meloun vodní a cukrový

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

meloun vodní a cukrový

Příspěvekod onry » 30 bře 2010, 22:43

Taky je letos zkoušíte pěstovat? Nám už se několik roků daří docela pěkná úroda z roubovaných sazenic, ale protože jsou docela drahé (cca 50Kč/ks) tak se už druhým rokem pokouším roubovat sám. A pořád to nejde. Loni jsem zasel pozdě- klíčící rostlinky padaly, rouby pod alobalem špatně držely--nakonec přežil jediný. Letos jsem vše nastudoval, koupil podnože i speciální kolíčky.Zasel sice moc brzo ale zato vše správně zarouboval no a pak nevěděl kdy odříznout vršek podnože a kořínek melounu.... asi po 14dnech už jem nevydržel a začal řezat ..90% bylo srostlých S9 10% nebylo někde jsem se dočetl ,že mírně zaschlé roslinky je dobré dát do 100%vlhkosti, že se vzpamatují. Tak jsem nasadil pet láhve a rosil-- výsledek - -zezačátku paráda pak nějak zežloutly :D17 a víc jak 1/2 chcípla (uhnilé kořeny!!!)Je zajímavé, že přežily skoro všechny cukrové melouny ale ty vodní tu vodu nerozdýchaly. S15 Výsledek z 15 vodních mám jen 4 :D17 a u cukrových 10:6. Jazýčková metoda roubování se moc neosvědšila (podnož byla skoro 2x tak tlustá jak meloun) sice srostla ale podnož byla moc dominantní . Teď na nové várce zkouším pouhé přiložení a přikolíčkování tevřených ran na stoncích.(zatím docela nadějné). Kupované drahé spec.kolíčky na roubování okurek (5k-40Kč) zatím úspěšně zkouším nahradit těmi plastovými na prádlo S6 ( k nelibosti manželky) :D17 . Semínka mám od p. Rezla a z obchodu.
onry
člen
člen
 
Příspěvky: 431
Registrován: 16 říj 2008, 15:46
Bydliště: 16km jižně od Brna, 192 n.m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Alena » 30 bře 2010, 23:16

Takhle mi narostly předloni v 500 m.n.m. Sazenice jsem si předpěstovala (semena od p. Rezla i z obchodu), neroubovala (to jsem před několika lety zkoušela a taky se nedařilo, i když okurky si běžně úspěšně roubuju), pěstované na černé textili, do začátku kvetení tunel z netkané textilie. Urodilo se jich dost, až už byl synek přežraný. Loni se nedařilo, čerstvě vysazené rostlinky sežrali slimáci a zbytek zašel v loňském chladném počasí. Vysévat se chystám zhruba za týden, dřív to nemá cenu, alespoň v mých podmínkách.
Obrázek
Obrázek
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Tchorik » 10 dub 2010, 23:46

Aleno, to je uzasne. Kolik mas mista? Ja porad bojuji s mistem. Zkousela jsem melouny ve skleniku, ale opravdu se zadarilo jen prvni rok, kdy jsem tam vysadila cca v cervnu nebo v cervenci semenacek ze svagrova piskoviste S1 Narostl 8kg macek uplne skvele chuti. Od te doby, co zkousim kupovana semena, tak mi vzdycky v prubehu vegetaci chcipnou S13 Predevcirem jsem je vysela zas, tentokrat primo do skleniku. Tak jsem zvedava, je tam Sugar baby a Crimson sweet.
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Alena » 11 dub 2010, 12:25

Tchoříku, tohle byl záhon cca 12 x 1,2 m. Ve skleníku se mi nikdy nevydařily, asi tím, že byl dost zastíněný. Melouny prý potřebují stanoviště naprosto chráněné před větrem, takže kolem záhonu je ideální mít vysázenou nějakou hradbu, třeba z kukuřice, a pak celodenní oslunění. No a pak čekat, že zrovna bude slunný, teplý rok :D11

Koupená semena mi taky špatně klíčí, což je v posledních letech obvyklé. Přitom zrovna melouny prý si drží klíčivost dost dlouho, dokonce jsem četla, že snad asi 3. rokem je nejvyšší. Podle mě prodávají stará semena. Stará paní sousedka mi říkala, že když ona kdysi prodávala v semenářství, tenkrát prý se semena dodávala do obchodů na váhu a prodavači je rozvažovali do sáčlů, museli prý každoročně dělat zkoušku klíčivosti, chodila prý na to kontrola, a jakmile zkouška nevyhověla, semena se vyhazovala. Kdoví, jak to chodí dnes :D11
Z lilků (nově koupených) mi letos vyklíčil jeden, z melounů taky po jednom, nebudu pokračovat :mrgreen: . Ještě k těm melounům - z mých sebraných semen vyklíčila všechna. Je to jasné, že?
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Tchorik » 11 dub 2010, 22:23

Aleno, ja jsem nemela ani tak problem s klicivosti, vyklicila vetsinou vsechna, ale pak prubehu rustu pochcipali S13
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Alena » 11 dub 2010, 22:49

No jo, já si to blbě přečetla. Lepší už to nebude :D11
Ale v průběhu růstu mi chcípaj taky :mrgreen: Ty kupovaný. Asi i jiný, já v tom mám bordel. Jako ve všem. :lol:
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Tchorik » 12 dub 2010, 11:42

:mrgreen: No to ja v tom mam taky bordel, nejsi v tom sama S1 Letos se zatim snazim vsechno popisovat, ale uz jsem par popisek u vysevu vynechala a uz uz jsem se chystala na to prazdny misto neco narvat, kdyz jsem vyrypla rasici hrasek :mrgreen:
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Alena » 12 dub 2010, 11:47

Já nedovedu udržet pořádek naprosto v ničem, i když se občas snažím :lol: Zpočátku si dám spořádaně cedulky, ty se ale postupně někam záhadně vytratí, případně pomíchají, a je to. To soused odnaproti (bývalý lampasák) má ve všem štábní kulturu. Já nechápu, jak to dělá. Miliony cedulek po zahradě u každé cibulky, každého stébla, a furt mu tam drží S15 Holt umí udržet respekt :D15
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Tchorik » 12 dub 2010, 12:01

Mozna delas chybu v tom, ze pri zapichnuti cedulce nezavelis: " POOOZOOOORRRRR " a nenechas je tak az do odvolani - tzn. naporad S1
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Alena » 12 dub 2010, 12:05

Jo to bude vono! Já mám ráda svobodu, takže ji nechávám i všemu okolo, a pak se divím, kde se všude bere ten bordel :lol:
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod jujto » 04 črc 2010, 11:49

A ako to vyzera v tomto roku?
Bude z toho nieco?
jujto
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 bře 2010, 18:40
Bydliště: Turcianska zahradka, 420 mnm

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Stanley_51 » 04 črc 2010, 12:15

Alena píše:Jo to bude vono! Já mám ráda svobodu, takže ji nechávám i všemu okolo, a pak se divím, kde se všude bere ten bordel :lol:


Já to mám zařízeno stejně, nic si nepopisuji a spoléhám na hardisk v hlavě. Až se do ní jednou praštím, bude problém, neboť tam mám uložena i čísla kont a piny.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Alena » 05 črc 2010, 22:22

jujto píše:A ako to vyzera v tomto roku?
Bude z toho nieco?


U mě mizérie. Všechno až na dva cukrové opět zničila zima a slimáci. Ty dva zbylé se za poslední týden veder rozrostly a kvetou, ale jestli něco stihne uzrát... :?:
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Alena » 05 črc 2010, 22:25

Stanley_51 píše:Já to mám zařízeno stejně, nic si nepopisuji a spoléhám na hardisk v hlavě. Až se do ní jednou praštím, bude problém, neboť tam mám uložena i čísla kont a piny.

Tak to jsi dobrej - u mě se už neukládá nic...
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod jujto » 06 črc 2010, 02:17

Budes asi musiet zacat pouzivat externu pamat. Odporucam radsej dokupit jednu velku.
Ja pouzivam viac mensiach a mam v dost chaos v tom, co v ktorej mam a castokrat aj
v tom, kde je ta, kde mam tie informacie, ktore prave potrebujem. :(
jujto
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 bře 2010, 18:40
Bydliště: Turcianska zahradka, 420 mnm

Další

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků