meloun vodní a cukrový

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod PavelP » 01 dub 2022, 08:26

jardos píše:Ahojte. Mate niekto skusenosti s pestovanim zltych melonov v kybloch alebo pytloch so zeminou? Chcem ich skusit dat v pytloch hore na pergolu a po nej ich tahat. Trochu sa ale obavam, ze budu potrebovat kvapockovu nonstop zavlahu, lebo v tele na tych vypekoch co tu mame, bude substrat preschynat po par hodinach. Nadoby musia byt urcite bielej farby...


V loňském roce jsem pěstoval vodní melouny ve velkých, asi 70l plastových černých bednách. Substrát kompostová zemina, hnůj a trochu kupované univerzální směsi. Bedny byly na betonovém dvoře, kam svítilo od cca 10h až do večera, úplný úpal. Z každé rostliny jsem sklidil 1-2 melouny do váhy max. 3kg. Celkově rostliny nijak bujně nerostly, proti pěstování na záhonu byla rostlinná hmota cca poloviční. Zaléval jsem nárazově jednou konví vody ve chvíli, kdy rostlina začala lehce vadnout.

Tenhle způsob pěstování bych za sebe nedoporučil :wink:
PavelP
nováček
nováček
 
Příspěvky: 132
Registrován: 07 dub 2019, 20:17
Bydliště: Rosice u Chrasti, Chrudimsko, 260 m. n. m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod jardos » 01 dub 2022, 17:56

Pavel dakijem za info. No som zvedavy, ako to pojde so zltymi. Na roznych videach im to rastie krasne,, vyvazuju to smerom hore a na jednej rastline nechavaju len jeden plod, co ja mam v plane nechat aj 3, ked sa zadari...
jardos
oficír
oficír
 
Příspěvky: 502
Registrován: 09 úno 2010, 15:35
Bydliště: Reca-Senec, 124 m.n.m

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Satan » 26 dub 2022, 19:53

Sazenice Sugar Baby , Charentais .
Obrázek
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Josef » 01 kvě 2022, 09:01

Manželka dostala od kamarádky 2 sazenice melounu, údajně nějaké odrůdy Jánošík se žlutou dužninou. Zasadila si to hned v rohu skleníku jen tak s ostatními sazenicemi. Já jsem tady na Vysočině nikdy žádné melouny, ani ve skleníku nepěstoval, ale myslím si, že by pod sazenice měl přijít nějaký koňský, nebo hovězí hnůj. Zeminy z kompostu je tam dost. Nadšený z toho nejsem, i když skleník je veliký, celý skleník samá sazenice letniček, afrikány, cynie, astry...a já nevím co všechno ještě. Nedá se tam pomalu ani šlápnout. Většina se naštěstí vždy po známých rozdá. Teď ještě melouny. Kdo má zkušenost, poraďte. Já bych věděl, ale večer bych dostal také rád večeři.
Josef
oficír
oficír
 
Příspěvky: 626
Registrován: 04 bře 2022, 14:01
Bydliště: Žďársko, 560 m.n.m - Vysočina

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod nene » 01 kvě 2022, 14:33

Udělat konstrukci - mříž - na výšku (áčko) a šlahouny melounů na ni vyvazovat.
Vyhnojit to chce hodně, ale ve skleníku stačí i jen přihnojování zálivkou, v podstatě ale každá zálivka bude muset být hnojivá. My pěstujeme melouny na jihu venku a hnoje dáváme hodně (granule slepičího i kravského) a stejně ještě přihnojujeme. Zalévat hodně až mnoho (ve skleníku bude potom asi dost vlhko). Ta voda je asi největší problém, jsou to ochlastové. My je pěstujeme na podmáčené části zahrady a libujeme si, že konečně ten mokrý konec k něčemu je.
Ale s melouny jsou tady zkušenější, určitě poradí lépe. Když se podaří meloun vypěstovat a ve správnou dobu utrhnout , tak je to radost :wink: .
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4237
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod nene » 04 kvě 2022, 20:12

Dnešní nákup roubovaných sazenic melounů ve Chvojenci dopadl nad očekávání - krásné, silné sazenice, příjemní lidé, krásné počasí....
No, zautráceli jsme si, bylo by za to tak patnáct velkých melounů :lol: .
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4237
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Luk » 11 čer 2022, 22:33

Pro oživení..
Letos pro změnu melouny cukrové. Na folii bez plevelu trochu sofistikovaněji. Pěstované od semínka.

Obrázek
Obrázek
Luk
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 242
Registrován: 18 dub 2019, 18:23
Bydliště: Břeclav 158 m n. m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod nene » 12 čer 2022, 00:30

To je chytré řešení - myslím to vedení - nám se to vždycky tak zaplantá, že pak nevíme, co jíme :D . S dovolením použijeme :wink: .
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4237
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Satan » 12 čer 2022, 08:08

Charentais v samozavlažovacím květináči.
Obrázek

Obrázek
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Luk » 12 čer 2022, 08:10

nene píše:To je chytré řešení - myslím to vedení - nám se to vždycky tak zaplantá, že pak nevíme, co jíme :D . S dovolením použijeme :wink: .


Letos to testuji poprvé. Zatím to funguje dobře. Plevel nula, vyšší výhřevnost od fólie, nic neleží v blátě, menší vlhkost od země.
Trochu se rostliny rozšíří bočnímy výhony, na kterých budou plody, ale za 1. listem za plodem výhon zaštípnu pro usměrnění energie do plodu.
A taky kvůli kvalitě chci nechat pouze 1 až 2 plody na rostlině.

Natáhnutí šnůrky není patentováno. Klidně použijte :D Použil jsem plastové, udrží pevnost. Folii tkanou pevnostní 90g, 3x6 m
Luk
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 242
Registrován: 18 dub 2019, 18:23
Bydliště: Břeclav 158 m n. m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod nene » 12 čer 2022, 14:48

Díky :) , pořád je co se učit. My máme na zemi černou netkanku, ale po třech letech už se rozpadá. Bez ní by to snad ani nešlo, v trávě bychom po čase nenašli ani ten největší meloun. Tuhle folii jako vy máme na chodnících mezi záhonky už roky a pořád je funkční, příští rok to upravíme s ní. O tom zaštipování taky uvažujeme, zatím nám to fungovalo i bez něho, ale smysl v tom vidíme.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4237
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Luk » 12 čer 2022, 15:06

Já tu tkanou kupoval tady https://www.maxeuro.cz/textilie-mulcova ... 64549.html
Dobrá cena za 1m čtvereční. Mají i různé šířky a gramáže. Prodávají na metráž.
Luk
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 242
Registrován: 18 dub 2019, 18:23
Bydliště: Břeclav 158 m n. m.

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod nene » 12 čer 2022, 15:22

Díky.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4237
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod nene » 13 čer 2022, 18:13

Tak jsme dneska dojeli a ono to roste jak z vody :wink: , pro letošek asi už žádné inovace nezvládneme, škoda, už teď je problém vysledovat, co nám to roste ....ale při sklizni to snad vystopujeme.

Obrázek

Podarok Severu
Obrázek

Crimson Sweet
Obrázek
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4237
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: meloun vodní a cukrový

Příspěvekod Luk » 13 čer 2022, 21:50

:shock: tak to jsem hodně pozadu
Luk
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 242
Registrován: 18 dub 2019, 18:23
Bydliště: Břeclav 158 m n. m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Pampel a 78 návštevníků