Povídání o něčem i o ničem

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod amy80 » 14 bře 2019, 10:59

Díky za všechny tipy. Tak já to taky zkusím :-)

Pícháte ty pecky rovnou do země, nebo začínáte v květníku?
amy80
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 626
Registrován: 13 črc 2014, 10:15
Bydliště: Praha - východ cca 400 mnm

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Ramon » 14 bře 2019, 11:24

Ahoj, tušite někdo, jestli smí zemědělci na pozemku ttp (trvalý travní porost) hospodařit? Díky ;-)
Lobkovice - Neratovice, Polabská nížina 167m.n.m.
Vlastník smokvoní: 0100, 0101, 0055 a 0056
Uživatelský avatar
Ramon
generál
generál
 
Příspěvky: 1475
Registrován: 11 srp 2009, 19:48

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Marek1970 » 14 bře 2019, 11:47

Vzhľadom k tomu, že máme po rozdelení už v Čechách a na Slovensku mnoho zákonov odlišných, tak to čo platí v SR nemusí platiť v ČR.
Ale pre zaujímavosť v zmysle § 2 písm. b) zákona NR SR č. 220/2004 Z.z. o ochrane a využívaní poľnohospodárskej pôdy a o zmene zákona č. 245/2003 Z.z. o integrovanej prevencii a kontrole znečisťovania životného prostredia a o zmene a doplnení niektorých zákonov sú trvalé trávne porasty zaradené medzi poľnohospodársky produkčne potenciálne pôdy, t.j. je to poľnohospodárska pôda a v prípade, že majú poľnohospodári k tejto pôde nejaký užívací vzťah (nájomnú zmluvu s vlastníkom - zákon č. 504/2003 Z.z. o nájme poľnohospodárskych pozemkov), tak ju môžu využívať (napr. produkcia sena pre zvieratá) ale keďže u nás je práve v tomto neskutočný bordel, tak často poľnohospodári užívajú cudzie poľnohospodárske pozemky aj bez akejkoľvek zmluvy. U nás platí, že ak chce vlastník svoju poľnohospodársku pôdu (aj trvalé trávne porasty) obhospodarovať sám musí podať žiadosť o vydanie pozemkov do užívania od doterajšieho užívateľa.
Ale opakujem v ČR môže platiť niečo iné.
Marek1970
oficír
oficír
 
Příspěvky: 519
Registrován: 05 lis 2018, 18:14
Bydliště: "kúsok" od Piešťan, cca 160 m.n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Ramon » 14 bře 2019, 12:24

Díky za příklad, něco takového tuším že bude i u nás. Ale špatně jsem napsal otázku, měl jsem tam dát ještě, jestli se na ní smí intenzivně pěstovat jiné plodiny než travní porosty.
Lobkovice - Neratovice, Polabská nížina 167m.n.m.
Vlastník smokvoní: 0100, 0101, 0055 a 0056
Uživatelský avatar
Ramon
generál
generál
 
Příspěvky: 1475
Registrován: 11 srp 2009, 19:48

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod paloo » 14 bře 2019, 12:30

Aj môj pozemok je TTP a kosím ho pre zajace,kozy babke.Samozrejme som si tam vysadil stromky a bojujem s jeleňmi :( Veď keby som takýto pozemok aspoň raz do roka nepokosil tak za 5 rokov je to čisté krovie a nepoužiteľné na nič.No a kým sa mi chcelo som tam sadil aj zemiaky.Samozrejme daň platím ako TTP lebo za záhradu,ornú pôdu je už iná tarifa :shock:
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7346
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Stanley_51 » 14 bře 2019, 17:24

amy80 píše: Pícháte ty pecky rovnou do země, nebo začínáte v květníku?

Já je nikam " nepíchám ", jsou to semenáče z pecek, které spadly na zem a samovolně vyklíčily. Jen je pak vypíchnu z trávníku a přesadím do květináče. Pokud vyklíčí hned zjara, do podzimu má stromek okolo 1 metru a třetím rokem kvete.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9208
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod svazenka » 14 bře 2019, 18:11

amy80 píše:Pícháte ty pecky rovnou do země, nebo začínáte v květníku?


Také nám každoročně vyroste pod stromy nějaký semenáč broskvoní, který pak přesadím na místo, kam chci. Loni jsem ale cíleně vysela několik jadérek z pecek broskví na konkrétní místo i do květináče, jsem zvědavá, kolik toho letos vyroste. Pokud budete vysévat do květináče, tak ho nechejte zapuštěný v zemi přes zimu, pecky by měly projít stratifikací, aby vyklíčily. Jednoduše v létě z broskví, které Vám budou moc chutnat, nechte několik (čím více, tím lépe) pecek a ty klidně hned v létě zastrčte někam na místo, kde nebudete kopat, další rok na jaře snad něco vyroste.
svazenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 177
Registrován: 06 lis 2018, 17:37
Bydliště: Vesnice nedaleķo Veselí nad Moravou 214 m n. m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod mates » 27 bře 2019, 14:54

chtěl bych poprosit o radu...

Včera jsem koupil ze školky 2 stromky, meruňku a třešeň. Na cílové místo se ale dostanou až za tři týdny autem. Zatím je mám doma, dal jsem kořeny do igelitového pytle a zasypal je mokrým pískem. V téměř vodorovné poloze jsem je dal k severní stěně domu, kde svítí slunko jen chvilku ráno a je to jinak "na tahu (není to ničím kryté a fouká tam). No a teď co s nimi? Vydrží to ty tři týdny? Nebo je mám dát do nějakého mega květináče cca 32L a zasypat normální zeminou? Nebo je opečovat ještě nějak jinak? Potřebuju aby za ty tři týdny moc neporostly, když pojedou autem.... (jakože se mi je nechce nechat normálně rašit a růst). Na třešni už začaly růst ještě ve školce nové kořínky, cca 3-4 cm bílé fousy, možná jsem je strhnul už tím pískem...
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 568
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod moonvil » 27 bře 2019, 16:34

Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4071
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod nene » 27 bře 2019, 17:19

mates píše:chtěl bych poprosit o radu...

Včera jsem koupil ze školky 2 stromky, meruňku a třešeň. Na cílové místo se ale dostanou až za tři týdny autem.


My bychom tuhle situaci řešili výsadbou do květináčů. Chápu následný problém s dopravou, ale položit to i s květináčem (zabalený do igelitky tak, aby nevypadávala hlína) není o moc větší problém než s volnými kořeny.....no a z těch květináčů to pak půjde vysadit (opatrně) skoro kdykoli. Navíc za ty tři týdny by mohly začít rašit větvičky blbým směrem, když jsou ty stromky položené.....
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4209
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod J.K. » 28 bře 2019, 10:10

nene píše:My bychom tuhle situaci řešili...

Ked už vidím tvoj post v tejto všeobecnej téme, dovolím si nemiestnu otázku: vždy píšeš v množnom čísle. To vás prispieva viacej pod jedným nickom, alebo je to niečo, ako keď hovoril Werich v jednej rozprávke? :wink:
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 525
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod pavell » 05 dub 2019, 22:20

Chystá se někdo zítra na Hodonínskou zahradu?
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Pavel_CZ » 06 dub 2019, 00:50

mates píše:chtěl bych poprosit o radu...

Včera jsem koupil ze školky 2 stromky, meruňku a třešeň. Na cílové místo se ale dostanou až za tři týdny autem. Zatím je mám doma, dal jsem kořeny do igelitového pytle a zasypal je mokrým pískem. V téměř vodorovné poloze jsem je dal k severní stěně domu, kde svítí slunko jen chvilku ráno a je to jinak "na tahu (není to ničím kryté a fouká tam). No a teď co s nimi? Vydrží to ty tři týdny? Nebo je mám dát do nějakého mega květináče cca 32L a zasypat normální zeminou? Nebo je opečovat ještě nějak jinak? Potřebuju aby za ty tři týdny moc neporostly, když pojedou autem.... (jakože se mi je nechce nechat normálně rašit a růst). Na třešni už začaly růst ještě ve školce nové kořínky, cca 3-4 cm bílé fousy, možná jsem je strhnul už tím pískem...

Tri tydny jsou v pohode, klidne je nechej zalozene (na bok, ani nemusi byt svisle). Hlavne aby byly koreny ve vlhku - hlina, substrat, pisek, piliny. I kdyby byly stromky za tri tydny po odkvetu, tak muzes presadit (uz jsem to delal vickrat).
Par roku zpatky jsem dovezl prostokorenne stromky z Italie a vsechny uz kvetly, koreny byly na suchu vic dni a vsechny prezily.
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 409
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Jožka » 06 dub 2019, 08:50

Na Hodonínskou zahradu njsem zapoměl, musím jet opačným směrem do Uh Hradiště, jinak bych tam byl.
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod pavell » 06 dub 2019, 14:14

Jožko o nic jsi nepřišel, v Hodoníně to byla fakt bída. S13
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: kaossik, longr a 12 návštevníků