se tomu říká ablaktace :) Přes to mikrotenový sáček. Jiné metody byly u mně vždycky stoprocentně neúspěšné, tahle se aspoň občas podaří 8)
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Alena » 08 čer 2011, 22:42

Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod jujto » 09 čer 2011, 03:34

Na ablaktaciu maju tie moje prikratke stonky. Necham ich este trosku podrast.
Dal som ich zas dnu. Vonku je prilis vlhko, bojim sa aby to nezacalo hnit.
Na niektore mokrejsie som zapol do PC ventilator a namieril na ne, nech sa poda skor vysusi. Dufam, ze to pomoze.
Mam ich na stole pred sebou aj v tejto chvili. Zatial nehovoria, ze by im to vadilo.
jujto
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 bře 2010, 18:40
Bydliště: Turcianska zahradka, 420 mnm

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Alena » 09 čer 2011, 22:58

No ty je hýčkáš :D Dneska jsem na ně zase koukala, ve skleníku poporostly a kvetou jak o závod, ale ten venkovní je pořád stejný, asi tři pravé lístky o velikosti 2cm :mrgreen:
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod vaclav sejkora » 12 čer 2011, 20:08

Jeden z vodních melounů, doufám že z něho něco bude, zatím jede dobře.
Obrázek
vaclav sejkora
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1850
Registrován: 15 črc 2007, 12:07
Bydliště: moravský písek, 177 m.n.m

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Alena » 14 čer 2011, 19:38

Vypadá to, že rostou :D
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Miroslav » 14 čer 2011, 21:48

mne zatim kvete jen samcimi kvety :-(
mam ho nejak zastipnout?
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Josef a 15 návštevníků