Povídání o něčem i o ničem

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Bullets » 07 dub 2021, 11:51

Nevím kde bych položil můj dotaz tak snad tady nezapadne v zapomnění :D nevíte kde by se daly sehnat takové ty "papírky na označení keřů/stromů? U našich budou probíhat nějaké čachry machry a možná se budou přemisťovat malé minuloročné stromy (z jara nebo podzimu) a nerad bych aby se pomíchaly... Vím dá se to označit všemožně ale tyhle štítky mi přijdou super i co se trvanlivosti týče. Díky
Uživatelský avatar
Bullets
oficír
oficír
 
Příspěvky: 553
Registrován: 27 bře 2021, 11:42
Bydliště: Kajsik v Goralii 400 m n. m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod nene » 07 dub 2021, 12:01

Tohle?
https://www.garden-style.cz/zbozi/plast ... -rostliny/

Jinak nastříhaná plechovka od piva na proužky a nápis vytlačený propiskou je nesmrtelný. :)
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod mates » 07 dub 2021, 13:33

nene díky, ten článek jsem četl než jsem sem dával dotaz, je pro mě trochu zavádějící "...začíná plodit ve 4.-5. roce od vysazení...", čekal bych něco ve smyslu nástupu plodnosti od doby roubování a ne vysazení, proto jsem se ptal tady :d, jinak teda u mě minimálně ještě rok odpočinek, mám stromek s dvouletým roubem a letos na něm určitě ještě nic nebude, nedaleké "ptačí" jeřáby mají listové a květové pupeny viditelně různé velikosti (květové jsou tak 4x větší), na tom mém mají všechny stejnou velikost, tak aspoň se nemusím bát, že uříznutím některého vršku přijdu o první úrodu (já to mám stejně jen jako okrasu, ale chtěl jsem, aby z toho byl případně i nějaký užitek pro nás, nejen pro ptáky v zimě)
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 562
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod nene » 07 dub 2021, 15:58

Rozumím, nepochopil jsem přesně právě to "roubovaný" - vysazený roubovaný stromek nebo roub ve vzrostlém stromku. Ve vzrostlém stromku by to mělo zakvést dřív - v závislosti na stáří toho stromku.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Lenkalor » 10 dub 2021, 22:36

Nevěděl by někdo, co se nám mohlo zabydlet v 25 leté vrbě? Před 14 dny jsme ji řezali, nic tam nebylo a teď je u kořenů díra větší než pěst a když jsem dovnitř strčila ruku (muž mě varoval, ať to nedělám, že mě něco kousne), tak pokračuje nahoru tak daleko, že dál nedosáhnu.
Naposledy (asi před 10 lety) jsem ve vrbě vašla drvopleně , ale tohle by muselo udělat mládě Olgoj chorchoje.
Obrázek
Obrázek
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1124
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod mitas » 11 dub 2021, 11:28

Lenka ja si myslím, že to bude hniloba dreva. Vŕba má mäkké drevo, ktoré je obvzlášť náchylné na hnilobu. To, že ste si to nevšimli neznamená, že tam tá hniloba už roky nebola. V pamäti mi utkvelo, že keď som bol ešte malý "frkan", tak niektorí použivali práchno z vŕby na údenie klobás.
Uživatelský avatar
mitas
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 203
Registrován: 01 čer 2020, 21:04
Bydliště: Trnava, Slovenská republika 153 m. n. m. USDA 6b

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Lenkalor » 11 dub 2021, 20:02

Určitě to tam práchnivé bylo. Spíš by mě zajímalo, jaké zvíře si vybírá taková místa k bydlení a vydlabe to :D . Určitě je to zabydlené až teď, stříhala jsem výhony i u země a ta velká díra tam před 14 dny nebyla. Myslím, že je to zvíře a ne pták, je to i na zemi vyhrabané. Asi se budu muset zeptat nějakého myslivce, jestli neví, jakého tam máme nájemníka, přeci jen mají víc znalostí.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1124
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Hofis » 11 dub 2021, 23:21

Ale statečná jsi teda fest, já bych tam tu ruku nestrčil. :D
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3763
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Radek » 13 dub 2021, 08:10

Lenko, máš-li peněz nazbyt, pořiď si foťák - fotopast, jako synův zeť v Praze. Poslal nám video, jak se mu prohání po zahradě v noci kanci. Jiné video, jak se v noci střídají v konzumaci krmení jejich kočky s nezvanými kunami. Třeba to někdo známý má a půjčil by Ti to jen.
Radek
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 341
Registrován: 23 úno 2017, 19:20
Bydliště: Frýdlant nad ostravicí 455 mnm

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Lenkalor » 13 dub 2021, 10:52

Hofis - to není statečnost, je to jen nedostatek strachu :) Dalo by se to nazvat i jinak, ale nechci si zbytečně nadávat, stejně to jiné nebude.
Radku, fotopast mám v plánu, ale zatím je to pouze plán.
Možná, že něco potřebovalo jen ten práchnivý materiál. Na malé zvířátko je moc velký vstupní otvor a velké by se nahoře asi ani neotočilo.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1124
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Hofis » 13 dub 2021, 11:12

Dalo by se to případně i vykouřit. Stačí u toho rozdělat oheň, přidat nějaké listí a už to leze. To pak člověk opravdu čumí, co všechno se v takové dutině najde... :D
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3763
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Lenkalor » 13 dub 2021, 12:30

Naopak, já bych byla ráda, kdyby se tam zabydlela třeba lasička nebo hranostaj. :D Na hraboše a hryzce není nic lepšího.
Letos se tu znovu objevily kuny, což je taky dobře, protože se tady přemnožily veverky. Nejlepší je rovnováha na zahradě. :D
Podmínkou jsou dobře zabezpečená domácí zvířata v noci.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1124
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod nene » 13 dub 2021, 12:35

Jestli vám napadne sníh, tak by mohly být stopy....My to tipovali na kunu, ale klidně to může být kombinace všeho - vyhnilý vnitřek vrby a něčí pokus si tam udělat doupě - který to "cosi" možná vzdalo vzhledem k psovi za plotem.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Hofis » 13 dub 2021, 14:42

Lenkalor píše:Nejlepší je rovnováha na zahradě. :D

Jó, to jsem si taky tak před cca 10 lety říkal, když jsem ojevil v borůvčí lesní mravence, tyto přirozené lékaře lesa. Po dalších cca 3 letech jsem měl mšice úplně na všem, co bylo na zahradě. Jabloně, třešeň, švestky, lísky, vše komplet obalené mšicemi a zahrada v obležení několika obřích mravenišť po různu posetých kolem dokola. A co s tím potom, když jsou chránění? Naštěstí jsme měli na úřadu známého na odboru ochrany přírody, který zajistil v rámci nějakých grantů přesun těch mravenišť do lesa, kam patří. A to nás ještě ti týpci, co to přesouvali uklidňovali tím způsobem, že sice královny mají, takže ten zbytek mravenců postupně pomře, ale že se může stát, že se vyklube z nějakého vajíčka nová královna. Prý se to někdy stává v reakci na smrt královny předchozí. To se naštěstí nepotvrdilo. Ale byl jsem připraven na to, že to vše vymýtím, bez ohledu na to, zda jsou chránění, nebo ne. Naštěstí jsem se k tomu nakonec uchýlit nemusel. Takže nic se nesmí s tou rovnováhou přehánět... :wink:
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3763
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Lenkalor » 13 dub 2021, 15:12

Lesní mravenci se drží za plotem. Taky mají snahu se dostávat dovnitř a stavět mraveniště, ale slepice jim v tom úspěšně brání. Takže na zahradě jsou, ale ve snesitelném množství. Ale stejně tam máme mravence všech barev a velikostí.
Nene - tak jenom proto, abych viděla stopy , už sníh padat nemusí :D . To radši přestanu být zvědavá.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1124
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: moonvil a 21 návštevníků

cron