Povídání o něčem i o ničem

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod EvaOstrava » 08 bře 2023, 11:05

Já bych se zeptala toho peněžního ústavu, přes který to pošlete. Oni znají svůj kurz i případné poplatky. Chápu, že to člověk poše v eurech a netuší, kolik toho dostane příjemce v korunách.
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 884
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod J.K. » 08 bře 2023, 11:09

Dakujem obom, ale to nie je to co som sa pytal. Paypal mam, ale pre tento pripad ho pouzit nemozem. Hladam niekoho s vlastnou skusenostou, nic viac netreba riesit.
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 525
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Hofis » 08 bře 2023, 11:41

Jožko, u České spořitelny je to tak, že pokud nemáš eurový účet, tak se Eura převádí na CZK za nákup, nikoliv střed. Pořídil jsem si kvůli tomu obchodní účet v Německu.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3792
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Rudolf M » 08 bře 2023, 12:44

J.K. píše:Zdravim, chcem sa spytat niekoho z CZ, kto ma skusenosti s prijmanim penazi z euroveho uctu. Ja mam moznost zadat platbu v EUR na lubovolny ucet v EU, pisu ze bez poplatku. Ked peniaze pridu na korunovy ucet u vas, prepocitaju sa nejakym kurzom a vy vidite sumu v CZK? Pripadne viete aj aky kurz sa pri tom pouziva (nakup/stred)?


Nevím jestli všechny banky, ale aspoň ten můj to tak má, že při odeslání částky v Eurech, přijde do ČR částka v CZK. Já na účtu vidím hlavně částku v CZK, ale po rozkliknutí je vidět i odeslaná suma v Eurech i kurz, kterým to bylo převedeno. Nejsem si jist, jestli mají všechny banky kurz stejný, ale většinou je potřeba si odečíst jedno euro z kurzu, před odesláním částky, pak +- přijde správná částka.
Problém nastává u valutových převodů, kde bývají dost často skryté poplatky.
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod J.K. » 08 bře 2023, 13:01

Super, to som potreboval potvrdit, dakujem vam!
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 525
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Marek1970 » 14 bře 2023, 20:53

Dnes mi prišiel takýto vtip, možno je to "staré" ale mňa to pobavilo:
Obrázek
Marek1970
oficír
oficír
 
Příspěvky: 519
Registrován: 05 lis 2018, 18:14
Bydliště: "kúsok" od Piešťan, cca 160 m.n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod nene » 14 bře 2023, 21:16

I nás to pobavilo :D
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4208
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod mates » 15 bře 2023, 08:21

Máte někdo kladnou zkušenost = tip na zahradní čtyřkolový vozík s vanovou korbou? Něco typu GÜDE, ale u toho jsem četl recenze, že to je čínské fórové a deklarovanou zátěž neuveze (šlo o menší variantu 75L). Příp. může být i "plaťák", tj. rovná nákladová plocha bez postranic, sítí apod.
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 568
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod longr » 16 bře 2023, 13:53

No, zcela kladnou zkušenost bohužel ne. Dělal jsem s tím u kolegů. Mají s korbičkou i plaťák, ale není to nic moc. Měkké gumy (ucházejí, propichují se), konstrukce vaklací, když na to naložíš něco těžšího, tak je to o vývrat. Ale na nějakou nenáročnou práci s malým nákladem to asi jde. Já zůstanu u klasického kolečka. Mým snem je motúčko Power, jen je na mě trošku drahé.
longr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 370
Registrován: 15 lis 2021, 15:47
Bydliště: Brno-Bystrc, cca 229 m n. m., Novojičínsko, cca 265 m n. m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod mirka » 23 bře 2023, 22:09

Obrázek
Dnes jsme bily na medvědí česnek u řeky Moravy, minulý rok jsme nevěděli kde začít sbírat, letos je medvědí česnek poničený kácením. Bylo mi z toho smutno. :(
mirka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1527
Registrován: 12 úno 2015, 21:17
Bydliště: Zlín 230 m.n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod moonvil » 23 bře 2023, 22:22

On to zvládne. V oblastech, kde se mu daří, to dokáže být neuvěřitelně expanzivní rostlina, která potlačí veškerou konkurenci.
Jinak doporučuji nasekat ho do bramboráku, je to výborná nakopávačka teď na jaro.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4071
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod mirka » 23 bře 2023, 22:29

Mám ho nakrájený a v mražáku, jinak byla večeře čerstvý chleba Olin pomazaným sádlem a medv.česnek. K tomu pivečko Švec/nefiltrované a nepasterované.
Jinak mě medvědí česnek roste i na zahrádce.
Bramborák určitě vyzkouším, musí to být mňamka s medvědím česnekem.
mirka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1527
Registrován: 12 úno 2015, 21:17
Bydliště: Zlín 230 m.n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod EvaOstrava » 24 bře 2023, 15:25

Medvědí česnek mám na zahradě a každý rok si říkám, že ty jeho květy musím včas ostříhat, aby se mi zase všude nevysemenil. Jenže květy jsou hezké a pak na to zapomenu....Ale to nic není proti orseji jarnímu. Ten je asi fakt nezničitelný. Jednou jsem si dala závazek, že ho pečlivě vypleju. A opravdu jsem vytrhala všechny rostlinky. Jenže pak jsem si všimla, že každá rostlina má dole na stonku pacibulky, které při tom vytrhávání padají do hlíny. Takže místo jedné rostliny jsou zaseté nejmíň dvě....Uff, zatím to vzdávám. Ještě, že hezky kvete.
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 884
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod longr » 24 bře 2023, 17:31

Pche, Ficaria... Ale co třeba Aegopodium podagraria, Glechoma hederacea nebo Potentilla reptans... A nejtěžší kalibr je asi Oxalis corniculata var. repens. To vám je sviňa... Už nevymrzá, blbě se pleje a při pletí se umí bránit. Střílí semínka do očí, semínka se lepí na ruce, na listy jiných kytek...
longr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 370
Registrován: 15 lis 2021, 15:47
Bydliště: Brno-Bystrc, cca 229 m n. m., Novojičínsko, cca 265 m n. m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod EvaOstrava » 25 bře 2023, 09:27

Bohužel, až na tu bršlici je mám všechny. A poslední dobou je tu i všudepřítomná v zimě v létě řeřišnice srstnatá, bezva je i ježatka kuří noha nebo přeslička. Ale stejně mě vždycky na jaře nejvíc vyděsí, jak si orsej zase rozšířil své žluté teritorium. :shock:
Před pár lety dělali všude kolem nás chodníky a do ostrůvků navezli novou hlínu, kterou pak oseli trávou. Po nějaké době z ní začaly vyrůstat vysoké mohutné rostliny laskavce ohnutého. Úžasná výzdoba :x . Ještě, že je stačili pokosit včas, než udělaly semena.
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 884
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků