Povídání o něčem i o ničem

zde si můžete popovídat o čem chcete ...

Moderátor: Stanley_51

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod antarian » 10 čer 2021, 22:20

Tak a je hotovo :-) 8 kamcatek je vykopanejch a pozitri pojedou na jinou zahradu. (Tam ted dokonce neco i uzralo a je to cely na jilu :-) tak to treba nebude spatny)

Nakonec jsem vzal 3 moruse trnavsky (doufam ze to udrzim na rozumnych rozmerech)
Sem zvedavej jake to bude v porovnani s tou bilou morusi (ta ma plody chuti sladke vody), ale detem to snad chutnali ze vseho nejvic.

Merunek jsem se bal, ale ten napad s netkankou me zaujal, ono jsem to vlastne uplne stejne udelal s tema trpaslicima broskvema a nektarinkama. Delal jsem to... Protoze jsen si rikal no co lepsi nez nic, treba to pomuze.

Takze nakonec vezmu ty aprigoldy a uvidime co z toho bude. (3 ks a kdyz budou hrozit mraziky prekryju tou netkankou).
Uprimne horsi nez ty kamcatky to podle me byt nemuze :-) jak to udela prvni merunku tak mam vic nez z kamcatek za 3 roky:-)

Ty merunky beru z polska tak jsem zvedavej co dorazi :-) v cz to ted nikde neni :-) jen v jukka a takovou dalku se mi jet nechce.
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod fahrweed » 20 čer 2021, 11:32

Postřehl jsem, že se tady (a ve dvou vláknech o borůvkách) řešili mravenci. My máme problém, že vidíme ty jejich "dálnice", ale pak končí někde v kamenné či betonové zídce a hnízda/mraveniště nevidíme. Těch mravenišť je ale na tom našem malém pozemku mraky. Větší stromy alespoň řešíme lepovým pásem.
Jaká máte účinná řešení "v terénu" bez znalosti místa mraveniště? Nějaké návnady, které hubí celé kolonie, ale jsou ochráněny před povětrnostními podmínkami? Zkoušeli jste někdo cukr se sodou? Nebo to je jen na jednotlivce?
fahrweed
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 227
Registrován: 27 led 2020, 08:26
Bydliště: Olomouc 238 m.n.m. (kotlina -2°C)

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod nene » 24 čer 2021, 10:48

Tak my jsme právě dorazili na naši jižní zahradu - tolik ušetřené práce se sklizní jsme opravdu nečekali. Zahrada vypadá asi tak, jako když někdo zlomyslně nabírá z kyblíku ledové kuličky a vrhá je vší silou po všem, co stojí za to zničit. Není to "kobercový nálet", je to kus od kusu. Něco do hola, něco "jen" pomlácené. Ovšem zničené je v konečném důsledku všechno . A samozřejmě omlácené a olámané všechny rouby....Takže my jsme pro letošek skončili. Dát to do pořádku pro příští rok, to bude fuška ......a bude těžké najít ještě nadšení, protože vloni to bylo sice v menším měřítku, ale ve výsledku obdobné.
Ale ano, zalito je dokonale :( .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4240
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Lenkalor » 24 čer 2021, 10:58

To je mi líto, je to hrozný pohled. :(
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1134
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod nene » 24 čer 2021, 11:11

Kousek od nás je ještě hůř, ale i tohle opravdu stačí - nezůstalo - nezůstane - nic.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4240
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Hofis » 24 čer 2021, 12:00

Opravdu nechutný pohled... :( S13
Snad alespoň něco přežije a ještě zarodí.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3813
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Radim K » 24 čer 2021, 12:11

To je síla, to je mi líto. Nejhorší je, že na dřevinách to poškození bude patrné i pár let. Aspoň u nás to tak bylo, při krupobití 2016 bylo poškození patrné až do roku 2019, sle zejména to bylo u citrusů, kdy všechny potlucene větvičky postupně odešly. Rostliny ve volné půdě regenerovaly obecně rychleji.
Na druhou stranu, zelenina vám snad ještě nějakou úrodu dá. Jakon se rozjede, snad i nějaký ten meloun aj.
Ale je to hrozný :( .
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1907
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod nene » 24 čer 2021, 12:17

Honzo - stačí mnohem míň a z úrody je jen hromada hnijícího ovoce.....
Třeba z toho budou mít něco ptáci - výjimečně jim to přejeme, poletují tady kolem nás, ani se nebojí a je jasné, že mají dost :? - asi jsou taky pomlácení. Před chvílí si manželce sedl budníček skoro na ruku...až když se zasmála, tak poodletěl - asi půl metru. Na rybnících je prázdno.

Radime - přesně, ty škody jsou na dlouho....Ono - jak samozřejmě chápeš - nejde ani tak o tu úrodu, jde o to "ťuťuňuňu" :lol: kolem těch rostlinek, o to opečovávání a těšení se...no, co už.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4240
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod caver » 24 čer 2021, 13:11

Hmm, to je škody..mě přesně tohle potkalo loni v srpnu. Podívej se, zda u stromků není poškozená kůra a pokud ano, postříkej mědí- prevence houbových chorob. Zvlášť meruňky a broskvoně budou vděčné..
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 460
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod moonvil » 24 čer 2021, 14:29

Zlatý sucho, tomu se lze do jisté míry bránit, proti tomuhle nikoli :(
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4087
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Jožka » 24 čer 2021, 14:59

Koukám na ty fotky to je hrůza, u nás naštěstí 2 mm. Já vždycky říkám lepší běhat s hadicí než takové neštěstí.
Jožka
generál
generál
 
Příspěvky: 1205
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod MonikaV » 24 čer 2021, 15:27

Připojuji se -tohle je opravdu děs, až to v srdci zabolí!! Nene----držte se a i vy ostatní co máte po úrodě!
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 994
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod nene » 24 čer 2021, 15:41

Caver - díky za radu, kůra je rozsekaná, je to v souvislých pásech...zkusíme, co zvládneme opečovat.
Zatím narovnáváme vyvrácené stromky (rozmáčený písek, nepomohlo ani tříbodové vyvázání a jarní sestřih, některé úvazky se přetrhaly, Nikita skoro ležel) a snažíme se zachránit révu. Ta teprve kvetla, tak tam je ještě šance, že z ní pár kuliček bude. Až to všechno za pár dní zaroste, tak to nebude tak na depku, pokosíme a...no uvidíme...).
A jinak - ano, zlaté sucho, miloučké hadice a zalévání :wink: .
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4240
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod Jožka » 24 čer 2021, 16:39

A nyní se nad námi stahují temné mraky, tak ať nás to moc nechyti.
Jožka
generál
generál
 
Příspěvky: 1205
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Povídání o něčem i o ničem

Příspěvekod triodyn » 24 čer 2021, 19:08

Jirko to je v prdeli,ted se ukáže jestli flóru máte v srdci,jestli jo, tak vám to nedá a zas se chytnete. :wink:
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na VŠE OSTATNÍ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Hofis, kasta a 91 návštevníků